A.Tapino suburti lietuviai per tris dienas surinko 5 mln. eurų: Ukraina sulauks garsiojo drono „Bayraktar“

Andrius Tapinas, „Bayraktar“ / Fotobanko ir Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

5 milijonai eurų – tiek per tris dienas surinko Lietuvos ir užsienio gyventojai, kad Ukrainai būtų nupirktas bepilotis ginklas „Bayraktar“. Žurnalisto, rašytojo Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ inicijuota akcija dar kartą įrodė kokia galinga yra vienybė.

Andrius Tapinas prieš tris dienas socialinėje erdvėje pasidalijo „Laisvės TV“ kvietimu aukoti pinigus, kad pavyktų padovanoti Ukrainai garsųjį droną „Bayraktar“. Iš viso šiai sunkiajai ginkluotei reikalingi 5 milijonai eurų.

„Mūsų laikas atėjo.

Lietuvos ir Turkijos gynybos ministerijos uždegė žalią šviesą, pats gamintojas pasakė – taip.
 
Ir dabar galvoje skamba tik vienas žodis – BAYRAKTAR. Ukrainos karių durklas naktyje. Rusų armijos žudikas. Bepilotis taktinis kovinis lėktuvas, kuris neša lazeriu valdomas didelio tikslumo bombas ir tolimojo nuotolio prieštankines raketas „oras – žemė“ Ukrainos kare Bayraktarai jau naikino Rusijos vadovybės punktus, tankus, raketų paleidimo sistemas. Manoma, kad Bayraktarai prisidėjo prie kreiserio „Maskva“ žūties nukreipdami kreiserio gynybos sistemas. Gegužės pradžioje Bayraktarai atakavo ir sunaikino du Rusijos patrulinius Raptor klasės laivus netoli Gyvačių salos.
 
Bepilotis taktinis kovinis lėktuvas „Bayraktar“ / Schutterstock nuotr.
Ir dabar – turbūt pirmą kartą istorijoje – vienos valstybės piliečiai gali nupirkti ir padovanoti tokią sunkiąją ginkluotę kitai valstybei.
Esame daug ko jūsų prašę ir telkę daugeliui darbų. Tokiam – dar niekada.
 
5 milijonai. Trys savaitės. Atrodytų, kad neįmanoma. Bet šitą pavedimą tikrai galėsite įsirėminti ir rodyti vaikams ir anūkams – kaip mes pirkom Ukrainai taktinį kovinį lėktuvą. Arba tiesiog – kaip mes susimetėm Bayraktarui.
 
5 milijonai. Labai daug. Reikia neįtikėtino susitelkimo“, – prieš tris dienas rašė A.Tapinas.

 

Jau per dvi pirmąsias iniciatyvos valandas buvo surinkta 365 180 eurų, o vėliau suma augo įspūdingu greičiu.

Aukojančiųjų buvo išties daug – prie akcijos prisijungė ir žinomi šalies žmonės, įmonės, verslai. Tiesa pasitaikė ir išties širdis sudrebinusių istorijų, kelios jų netruko apskrieti socialinių tinklų. 

Štai antrą akcijos dieną paplito susirašinėjimo nuotrauka su baba, kuri „Bayraktarui“ paaukojo 500 eurų. 

Ne ką mažiau palietė ir aštuonmečio Herkaus istorija, kuris paaukojo 460 eurų.

„Jis nuo pat pradžių norėjo padėti Ukrainai, sukūrė puslapį ukrainospalaikymas.lt, kuriame pardavinėjo savo paties sukurtus marškinėlius ir visą gautą uždarbį – 460 eurų pervedė „Bayraktarui“ pirkti“, – feisbuke rašė A.Tapinas.

 

Socialinius tinklus apskriejusi susirašinėjimo nuotrauka su „Baba“, paaukojusia „Bayraktarui“

Nors 5 milijonai jau pasiekti, suma vis dar didėja, nes žmonės nenustojo aukoti.

Bepilotis „Bayraktar“, manoma, prisidėjo prie ne vieno Ukrainos laimėjimo mūšiuose prieš Rusiją – naikino Rusijos vadovybės punktus, tankus, raketų paleidimo sistemas.

„Laisvės TV“ surinktus pinigus žada pervesti Krašto apsaugos ministerijai, kurios atstovai kitą savaitę vyks į Turkiją derėtis ir pasirašyti ketinimų protokolo, rašo BNS.

Ukraina jau daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

Skaitykite daugiau