Atgarsiai apie balandžio pirmąją surengtus „Auksinių svogūnų“ apdovanojimus netyla iki šiol. Renginio organizatoriui Arūnui Valinskui kritikos dėl jų metu išsakytų frazių ir arenoje pasirodžiusios mažametės Petro Gražulio dukters Monikos negailėjo ne tik internautai, bet ir dalis šou pasaulio atstovų. Neigiamai pasisakė ir tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis-Paul de Miko. Pasak jo, „Auksiniai svogūnai“ prisideda prie prieštaringai vertinamų politikos veikėjų populiarinimo. Į tokius pareiškimus sureagavo pats A.Valinskas, kuris paaiškino susiklosčiusią situaciją.
15min tinklalaidėje „VALINSKAS žino“, Arūnas su kolegomis palietė vis dar plačiai eskaluojamą temą – skandalais pagarsėjusius „Auksinių svogūnų“ apdovanojimus. Pastariesiems kritikos savo tinklalaidės laidoje pažėrė ir tinklaraštininkas Paul de Miko. Jis sureagavo į internautų A.Valinskui mestas kritikos strėles dėl Petro Gražulio mažametės dukters Monikos dalyvavimo renginyje ir dėl to Arūną išteisino, tačiau turėjo savų įžvalgų.
Pasak Paul de Miko, Arūno Valinsko rengiami „Auksiniai svogūnai“ prisideda prie tokių politikos veikėjų kaip Petras Gražulis ar Viktoras Uspaskichas garsinimo ir net kartais juos aukština. Atsakydamas tinklaraštininkui, A.Valinskas prasitarė, kad tokia kritika jo nestebina – teigia prie to jau pripratęs.
„Aš tą kritiką girdžiu jau labai seniai ir daug kartų esu visus šiuos dalykus paaiškinęs. Paul de Miko aš pažįstu, mes ne kartą esame prasilenkę renginiuose ir manau, kad jis talentingas, pas jį su galva viskas gerai. Dar „Dviračio žiniose“ mus nuolat kritikuodavo, kad mes pašiepiame Vytautą Landsbergį, nes tada ta tema buvo kažkoks užribis. Kai mes šaipėmės iš tos sovietinės sistemos, iš kurios ką tik buvome išėję, tai visiems buvo gerai. Tačiau, kai prie vairo atsistojo mūsų dievinama valdžia ir pradėjo daryti klaidas, atsirado personažai – Landsbergis su Razba. Mūsų personažai vaikščiodavo aplink Seimą ir apatrinėdavo reikalus. Vytautą Landsbergį vaidino Vytautas Šerėnas, o Razbą – Remigijus Vilkaitis. Iš karto sulaukėme baisių laiškų, bet šią istoriją šiek tiek atidėkime“, – atskleidė A.Valinskas.
Pasak laidų vedėjo, tiek „Dviračio žinių“, tiek „Auksinių svogūnų“ metu išsakomos frazės kiekvieną paveikia labai skirtingai. Viskas priklauso nuo juos girdinčio žmogaus.
„Prasidėjo 2000-ieji ir naujojo amžiaus aušroje atsirado politinis veikėjas Viktoras Uspaskichas. Sukūrėmė ir jo personažą. Kai mes jau išsigryninome savo kelią, tų mūsų kuriamų personažų buvo labai daug, nes negalėdavom per savaitę daryti dviejų laidų su Landsbergiu ir Razma. Pasižiūrėkime į tuos pagrindinius antagonistus – du priešininkus. Palyginkime, kaip reagavo V.Landsbergis ir V.Uspaskichas. V.Landsbergis klausė, kaip taip galima, kaip taip įmanoma, o Viktoras pajuto, kad čia – galimybė. V.Landsbergio komanda rašė televizijai sakydami, kad mes tyčiojamės iš pirmojo faktinio šalies vadovo, bet tuo nieko nepasiekė. Juk čia politinės satyros ir humoro laida“, – tikino Arūnas.
Tačiau buvo tokių politikų, kurie net neigiamai apie save sukurtus personažus sugebėjo panaudoti savo naudai. Vienas iš tokių pavyzdžių – Viktoras Uspaskichas.
