A.Metalnikovos brolis Aleksejus tebekovoja su vėžiu: „Gyveni lyg su laikrodžiais smegenyse“

Aleksandra Metalnikova su broliu Aleksejumi ir jo dukrele / Eglės Lekstutytės ir asmeninio albumo nuotr.
Aleksandra Metalnikova su broliu Aleksejumi ir jo dukrele / Eglės Lekstutytės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-07-26 19:27
AA

Prieš pusantrų metų Aleksandros Metalnikovos šeima sužinojo žinią, jog aktorės broliui Aleksejui diagnozuotas ketvirtos stadijos smegenų vėžys. Gydytojai prognozavo, kad vienintelis jo gyvenimo trukmę prailginti galintis šansas – brangus gydymas. A.Metalnikova nenuleido rankų ir kreipėsi pagalbos į visuomenę. Žmonių gerumo ir neabejingumo dėka jaunam vyrui buvo pradėtas gydymas. „Aš labai džiaugiuosi, jog jis vis dar gyvena“, – sako Aleksandra, pasidalijusi, kaip šiandien sekasi jos broliui.

Apie tai, kaip Aleksandros Metalnikovos brolis leidžia dienas kovodamas su sunkia liga, aktorė portalui 15min pasakojo kaip tik jo gimimo dieną. Liepos 19-ąją Aleksejus minėjo 36-ąjį gimtadienį.

„Aš labai džiaugiuosi, jog jis vis dar gyvena. Turiu svajonę, jog mes atšvęsime ir jo 37-ą, ir bent jau 38-ą gimtadienį“, – pozityviai nusiteikusi kalbėjo Aleksandra.

A.Metalnikovos šeimai sužinojus Aleksejaus ligos diagnozę, artimiesiems teko išgyventi itin sunkų gyvenimo etapą. Laimei, praėjus kiek laiko nuo netikėto likimo smūgio, ligos užklupto vyro gyvenime pasimatė didesnės pozityvumo prošvaistės – jas dovanoja Aleksejaus vienerių metukų dukra.

Aleksandra Metalnikova su broliu Aleksejumi ir jo dukrele / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau vertėtų paminėti ir tai, kad praeitą vasarą neabejingos visuomenės dėka aktorės broliui buvo pradėtas gydymas. Nors reikiamos piniginės sumos gydymui užsienyje surinkti nepavyko, alternatyvą tam rado Lietuvoje. Prieš metus imtas taikyti gydymas, pasak Aleksandros, šiuo metu Aleksejui padeda: „Mano manymu, jis gerai palaiko brolio savijautą“.

Visgi, kaip dabar jaučiasi brolis, aktorė tikino tiksliai atsakyti negalinti: „Labai sunku atsakyti į klausimą, kaip jis jaučiasi. Aš nežinau atsakymo. Negaliu pasakyti, kad jis jaučiasi gerai ir negaliu pasakyti, kad labai blogai. Savijauta labai svyruoja – būna periodų, kai jaučiasi gerai, bet būna ir tokių, kai jaučiasi pakankamai prastai“.

Aleksejus Metalnikovas / Asmeninio albumo nuotr.

Suprasti, nuo ko tai priklauso – labai sunku. Aleksandra mano, kad kaip ir sveikam žmogui, savijautą kartais lemia oro kaita ar net mėnulio fazės, tad žmonėms su tokia diagnoze kaip brolio tai ištverti pasidaro dar sunkiau.

Liga neleidžia atsipalaiduoti

Prieš du mėnesius Aleksejui buvo atlikta magnetinio rezonanso tomografija, kurios rezultatas, sesers teigimu, gydytojams nepatiko. Tyrimo metu jie pamatė suaktyvėjusias vėžines ląsteles, o atsakyti, kodėl vėl paūmėjo liga, jie konkrečiai negalėjo. Tai gali būti ir dėl Aleksejui taikomos imunoterapijos, ir dėl to, kad auglys vėl pabudo ir auga. Aktorė tikisi, kad ligos suaktyvėjimo priežastį gydytojams pavyks nustatyti per kitą tyrimą, kuris numatytas jau po mėnesio.

„Atrodo, kad jau jautiesi, nori jaustis gerai, tu jau kaip ir sveikas žmogus, bet ta liga niekada neleidžia užmiršti apie save, visąlaik primena, kad negali atsipalaiduoti“, – brolio nerimą dėl atsinaujinančių vėžinių ląstelių išsakė Aleksandra.

