A.Mamontovas svarsto nerengti koncerto „Avia Solutions Group“ arenoje: žada perkelti į kitą erdvę

Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-04 11:40
AA

Dainininkas Andrius Mamontovas rugsėjį „Avia Solutions Group“ arenoje turėjusį vykti koncertą žada perkelti į kitą erdvę. To priežastis – į viešumą iškilusi informacija apie areną valdančios įmonės sąsajas su Kremliaus režimu.

Apie savo sprendimą A.Mamontovas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Mieli bičiuliai. Svarstau apie savo rugsėjo 3-ios koncerto Vilniuje perkėlimą į atvirą lauką. Kadangi tai gan kompleksiškas techninis ir logistinis procesas, daugiau informacijos turėsiu artimiausiu metu. Be jokios abejonės, bilietai, kuriuos jau pirkote – galios“, – rašė A.Mamontovas.

Apie koncerto perkėlimą į kitą erdvę prakalbęs A.Mamontovas seka „Eurovizijos“ nugalėtojų Ukrainos grupės „Kalush Orchestra“ pavyzdžiu.

Ketvirtadienį bilietus į renginius platinanti įmonė Bilietai.lt paskelbė, kad savo koncertą Lietuvoje perkelia iš Vilniaus į Kauną. Renginys „Aš esu Ukraina“, kuriame dalyvaus „Kalush Orchestra“, iš „Avia Solutions Group“ arenos perkeltas į Kauno „Žalgirio“ areną ir įvyks jau birželio 16-ąją. 

Europos publiką sužavėjo ukrainiečių grupės „Kalush Orchestra“ daina „Stefania“ – temperamentingas hiphopo ir liaudies muzikos derinys / Scanpix nuotrauka

A.Mamontovo mintys apie koncerto perkėlimą į kitą erdvę buvo sutiktos palankiai. Į įrašą sureagavo ir politikos analitikas Marius Laurinavičius.

„Andrius Mamontovas rodo pavyzdį! Jis pirmas iš Lietuvos žvaigždžių demonstruoja, kad nenori nei pats jokiu būdu būti siejamas su Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvėmis, nei prisidėti prie tų Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvių reklamos bei jų finansinio stiprinimo.

Verta pabrėžti, kad Andrius sureagavo žaibiškai. Kai tik pranešta, jog Oleg Surajev iniciatyva Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvių arenoje atsisakė koncertuoti ukrainiečiai Eurovizijos laimėtojai „Kalusha Orchestra“ aš pats kreipiausi į Andrių. Ir iš karto sulaukiau atsakymo, kad jis jau kreipėsi į savo koncerto organizatorius dėl koncerto perkėlimo iš tos grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančios bendrovės vardu pavadintos arenos.

Dabar jau pats Andrius informavo savo gerbėjus, jog koncerto vieta keičiasi!

Tikėkimės, kad tai taps pavyzdžiu ir visiems mums – tiek Andriaus kolegoms iš muzikos ir šou verslo pasaulio apskritai, tiek sporto varžybų rengėjams ir dalyviams, tiek paprastiems žmonėms, kurie galbūt du kartus pagalvos prieš eidami į areną, kuri priklauso grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančiai bendrovei bei tą bendrovę reklamuoja.

Bent jau karo sąlygomis mes tikrai privalome apsispręsti, kiek mums patiems yra svarbus nacionalinis saugumas“, – feisbuke rašė M.Laurinavičius.

Kol kas portalui Žmonės.lt su „Avia Solutions Group“ atstovais dėl komentaro susisiekti nepavyko.