Advento kalendoriaus kūrimas: pravers visokios sukauptos smulkmenos

Advento kalendorius / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Lapkričio 29 dieną prasideda adventas. Keturias savaites trunkantis ikikalėdinis laikotarpis – puiki proga išsivalyti sielą ir mintis, kol ramiai ir jaukiai laukiame gražiausių metų švenčių.

Adventas  laikomas rimties, susikaupimo, pasnininko metu, apgaubtas mistika, stebuklais, tad nevalia triukšmingai linksmintis, patariama prisiminti, kuo gyveno, kokių tradicijų laikėsi mūsų protėviai.

Kad laukimas nebūtų toks ilgas, kviečiame pasisemti idėjų ir pasigaminti advento kalendorių. Šie mieli rankdarbiai – tai puikus būdas smagiai laiką leisti su savo atžalomis, papuošti namus ir pripildyti juos jaukaus švenčių šurmulio.

Pavyzdžiui, galite pasidaryti advento eglutę. Jums reikės, tarkime, nuo popierinio rankšluosčio ar tualetinio popieriaus likusių ritinėlių, kurie pasitarnaus kaip dėžutės įvairioms dovanėlėms. Gražiai išpuoštas ir dekoruotas tokias dėžutes beliks sukabinti ant eglutės.

Tačiau jei paimsite nenaudojamą rėmą ir prismeigsite į jį smeigtukų bei užkabinsite jame gražias dovanų dėžutes, tai taipogi bus puikus pasirinkimas. Žvilgtelėkite į advento eglutės gaminimo eigą:

Tęsiame rėmų temą. Jeigu turite nenaudojamų rėmų, būtinai juos panaudokite. Nudažykite norima spalva, nupurkškite blizgučiais, perverkite virve ir užkabinkite ant jų dovanėles, ant kurių būtina užrašyti dienų skaičius. Ką ten paslėpsite – tik jūsų fantazijos vaisius. Tačiau tik pagalvokite, kiek tai džiaugsmo suteiks smalsiems vaikams. 

Ne ką mažiau idėjų pasisemsite ir „Instagram“ tinkle. Čia tikras advento kalendorių bumas! Žiemiško žavesio ir miško aromato suteiks iš miško surinktos gėrybės – įvairios šakos, eglišakės, kankorėžiai. Išnaudokite juos! Advento „dieneles“ juk galima pakabinti ir ant medžio šakos. 

A photo posted by Clara B Martin (@clarabmartin) on

A photo posted by Rea (@konfetti.im_kopf) on

Advento kalendoriui tiks ir kojinaitės. Prie jų prisiuvusios skaičius ir įdėjusios mielą smulkmenėlę tikrai pradžiuginsite artimuosius. 

A photo posted by Jackie (@jacqualynnclemo) on

Įvairios dėžutės gali sugulti į didelę dėžę. Mažąsias nudažykite, papuoškite, nuspalvinkite, apriškite kaspinėliais, o gal apibarstykite dirbtiniu sniegu. 

Maišelių namuose ras bet kuri. Blogiausiu atveju galite pasisūti. Išbandykite! 

Advento kalendorius / Fotolia nuotr.

Tualetinio popieriaus ritinėliai tinka įvairiems rankdarbiams. Štai kad ir tokiam žaviam kalendoriui.

A photo posted by Reb (@fresshion) on

Dėžutės – vienas paprasčiausių ir žaviausių pasirinkimų. Atminkite – svarbiausia ne saldainiai ar sausainiai sudėti, o jūsų nuoširdūs palinkėjimai! Laukti Kalėdų kasdien bus vis jausmingiau ir virpulingiau.

Advento kalendorius / Fotolia nuotr.

Dar daugiau advento kalendoriaus idėjų ieškokite mūsų galerijoje.

Skaitykite daugiau