A. Tapiną ir D. Bosas nustebino valdžios už kaukes sumokėta kaina: permokėjo tris kartus

Andrius Tapinas ir Daina Bosas/Pauliaus Peleckio ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pandemijos pradžioje spekuliantai kaukes pardavinėjo po penkis eurus ir bandė iš to pasipelnyti. Pasirodo, kad turtus tokiems krovė ir valdžia.

Viešųjų pirkimų duomenys rodo, kad Vyriausybės kanceliarija balandžio 1-ąją dieną įsigijo 3 tūkst. vienetų trisluoksnių vienkartinių kaukių, už vieną kaukę sumokant  1 eurą 21 centą. Tuo metu prekybos centre viena tokia kaukė kainavo vos 60 centų.

Paklaustas, ar čia nėra pinigų švaistymas, premjeras Saulius Skvernelis atkirto: „Alternatyva paprasčiausiai likti be kaukių. Sąlygas diktuoja rinka. Jeigu rinkoje nėra, deja, tenka pirkti už tą kainą, kuri yra pasiūloma“.

Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kaukių kainos pribloškė žurnalistą Andrių Tapiną. „Mes tuo metu jau turėjome lietuviškų, Roberto Kalinkino pasiūtų kaukių, kurios atitinka visas specifikacijas ir jų savikaina mums buvo vos 22 euro centai. Balandžio 5-6 d. iš Kinijos taip pat atvažiavo kaukių krovinys, už kurias mes mokėjome 0,39 euro centų, t.y. tris kartus pigiau. Čia jau tikrai yra permokėta“, – sakė A. Tapinas.

Verslininkė Daina Bosas visą karantiną organizuoja pagalbą medikams, todėl taip pat nusistebėjo tokiomis kainomis.

„Tiek mano, tiek bet kurios kitos įmonės tikslas yra nupirkti kuo pigiau, o ne kuo brangiau. Tuo tarpu pas mus valstybinėse įstaigose viską visada perka brangiau“, – piktinosi D. Bosas.

Daina Bosas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Už labai dosnią kainą Vyriausybė prisipirko ir dezinfekcinio skysčio. Už keturių litrų bakelį valdžia mokėjo 29 eurus, o „Vilniaus degtinės“ parduotuvėje tokios pačios talpos bakelius visi pirko po 20 eurų. Dar labiau nustebino Alytaus savivaldybė, kuri pirkdama FFP2 respiratorius už vieną mokėjo virš 14 eurų.

Visi kaukių, respiratorių ir dezinfekcinio skysčio pirkimai bei valdžios paaiškinimai – LNK televizijos laidos KK2 reportaže šį pirmadienio vakarą, 19.30 val.

Skaitykite daugiau