Afera: internete nelegaliai prekiaujama „Biplan“ albumu „Braškės“
Grupės „Biplan“ albumai „Chuligans“ ir „Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą“ nuo praėjusio rudens yra didžiausiose pasaulio skaitmeninėse parduotuvėse „Amazon“, „iTunes“, „Napster“ ir kitose. Liepą prie jų prisijungė naujasis grupės EP „Meilė“. Tačiau visai neseniai skaitmeninėse parduotuvėse neteisėtai atsirado vienas pirmųjų „Biplan“ albumų – „Braškės“.
1997 metais išleistas albumas „Braškės“ yra vienas populiariausių „Biplan“ diskografijoje. Skaitmeninėje prekyboje šis albumas savavališkai be suderinimo su autoriais ar teisių savininkais buvo paskelbtas šių metų gegužę ir aptiktas tik atsitiktinai. Lietuviškų dainų, sudarančių šį albumą, pavadinimai nurodyti daugiausia angliškai, išversti netiksliai, su klaidomis, pavyzdžiui, daina „Labas rytas“ pavadinta „A good Rytas“.
Prieš kurį laiką tokia pati istorija nutiko ir Andriui Mamontovui, kai į skaitmenines parduotuves savavališkai buvo įkelti keli jo albumai, o pats atlikėjas įvardintas su klaida – Mamontrovas. Tiek Andriaus Mamontovo, tiek „Biplan“ albumai nelegaliai paskelbti tuo pat metu, abiem atvejais leidėju save įvardino ta pati kompanija.
„Panašu, kad yra įvykdyta afera, kuria siekiama šiek tiek pelnytis iš to, kad populiarūs lietuvių atlikėjai ar jų kūriniai skelbiami su klaida, – sakė naujausią „Biplan“ EP „Meilė“ išleidusios kompanijos M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius. – Rekomenduojame ir kitiems atlikėjams pasitikrinti, ar nevyksta neteisėta prekyba jų kūriniais.“
M.P.3 kreipėsi į minėtas parduotuves ir AGATA su prašymu pasirūpinti, kad nelegaliai platinamas albumas „Braškės“ iš prekybos būtų išimtas.