Arūnas Valinskas atkirto Paul de Miko:
„Viktoras turėjo kažkokį gerą vidinį jutimą ir suprato, kad iš to galima gauti naudos. Žinojo, kad nereikia piktintis, o reikia daryti kitą dalyką. Jis, kaip koks Doriano Grėjaus portretas, apsikeitė vietomis. Po kiek laiko jis mūsų personažo žodžius ir manierą pradėjo naudoti kalbėdamas net Seime. Sakydavo: „Nu blyn, vaizdelis ne koks, Seimo narių šiandien mažoka“. Jis perėmė manierą ir vėliau net agurkėlius išsileido. Kreipėsi į mus atsiklausti, bet mes juk nebuvome tos frazės užpatentavę, todėl jis galėjo naudoti. Tai čia du skirtumai, kaip reaguoja vieni žmonės ir kiti – vieni žvelgia su verslo gyslele ir tuo naudojasi“, – sakė Arūnas Valinskas.
Kalbėdamas apie politikų populiarinimą, Arūnas teigė nepritariantis minčiai, kad jis prisidėjo prie konkrečių politikų reklamavimo. Laidų vedėjas įsitikinęs, kad jis visus rodydavo vienodai.
„Mes tikriausiai populiarizuojame visus, nes „Dviračių žiniose“ stengiamės kiekvieną rodyti po lygiai. Vieną savaitę tarkime vaizdelis su V.Uspaskichu, o kitą, tarkime, su V.Landsbergiu, o kartais jų personažai net susitikdavo. Mes tų siužetų rodydavome tiek, kiek norėdavome, o skyrėsi į juos tik pačių žmonių reakcijos. Lygiai taip pat galime apkaltinti, kad Seimo nariai, ypač konservatoriai ir net mano sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis, reklamavo Remigijų Žemaitaitį. Nes kai jį Konstituciniame teisme pripažino kaltu, šis pasakė, kad dėkoja konservatoriams, nes dabar bent dešimt procentų populiarumo partijai tikrai prisidės. Tai čia atsakymas Paul de Miko, kad visi skirtingai į viską reaguoja“, – paaiškino Arūnas.
Pasak A.Valinsko, ne „Auksiniai svogūnai“, o patys Seimo nariai prikėlė P.Gražulio politinę karjerą.
„Pats ryškiausias savo laikų politikas ir šoumenas buvo Viktoras Uspaskichas, o antroje vietoje Petras Gražulis. Kuomet Viktoras išvažiavo į Briuselį, P.Gražulis užlipo į pirmą vietą. Tačiau vis tiek visiems vienodai ir po lygiai dėmesio savo epizoduose skirdavome. Lygiai taip pat ir dabar, kuomet per „Auksinius svogūnus“ parodėmė Petrą. Ar mes jį iškėlėme? Ne, čia Seimas, kuris jį „išpirdolino“ ir taip užkėlė antrąją jo bangą, ant kurios Petras išplaukė į Europos Parlamentą. Paul de Miko siūlyčiau panagrinėt R.Žemaitaičio iškilimą bei šį P.Gražulio variantą“, – tinklaraštininkui temas siūlė A.Valinskas.
Arūnas savo organizuojamus „Auksinius svogūnus“ palygino su rusišką politinės satyros laida „Lėlės“ (ru. „Kukly“). Pasak jo, abu projektai dėl savo rodomo turinio sulaukia tiek kritikos, tiek pagyrų.
„Buvo į „Dviračių šou“ panaši rusiška programa į „Lėlės“. Ten personažus vaidino lėlės ir manau, kad jų pavyzdžiu galime perteikti ir mūsų situaciją. Jie sakė, kad buvo trys žmonių grupės. Vieni grasino jiems, kad nudės jeigu neišims to personažo, kiti sveikino ir juokėsi, o treti siūlė milijonus, kad tik jų personažas atsirastų. Jurijus Barisovas irgi norėjo, kad Rolandą Paksą parodytume teigiamai“, – be užuolankų sakė Arūnas Valinskas.
Žiūrėkite visą laidą: