A.Valentaitė su sužadėtiniu G.Manchesteriu teikia paramą Ukrainai: „Mums nekilo klausimų, kaip turime elgtis“

Asta Valentaitė su mylimuoju Glenu Manchesteriu / Asmeninio albumo nuotr.
Asta Valentaitė su mylimuoju Glenu Manchesteriu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-16 16:17
AA

Didžiojoje Britanijoje gyvenimą kurianti Asta Valentaitė kovo 15-ąją paminėjo 41-ąjį gimtadienį. Vis dėlto modelis apie gimimo dieną šiemet, rodos, visai negalvojo – žinoma moteris jau kurį laiką kartu su sužadėtiniu milijonieriumi Glenu Manchesteriu prisideda prie paramos nuo Rusijos agresijos kenčiančiai Ukrainai. Asta atvira – daugiau apie nieką galvoti šiuo metu nepavyksta.

Portalui Žmonės.lt A.Valentaitė pasakoja, kad vasario 24-ąją Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą drasko jos ir G.Manchesterio širdis. Asta atvira – stebėdami kasdien žūstančius žmones, ji su mylimuoju, kaip ir daugelis, iškart suskubo ieškoti būdų, kaip galima padėti ukrainiečiams.

„Nuo pirmos dienos Ukrainos žmonių kova ir kančia tapo ir mūsų šeimos skausmu. Nepakeliama matyti kasdien žūstančius žmones, vaikus, naikinamus miestus – prie tokių vaizdų neįmanoma priprasti, jie įsirėžia į sąmonę ir lieka ten.

Kasdien seku naujienas iš Ukrainos, kurios, deja, vis dar yra labai liūdnos. Daugelis žmonių visame pasaulyje dabar tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams, mes su Glenu nesame išimtis ir mums nekilo klausimų, kaip turime elgtis“,  – portalui Žmonės.lt sako Asta.

„The Ukraine Sunflower Aid“ / A.Valentaitės archyvvo nuotr.

Pasak modelio, pirmomis karo dienomis paramą Ukrainai ji teikė per organizacijas Lietuvoje. A.Valentaitė su G.Manchesteriu jau parėmė „Blue&Yellow“ organizaciją, remiančią Ukrainos kovotojus, Rimanto Kaukėno paramos grupę, padedančią į Lietuvą atvykstančioms šeimoms, kuriose yra sunkiai sergančių vaikų, o ir organizaciją „Lietuva – Gyvūnams“, teikiančią pagalbą Ukrainos keturkojams.

Vis dėlto, to žinomai porai pasirodė per mažai – netrukus A.Valentaitė ir G.Manchesteris prisijungė prie „The Ukraine Sunflower Aid“ iniciatyvos.

„Tapome vienais pagrindinių naujai įkurtos labdaros misijos rėmėjų mūsų bendruomenėje, netoli Londono. „The Ukraine Sunflower Aid“ tiekia humanitarinę pagalbą, įskaitant būtiniausius dalykus, pirmosios pagalbos priemones, miegmaišius ir pan. Šioje misijoje dalyvauja daugiau nei 40 mikroautobusų, vykstančių iš Anglijos į Ukrainą – jie gabena paramą“, – apie iniciatyvą portalui Žmonės.lt pasakoja pašnekovė.

A.Valentaitė teigia, kad jų šeima suteikė patalpas iniciatyvos „The Ukraine Sunflower Aid“ logistikos centrui, taip pat parėmė finansiškai. Tiesa, pagalba tuo neapsiribojo – nors A.Valentaitė ir G.Manchesteris šiuo metu išvykę iš Didžiosios Britanijos, milijonieriaus sūnus Jackas kartu su kitais savanoriais dirbo ištisas dienas, kad parama kuo greičiau pasiektų Ukrainą.

„Pirmieji mikroautobusai jau išvyko į šią ilgą kelionę, o juos palydėti plojimais į gatves susirinko visa mūsų bendruomenė“, – apie gausią bendruomenės pagalbą su džiugesiu pasakoja A.Valentaitė.

„The Ukraine Sunflower Aid“ / A.Valentaitės archyvvo nuotr.

A.Valentaitė viliasi, kad „The Ukraine Sunflower Aid“ automobiliai saugiai pasieks Lenkijos ir Ukrainos pasienį. Vis dėlto modelis ir toliau sėdėti sudėjusi rankų neketina. Taip elgtis ragina ir aplinkinius.

„Manau, kad nepaisant, kiek paramos jau yra suteikta, jos labai reikia ir toliau, todėl, naudodamasi galimybe, noriu paprašyti visų žmonių prisidėti, tiek, kiek kiekvienas gali. Net ir keli eurai, vietoj įprasto kavos puodelio, šiuo metu yra labai svarbūs. Žinoma, svarbu aukoti patikimoms organizacijoms, kuriomis pasitikite patys ir kurių vertybės sutampa su jūsų“, – portalui Žmonės.lt kalba A.Valentaitė ir dėkoja žmonėms už tokį bendruomeniškumą ir neabejingumą.

„Esu nepaprastai dėkinga visiems aktyviems žmonėms, tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje, kurie organizuoja pagalbos tiekimą, renka lėšas ir visokeriopai rūpinasi parama Ukrainai“, – pokalbį užbaigia ji.