95 kilogramus svėrusi fotografė Dagnė Čižauskaitė per pusmetį atsikratė 31 kg: kaip?

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

25-erių fotografė Dagnė Čižauskaitė vos per pusmetį pasikeitė taip smarkiai, kad dabar yra vargiai atpažįstama. Dar vasarą ji buvo išties apkūni – svėrė 95 kg, o šiandien džiaugiasi jau atsikračiusi 31 kg svorio, ir nežada sustoti. Kaip Dagnei pavyko iš bjauriojo ančiuko virsti tikra gražuole? Savo paslaptį ji atskleidė Žmonės.lt skaitytojams.

Iš Kauno kilusi D.Čižauskaitė šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje – bene prieš metus pajuto, kad nori iš esmės pakeisti gyvenimą, taigi išmainė Kauną į mažą miestelį Anglijoje, kur apsistojo pas pusseserę. 

„Norėjosi didelių permainų. Išvykau pas pusseserę pasisvečiuoti. Susigyvenome taip puikiai, kad nusprendžiau pasilikti“, – Žmonės.lt pasakoja D.Čižauskaitė. 

Taigi bent kol kas į Lietuvą ji sugrįžta kaip viešnia, o dažnam – net ir sunkiai atpažįstama. Juk vos per pusmetį Dagnė numetė net 31 kg svorio – tapo liekna, 64 kg sveriančia 160 cm ūgio gražuole. 

Be abejonės, tam reikėjo didelių pastangų, bet visos jos atsipirko. Ir net dabar, kai iš bjauriojo ančiuko jau virto gulbe, D.Čižauskaitė nežada sustoti – norėtų numesti dar 14 kg svorio, ir, sako, numes. Kokia jos sėkmės paslaptis?

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Įkvėpė draugė

Bendraudama su Žmonės.lt D.Čižauskaitė prisimena, kaip tada, dar būdama apkūni, troško atrodyti gražiau. 

„Esu fotografė. Mano profesijos žmones kasdien supa modeliai it nulietomis figūromis. Visad sakydavau, kad aš tik žmogus už kadro, kad pačiai man nereikia būti tokiai, kaip jos, – aš tik fiksuoju grožį. Bet viduje su baltu pavydu žiūrėdavau į merginas iš žurnalų viršelių ir slapčia norėdavau būti bent panaši į jas“, – pasakoja ji. 

Neslepia: ji bandė laikytis dietų, kurį laiką net vartojo Lietuvoje draudžiamas tabletes, kurios neva malšina alkio jausmą. 

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

„Niekas nepadėjo. Net jei nukrisdavo keli kilogramai, po kurio laiko grįždavo bumerangu atgal dvigubai. Supratau, kad nėra stebuklingos piliulės, kuri ištirpdytų nereikalingus kilogramus, ir susitaikiau su mintimi, kad visada būsiu apvali“, – prisimena Dagnė.

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Ir tai, galbūt, tada nė neatrodė labai jau blogai.

„Sverdama 95 kg nepastebėdavau sunkumų. Man atrodė, kad viskas tvarkoje, ir taip turi būti. Tai dabar, atsikračiusi šitokio antsvorio, supratau, kad buvau labai tingi, nieko nenorėdavau, po darbų norėdavosi tik greičiau grįžti namo ir kristi į lovą. Visada jaučiausi be energijos, pavargusi. Aprangos stilių išvis baisu prisiminti... Visi mano drabužiai buvo juodi, nes ši spalva vizualiai lieknina. Apsirengusi juodai guosdavausi, kad esu lieknesnė. Apie sukneles ir aukštakulnius galėjau tik pasvajoti“, – porina ji.

Tačiau tokį požiūrį staiga pakeitė neapgalvota draugės replika, kuri ilgainiui išėjo į gera: „Vieną dieną mano draugė pareiškė, kad man niekada nepavyks sulieknėti. Tada, atrodo, galvoje kažkas apsivertė. Supratau, kad pasiekiau dugną, ir reikia kažko imtis.“

Svarbiausia mityba

Visų pirma D.Čižauskaitė iš esmės pakeitė savo mitybą. „Tai pagrindinis dalykas, norint atsikratyti nereikalingų kilogramų“, – įsitikinusi ji. 

