A. Tapinas – apie surinktą 1,5 milijono ir jau išleistą pinigų dalį būtinoms priemonėms medikams

Andrius Tapinas / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Antradienio rytą žurnalistas bei laidų vedėjas Andrius Tapinas ZIP FM vedėjams Gedui ir Timūrui papasakojo apie rekordine tapusią akciją „Laikykitės, medikai“. Anot „Laisvės TV“ įkūrėjo, ši paramos medikams akcija surinko 1,5 milijono eurų sumą, o du trečdaliai jos jau išleista respiratoriams, kaukėms, chalatams, kombinezonams, akiniams ir kitoms būtinosioms priemonėms, kurios medicinos įstaigas pasiekia kasdien.

„Su artimiausiais kolegomis prieš porą savaičių galvojome, ką galime nuveikti. Mūsų vadovė sakė besijaučianti bejėgė. Tad kiekvienas mūsų suėmė save į rankas ir per porą valandų gimė idėja, kad medikams galime padėti labai konkrečiais dalykais. Tikrai nemanėme, kad ši akcija įsisuks iki tokio lygio“, – tvirtina A.Tapinas.

Anot akcijos lyderio, aukščiausiajai valdžiai pripažinus, jog medikams trūksta priemonių, tokia pagalba Lietuvos medicinos darbuotojams, dirbantiems priešakinėje linijoje, yra tiesiog būtina.

„Kasdien mums rašo po 20-30 įvairių gydymo įstaigų, nuo didžiųjų iki mažų šeimos klinikų. Už akcijos metu surinktus pinigus kaip įmanoma greičiau perkame priemones medikams, kurių šiuo metu jiems labai trūksta. Aprūpiname juos respiratoriais, kaukėmis, chalatais, kombinezonais, akiniais. Priemones perkame iš užsienio bei Lietuvos gamintojų“, – pasakoja žurnalistas.

A.Tapinas mano, jog tokio lygio lėšų rinkimo akcija Lietuvoje – rekordinė.

„Šiandien fonde turime 1,5 milijono eurų. Iš šios sumos būtinosioms priemonėms jau išleidome 1,06 milijono eurų. Tai padarėme labai greitai, nes tapo akivaizdu, jog ligoninėse trūksta būtinųjų apsaugos priemonių. Todėl „kamšėme“ šias skyles, pirkome net ir brangias priemones. Supratome, jog laukti nėra ko – juk medikams priemonių reikia jau šiandien, o ne tuomet, kai jos bus pigesnės“, – apie situaciją kalba „Laisvės TV“ įkūrėjas. 

Andrius Tapinas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Paklaustas, iš kur perka šiandien deficitu tapusias apsaugines priemones, A.Tapinas teigia, jog jas siunčiasi tiek iš Lietuvos įmonių, tiek iš užsienio tiekėjų.  

„Viską perkame iš priemones pardavinėjančių įmonių. Akivaizdu, jog dabar kainos yra aukštesnės nei įprasta rinkoje. Džiaugiuosi, kad trūkumas netrukus baigsis, nes jau laukiame krovinių iš Kinijos. Mūsų užsakyme yra apie pusę milijono įvairių priemonių, su tokiu kiekiu medikus būsime aprūpinę bent mėnesiui. Taip pat stebėsime, kaip valstybė dalija priemones, kurias nupirko. Jau dabar akivaizdu, jog visiems tikrai neužteks, tad mes aprūpinsime poliklinikas, pirminės pagalbos centrus“, – situaciją apžvelgia jis.

A.Tapino teigimu, aukojančiųjų – netrūksta. Daugiausia tai – individualūs asmenys, tačiau atsirado įmonių bei fondų, kurie dosniai papildė lėšų krepšelį.

Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Tai yra unikalus atvejis. Vertinant skaičius, daugiau aukoja atskiri žmonės, tačiau žvelgiant į sumas – tolygiai prisideda ir įmonės. Yra daugybė žmonių, kurie prisideda  keliais ar dešimčia eurų, tačiau turime įmonių, kurios paaukojo 100 tūkst. eurų, kitos – po 15 tūkst. eurų. Taip pat prisidėjo keli privatūs asmenys, skyrę po 50 tūkst. eurų. Vytauto Landsbergio fondas paskyrė 50 tūkst. Tokių atvejų nėra daug, bet jie nemažai prisideda prie bendro paveikslo,“ – sakė A. Tapinas.

Paklaustas, kiek žmonių dirba prie šio projekto, A.Tapinas juokavo, jog komandos branduolyje – trys kovinės moterys.

„Turime efektyvią komandą – yra trys centrai, vadiname jas trimis kovinėmis moterimis. Turime kelis žmones logistikoje ir kelis, kurie bendrauja dėl klinikų poreikių. Viso centre yra 7-8 žmonės. Bet mums padeda nemažai papildomų rankų – per dieną į skirtingas Lietuvos vietas išvažiuoja apie 50 siuntinių. Mums padeda kelios logistikos kompanijos, Maltos ordino savanoriai ir tie, kurie gelbėja pakuojant, paskirstant siuntas“, – apie komandą pasakojo žurnalistas.

Jeigu liks pinigų, kai viskas aprims, susitarsime su viešbučiais ir sanatorijomis, ir išsiųsime pailsėti medikus – jiems poilsio reikės labiau“

Paklaustas, ar pasibaigus karantinui jam ir jo kolegoms neprireiks rimtų atostogų, A. Tapinas išliko ištikimas „Laikykitės, medikai“ idėjai.

„Jeigu liks pinigų, kai viskas aprims, susitarsime su viešbučiais ir sanatorijomis, ir išsiųsime pailsėti medikus – jiems poilsio reikės labiau,“ – kalbėjo A.Tapinas.

Vienas iš projekto iniciatorių toliau ragina aukoti medikams. Anot jo, tai daryti itin paprasta, prisidėti gali bet kas. O visus, sekančius iniciatyvos rezultatus, žurnalistas kviečia užsukti į jo Facebook paskyrą, kurioje jis kasdien pateikia darbų ataskaitą.

„Viskas, ką turite padaryti – tai paimti telefoną ir surinkti mūsų trumpąjį numerį 1880. Taip paaukosite 2 eurus. Taip pat aukoti galite puslapyje apiekorona.lt, ten rasite fondo „Laikykitės, medikai” banko sąskaitą, į kurią galite pervesti pinigus. Tuo tarpu jeigu norite daryti didesnį pavedimą, parašykite mums – mes skaidriai ir tvarkingai paruošime paramos sutartis. Be to, kiekvieną dieną mano Facebook puslapyje sąžiningai parašome, ką nudirbome. O projekto pabaigoje padarysime atskirą puslapį su ataskaitomis ir pirkimais“, – sakė A.Tapinas.

Skaitykite daugiau