Allison Reed pasidalino jautria žinute – kreipėsi į Lietuvos žmones: „Aš visus jus mačiau!“

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-09 10:59
AA

Europos dailiojo čiuožimo čempionate bronzos medalį kartu su Sauliumi Ambrulevičiumi iškovojusi amerikietė Allison Reed ketvirtadienį pateikė jau trečiąjį prašymą išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. O kitą dieną socialiniuose tinkluose paskelbė jautrią žinutę, kurioje lietuviškai kreipėsi į šalies žmones ir dėkojo jiems už palaikymą.

Prezidentas Gitanas Nausėda du kartus – 2021 ir 2022 metais – atmetė A.Reed prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka, pasak jo, neįrodžius ypatingų nuopelnų Lietuvai. Tačiau sausį prezidentas sakė, kad situacija dėl Lietuvos pilietybės A.Reed suteikimo, šiai iškovojus Lietuvai bronzos medalį, pasikeitė.

Ketvirtadienį, kalbėdama su BNS, Lietuvos čiuožimo federacijos generalinė sekretorė Laura Šaučiukovaitė-Astrauskienė patvirtino, kad A.Reed paraišką užpildė trečią kartą.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Kitą dieną po šios žinios pasisakė ir pati A.Reed. Ji savo socialiniuose tinkluose kreipėsi lietuvių kalba. Savo įraše ji dėkojo šalies gyventojams už palaikymą ir išreiškė meilę Lietuvai.

„Po varžybinis atsiliepimas ir besiliejantis palaikymas po pastarojo Europos čempionato Kaune buvo nenupasakojamai širdį liečiantys dalykai. Aš niekada nesitikėjau jog aplinkiniai taip įsilies ir seks mūsų sportinę kelionę bei jos rezultatus. Gauti galimybę dalintis savo vienais geriausių gyvenimo momentų pilnoje savų žmonių užpildytoje arenoje savo šalyje, tapo išgyvenimais kuriuos visą laiką nešiosiu su savimi širdyje.

Aš esu tiesiog užpildyta visų Lietuvos žmonių meile, kurie už mus viešai reiškė savo nuomones bei palaikymą viešumoje. Visiems, kurie sirgo už mus, kėlė mūsų vėliavą bei liejo ašaras.. Aš visus jus mačiau! Ir aš niekada nesijaučiau labiau Lietuve, nei tuo momentu, lenkiantis prieš jus visus po mūsų pasirodymų.

Per pastaruosius keletą metų, teko praleisti labai daug laiko šioje nuostabioje šalyje. Aš sugėriau jos senąją kultūrą, vaikščiojau per jos plačius žaliuosius miškus, bei klausiausi ošiančių bangų sėdint pasakiškuose paplūdimiuose kol kasiau savo kojų pirštus smėlio kopose. Laisvės alėją išvaikščiojau daugiau kartų, nei galėčiau suskaičiuoti, vis užsukdama į Spurginę paskanauti. Dviračiu numyniau iš Klaipėdos iki pat Nidos leisdama sau atsisėsti ant jos medinio sosto. Rankomis liečiau Puntuko akmenį, bei žengiau medžių viršūnėmis Anykščiuose. Žirgu jodinėjau Sartuose bei šokau naktį ežeran apšviesta nakties žvaigždžių. Aš susipažinau ir susidraugavau su daugybe žmonių kurie patapo mano šeimos dalimi. Saulius atvėrė savo namų duris ir parodė kokia ši šalis iš tiesų yra nuostabi. Ir iš visos širdies gelmių galiu teigti jog Lietuva taip pat patapo mano namais.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Atsiliepimai po Europos čempionato tiesiog užtvirtino mano ilgametę meilę šiai šaliai. Bei pabandyti pateikti prašymą Lietuvos pilietybei gauti dar kartelį.

Mano partneris Saulius suteikė didžiausią dovaną – reprezentuoti Lietuvą kartu su juo pastaruosius 6-erius metus. Ši galimybė leido išsipildyti mano giliausioms svajonėms. Dauguma iš jų aš niekada netikėjau, jog joms pavyks išsipildyt.

Per daug kilimų bei nuopolių mes visada surasdavome stiprybės vienas kitame ir savo šalies palaikyme. Tai buvo didžiausia garbė kelti Lietuvos vėliavą tiek daug kartų per pastaruosius keletą metų pasaulio arenose. Mum betęsiant savo kelionę kartu, kurią visad žengdavom po Lietuvos vėliava,reikštų visą pasaulį, jog galėčiau tai daryti toliau, kaip oficiali Lietuvos pilietė“, – „Facebook“ paskyroje rašė A.Reed.