A.Valinskas – apie „Auksinius svogūnus“ ir kuriozinį pliaukštelėjimą per užpakalį ne tai Širinskienei

Arūnas Valinskas / TV3 nuotr.
Arūnas Valinskas / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-03-20 10:45
AA

25 metai – būtent prieš tiek laiko pirmąkart surengti Lietuvos humoro apdovanojimai „Auksiniai svogūnai“. Šiemet balandžio 1-ąją ryškiausiomis žvaigždėmis ir sąmoju spindintys bei politikos nusidėjėliams akis graužiantys apdovanojimai grįžta į televiziją. Jų įkūrėjas Arūnas Valinskas pasidalijo apdovanojimų istorija.

Anot A.Valinsko, ceremonijos metu ne tik bus suskaičiuoti visi ryškiausi pastarojo meto skandalai, bet ir jų veikėjai parodyti „svogūniškoje“ šviesoje. Pro apdovanojimų rengėjų akis niekada nepraslysta nė vienas atgarsio visuomenėje sulaukusio įvykio herojus, nė vienas nusikalbėjimas ar nuėjimas į šoną – tuo įsitikinsime ir šiemet.

Nuo Petro Gražulio išleistuvių iki su politika nesusijusių, bet tikrai visų apkalbėtų Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio skyrybų – ceremonijoje bus aptarta viskas.

Laidos „Gero vakaro šou“ akimirka / TV3 nuotr.

„Pagal tai, kiek atsiliepimų buvo, ir kaip ši drama buvo sekama, manau, kad be jos šių metų ceremonijos būti negali. Galiu išduoti mažą paslaptėlę – Laurynas Suodaitis pažadėjo, kad ceremonijoje ir pats dalyvaus asmeniškai. Dabar galvojame, ar jam tik įteikti prizą, ar, galbūt, jis ir pats šoks? O gal – dainuos? Dar galvojame“, – intrigavo A.Valinskas.

Tačiau net ir tai – dar ne viskas. „Šiemet, aišku, labai rimtai ruošiamės – kai kurias nežinomybes galiu atskleisti. Pavyzdžiui, prisimenate tą 10 metų berniuką, kuris kadencijos pradžioje vis prieidavo prie prezidento? Mes jį suradome! Jam dabar 14. Jūs jo nepažinsite!“ – renginio detalėmis dalinosi A.Valinskas.

Laidos „Gero vakaro šou“ akimirka / TV3 nuotr.

Iškilmingai ceremonijai tradiciškai diriguos neišskiriamas duetas: pats A.Valinskas ir Justinas Jankevičius. O scenoje pasirodys garsiausios Lietuvos žvaigždės, pakviesiančios unikaliems pasirodymams, nušviesiantiems mūsų šalies gyvenimą humoro spalvomis.

Visa tai bepasakodamas, A.Valinskas prisiminė ir praėjusių apdovanojimų kuriozus. O, kaip teigs vyras, jų pasitaikydavo ne tik scenoje, bet ir užkulisiuose… Pavyzdžiui, tąkart, kai bene mylimiausias visų laikų humoristas Vitalijus Cololo įkūnijo Seimo narę Agnę Širinskienę.

Arūnas Valinskas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Praeidamas, Vitalijus su pažįstamais vis pajuokaudavo. O tada kažkas pamatė, kaip iš grimerinės išeina tikra Širinskienė, ir pagalvojo, kad ten – netikra Širinskienė. Ir kažkas iš Vitalijaus pažįstamų – aišku, vyras – su jos personažu pajuokavo. Tik, pasirodo, ne ant tos užsirovė…“ – sakė A.Valinskas apie incidentą, kurio metu Vitalijaus bičiulis ne humoristui, bet tikrajai Širinskienei juokais pliaukštelėjo per... užpakalį.

Ir nors pats A.Valinskas nuo šių humoristinių apdovanojimų, rodos, yra neatskiriamas, tuomet, kai ir pats užėmė Seimo pirmininko pareigas, jam ceremoniją teko stebėti tik kaip dalyviui.

Arūnas Valinskas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Nereikia čia maivytis. Kad ir kokį akmeninį ar poker face veidą nustatytume, tada, kada atsiduri šventėje, kurią anksčiau visuomet darydavai pats, o dabar ateini tik jos pamatyti, negali sakyti, kad negraudina. Tą viešai pirmąkart pripažįstu jūsų laidoje“, – neslėpė jis.

O koks darbas, anot A.Valinsko, Seime per kadenciją buvo sunkiausias? Čia žinomas vyras ir vėl nepraleido progos paironizuoti.

„Tai – Seimo nario priesaika. Pamenu, kai prisiekinėjome, sodino po du – aš sėdėjau šalia patyrusio seno lapino Česlovo Juršėno. Įsivaizduokit – kai žmogus ateina skaityti viso to priesaikos lapo, visi likę turi atsistoti. O kai pasirašo – vėl atsisėsti. Ir taip 141 kartą. Todėl Česlovas Juršėnas po priesaikos pasakė: „Na va, sunkiausią kadencijos darbą jau padarėme“, – juoksis pokštą prisiminė A.Valinskas.

Arūnas Valinskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Laidoje A. Valinskas prisiminė dar ne vieną tokį kuriozą. O paklaustas, ar, jo manymu, Seimo nariai bėgant metams keičiasi, jis šyptelės: „Turiu tokį šiek tiek sarkastišką pasakymą: visi Seimo nariai, kurie buvo po mūsų kadencijos, yra neišvengiamai blogesni negu buvome mes“ (juokiasi)“.

„Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 19.30 val. per TV3.