Aleksejus Metalnikovas / Asmeninio albumo nuotr.

Sužinojęs, kad gydytojų prognozės liūdnos, Aleksejus sunerimo. Tačiau, sesės teigimu, gyvenime brolis vis tiek stengiasi išlikti pozityvus ir visiškai nepasiduoti niūrioms nuotaikoms.

„Jis labai nori tikėti, jog pagyvens šiek tiek ilgiau nei gydytojai prognozavo. Pradžioje jam jie skyrė nuo 6 iki 18 mėnesių gyvenimo, tačiau šį limitą jis jau išgyveno“, – kalbėdama su 15min neslėpė A.Metalnikova.

Stiprybės suteikia prieš metus gimusi dukra

Gyvenimo nepastovumas Aleksandros broliui neleidžia nusiraminti. Pasak jos, gyvenimas su onkologinės ligos diagnoze Aleksejui nuolat primena, kad laikas šiame pasaulyje jau suskaičiuotas: „Gyveni su laikrodžiais smegenyse ir nežinai, kada tie laikrodžiai sustos“.

Nors Aleksejus deda visas pastangas gyventi kuo laisviau, sesei brolis yra sakęs, kad supranta sergantis nepagydoma liga, nuo kurios mirtingumas yra didžiulis. Viskas, ko labiausiai jis šiuo metu trokšta – laimėti daugiau laiko, kurį galėtų praleisti su prieš metus gimusia dukrele.

Aleksandros Metalnikovos brolis Aleksejus su dukrele / Asmeninio albumo nuotr.

„Dukra jam duoda labai daug energijos, motyvacijos gyventi, gydytis, išverti visa tai tam, kad būtų su ja, tam, kad jai duotų kuo daugiau meilės ir šilumos“, – apie brolio ir jo dukrelės ryšį atviravo Aleksandra.

Pokalbio metu aktorė paminėjo, kad nepaisant ligos, brolis labai daug padeda savo žmonai ir visą savo laiką skiria pozityvumu spinduliuojančiai dukrytei.

Aleksejus Metalnikovas / Asmeninio albumo nuotr.

Gimtadienio palinkėjimai

Per Aleksejaus gimtadienį su 15min kalbėjusi A.Metalnikova patikino, kad minėdama brolio gimtadienio dieną, ji jam palinkėjo paties gražiausio likusio laiko.

„Mano palinkėjimas jam buvo gyventi kuo įmanoma ilgiau ir kuo įmanoma laimingiau. Kad tas laikas, kuris jam duotas, būtų pilnavertis, kad jis matytų ne neigiamus dalykus, o teigiamus, juk jų mūsų gyvenime yra išties labai daug. Nepaisant visko, palinkėjau tiesiog būti laimingu, ką jis iš tiesų ir stengiasi daryti“, – su nuoširdžia šypsena kalbėjo sesuo.

Artimai su broliu ryšį palaikanti aktorė nežino, nei kaip toliau klostysis jo liga, nei kiek jis gyvens. Todėl savo laisvą laiką stengiasi išnaudoti ir skirti būtent Aleksejui. Pasak pašnekovės, jiedu ne tik valandomis kalbasi telefonu, bet ir kas mėnesį jis pas ją atvažiuoja pabūti.

Aleksejus Metalnikovas / Asmeninio albumo nuotr.

Aktorė mano, kad kovojant su liga labai svarbu sergančiam jausti kontaktą su šeima, jausti, kad esi reikalingas ne tik artimiesiems bei draugams, bet ir nepažįstamiems žmonėms, kuriems Aleksejus savo pavyzdžiu siekia padėti.

„Jis neša daug gėrio ir turi teisę būti šioje žemėje kuo ilgiau“, – su ilgu atodūsiu pabrėžė A.Metalnikova.

Jautrų pokalbį Aleksandra užbaigė padėka žiniasklaidai ir skaitytojams. Ji dėkoja, kad žiniasklaidos atstovai neužmiršta skleisti informaciją visuomenei, o atskirą „ačiū“ taria visiems, siunčiantiems žinutes, kuriose teiraujamasi apie jai rūpimo brolio sveikatą.

Aleksejus Metalnikovas (7 nuotr.)
+1