A.Baldwinas oficialiai apkaltintas netyčiniu nužudymu „Rasto“ filmavimo aikštelėje

Alecas Baldwinas ir Halyna Hutchins / „Scanpix“ nuotr.
Rūta Androšiūnaitė
Šaltinis: BNS
AA

JAV aktorius Alecas Baldwinas antradienį buvo oficialiai apkaltintas netyčiniu operatorės nužudymu šaunamuoju ginklu mažo biudžeto vesterno „Rastas“ („Rust“) filmavimo aikštelėje.

2021 metų spalį per filmo repeticijas A.Baldwinas laikė revolverį „Colt“, ir šis iššovė. Išlėkusi kulka pražudė 42 metų operatorę Halyną Hutchins (Halyną Hačins).

Naujosios Meksikos pirmosios teisminės apygardos prokurorė Mary Carmack-Altwies sausio pabaigoje pranešė, kad pakanka įrodymų, jog JAV aktoriui veteranui būtų pateikti baudžiamieji kaltinimai.

„Šiandien žengėme dar vieną svarbų žingsnį siekdami užtikrinti teisingumą Halynos Hutchins atžvilgiu, – antradienį sakė M.Carmack-Altwies. – Naujojoje Meksikoje niekas nėra aukščiau įstatymo, ir teisingumas bus įvykdytas.“

Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje / „Scanpix“ nuotr.

Pareiškime dėl tikėtinos priežasties tyrėjai teigė, kad A.Baldwinas buvo „išsiblaškęs ir kalbėjosi mobiliuoju telefonu su savo šeima“ per mokymus naudotis šaunamuoju ginklu.

Jis dalyvavo mokymuose tik apie 30 minučių, nors buvo numatyta, kad jie truks „mažiausiai valandą ar daugiau“, rašė jie, remdamiesi filmo ginklininke Hannah Gutierrez-Reed.

Už ginklą atsakinga filmo ginklininkė H.Gutierrez-Reed antradienį taip pat oficialiai buvo apkaltinta tuo pačiu nusikaltimu kaip ir A.Baldwinas.

Jei jie bus pripažinti kaltais, abiem gresia iki pusantrų metų kalėjimo ir 5 000 dolerių (apie 4 623 eurų) bauda, tačiau dėl šaunamojo ginklo panaudojimo bausmė gali pailgėti iki penkerių metų.

Buvusi serialo „30 Rock“ žvaigždė ne kartą sakė, jog filmavimo aikštelės darbuotojai jį patikino, kad ginklas neužtaisytas ir teigė, kad nespaudė gaiduko.

A.Baldwino advokatas Luke'as Nikasas pažadėjo pasiekti, kad kaltinimas – „siaubinga teisingumo klaida“ – būtų panaikintas.

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

H.Gutierrez-Reed advokatai antradienį pareiškė, kad prokurorai „visiškai neteisingai suprato faktus“ ir „padarė klaidingas išvadas“.

„Mes kovosime su šiais kaltinimais ir tikimės, kad prisiekusieji pripažins Hannah nekalta“, – sakė Jasonas Bowlesas ir Toddas Bullionas.

Režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas, kuris padavė A.Baldwinui ginklą ir pasakė, kad jis „šaltas“ – kitaip tariant, saugus – sutiko pripažinti savo kaltę dėl neatsargaus mirtino ginklo panaudojimo.

Jo kaltės pripažinimas bus paskelbtas po to, kai jį patvirtins teisėjas.

A.Baldwinui, vienam iš filmo prodiuserių, ir H.Gutierrez-Reed pateikti du kaltinimai dėl netyčinio nužudymo, susiję su skirtingo laipsnio neatsargumu.

Naujosios Meksikos prokurorai iškvies kaltinamuosius į teismą per mėnesį.

Skaitykite daugiau