Mergina netruko sudaryti sąrašą maisto produktų, kurių teko atsisakyti: „Atsisakiau beveik visko, ką valgiau anksčiau. Nustojau valgyti keptą maistą. Išvykimas į užsienį labai padėjo mesti svorį – nauja vieta, nauji žmonės. O ir laikas čia nepastebimai skrieja. Būdavo tokių momentų, kai išvis pamiršdavau valgyti. Metant svorį atrodė, kad organizmas priima tik ryžius, – nieko kito negalėdavau suvalgyti. Žinoma, niekam nelinkėčiau kartoti tokios mano „dietos“, nes turėjau nemenkų sveikatos sutrikimų.“

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pirmuosius išvaizdos pokyčius Dagnė pastebėjo prabėgus keturiems mėnesiams. „Parduotuvėje sugalvojau pasimatuoti mažesnio dydžio drabužius. Pati nepastebėjau, kad kūno apimtys mažėja, ir nukritus svoriui dar ilgą laiką jaučiausi labai didelė“, – prisimena. 

Ryžto D.Čižauskaitė nepritrūko kone nėkart: „Mano atveju tai nebuvo sudėtinga. Nejaučiau potraukio nei saldumynams, nei greito maisto restoranams. Sunkiau tikriausiai dabar, kai jau pripratau prie visko, taip pat ir aplinkos, kitataučių. Dabar parduotuvėje akys nukrypsta į šokoladų lentynas, bet prisiminus, kaip atrodžiau anksčiau, nesinori taip atrodyti vėl.“

Neseniai Dagnė pradėjo ir sportuoti. Ji nori numesti dar 14 kg – sverti 50 kg, todėl jaučia, kad siekiant tikslo sportuoti būtina. „Dabar stengiuosi ir sveikai maitintis, nors noras suvalgyti šokolado kartais būna didesnis už viską“, – šypsosi. 

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Vieni giria, kiti pavydi

Kaip jos pokyčius įvertino aplinkiniai? „Buvo visko. Ir pagyrų, ir kritikos, pavydo. Šeima manimi didžiuojasi. Jaučiu didelį draugų palaikymą, jiems už tai noriu padėkoti. Galbūt keistai nuskambės, bet patyčių sulaukiau būtent sulieknėjusi. Na, jei tai galima vadinti patyčiomis... Parodžiusi pirmus savo pasiektus rezultatus internete sulaukiau piktų komentarų, neva tobulinau nuotraukas kompiuterinėmis programomis, kad tikrai negalėjau taip greit šitaip sulieknėti. Buvo ir tokių, kurie realiai matė mano pasiekimus, bet drįso pasakyti, kad turiu per mažai valios“, – stebina fotografė. 

Dagnė Čižauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pati neslepia: sulieknėjus jos gyvenimas tapo geresnis: „Atsirado daugiau pasitikėjimo savimi. Daugiau aplinkinių dėmesio. Esu gimusi po Liūto ženklu, o liūtams, žinia, pagyros labai glosto savimeilę. Nors turbūt kiekviena mergina, moteris nudžiunga gavusi komplimentą dėl išvaizdos... Atsirado daug daugiau energijos. Vėl grįžau prie mylimos fotografijos – turiu idėjų, kurias bandysiu įgyvendinti užsienyje.“

O ką Dagnė patartų tiems, kurie nė nesiryžta keisti savo išvaizdos, gyvenimo būdo, bet pasvajoja? „Nesu gera patarėja, bet pirmiausia reikia susitvarkyti mitybą ir išmokti mylėti save. Juk neveltui sakoma, kad ką valgai, tas esi. Reikia suprasti, kad mūsų sveikata yra svarbiausia, ką turime. Reikia ją saugoti“, – pokalbį baigia D.Čižauskaitė. 

Dagnės Čižauskaitės išvaizdos pokyčiai (17 nuotr.)
+11
Skaitykite daugiau