AGATA apdovanojo klausomiausius šalies atlikėjus: tarp jų – OG Version, „The Roop“ ir Remis Retro

AGATA muzikos apdovanojimai / Ryčio Šeškaičio nuotr.
AGATA muzikos apdovanojimai / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-27 09:47
AA

Švęsdama Pasaulinės intelektinės nuosavybės (PIN) dieną AGATA įvertino klausomiausius šalies atlikėjus ir penktadienį įvykusioje ceremonijoje įteikė Auksinių ir Platininių singlų apdovanojimus.

Ceremonijoje Auksiniais buvo paskelbti tie singlai, kurie surinko per 2,5 milijono perklausų. Šie titulai atiteko grupės „Saulės Kliošas“ singlui „Paskambink man“, „Sisters on Wire“ darbui „Taip Jau Gavosi“ ir „The Roop“ singlui „On Fire“.

Rokui Yan įteiktas apdovanojimas už drauge su Jessica Shy įrašytą singlą „Stadionai“. Auksiniais taip pat tapo Jessicos Shy singlai „Rožė“, „Dėl Tavęs“, „Nieko nieko“.

Rokas Yan / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Auksiniu apdovanojimu įvertintas OG Version už singlą „YES“, „YVA“ ir Remis Retro už „Panelė Verta Milijono“ bei Jovani, „Karališka Erdvė“ ir Remis Retro už singlą „Iš Lėto Leidžiasi Saulė“.

„Aš galvoju, kaip apsisuko ratas, koks geras ir fainas dabar laikas, kad ši daina išgyveno ir dabar galime gauti šį įvertinimą, – atsiimdama Auksinį apdovanojimą sakė legendinės grupės „Karališka erdvė“ narė Neringa Levulienė. – Tais laikais prieš 26 metus nebuvo tiek ir tokių apdovanojimų, grupei iš Marijampolės nebuvo lengva. Labai malonu po tiek metų gauti apdovanojimą. Ačiū AGATA-i, kad rūpinatės, skaičiuojate ir apdovanojate.“

AGATA muzikos apdovanojimai (26 nuotr.)
+20

Platininiais apdovanojimais įvertinti septyni singlai, perkopę 4 milijonų perklausų ribą. Jie buvo įteikti grupėms „The Roop“ už singlą „Discoteque“ ir „Sisters On Wire“ už „Mėlyna Mėlyna“.

Atlikėjo Vaido Baumilos apdovanojimą už Platininiu tapusį singlą „Kunigunda“ atsiėmė dainos bendraautoriai Kasparas Meginis ir Juozas Martinkėnas. Nombeko Augustė buvo apdovanota už drauge su Jessica Shy sukurtą darbą „Tyliai Pakuždėk“.

Nombeko Augustė (kairėje) / Ryčio Šeškaičio nuotr.

„Čia turbūt yra pirma daina, kurią man taip nuoširdžiai smagu atlikinėti ant scenos. Galiu nieko negalvoti, tiesiog linksmintis su žmonėmis, nes jie labai pasigavo tą dainą ir mums dainuojant priedainius lyg „back“ vokalistai dainuoja kartu. Pirmas ir nuoširdžiausias „ačiū“ yra visiems klausytojams“, – ceremonijos metu kalbėjo Nombeko Augustė. Ji dėkojo kolegoms muzikantams bei atlikėjų ir muzikos leidėjų teisėmis besirūpinančiai asociacijai AGATA.

Jessica Shy taip pat buvo įvertinta už singlus „Apkabink“, „Šokam Lėtai“ ir su Justinu Jaručiu įrašytą singlą „Rugpjūtis“. Renginyje muzikantai perdavė linkėjimus Jessicai Shy, apdovanojimai jai už Auksinius ir Platininius singlus bus įteikti grįžus iš „Eurovizijos“.

The Roop / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Auksiniai, Platininiai ir Deimantiniai apdovanojimai yra teikiami už daugiausia perklausų sulaukusių Lietuvos atlikėjų muzikinius leidinius. Iki šiol Auksiniais, Platininiais ir Deimantiniais diskais būdavo apdovanojami klausomiausi albumai. Pirmą kartą šis įvertinimas buvo skirtas už milijonines perklausas surinkusius singlus.

AGATA muzikos apdovanojimai / Ryčio Šeškaičio nuotr.

„Pagal visuomenės tyrimus Lietuva yra „Youtube“ šalis, nes daugiausia lietuvių muzikos klausosi būtent šioje platformoje. Tačiau iki šiol negalėjome gauti tikslios perklausų informacijos iš šios platformos, o jos duomenų ignoruoti negalėjome. Visus metus intensyviai dirbome tam, kad rastume būdą, kaip įtraukti ir „Youtube“ informaciją į bendrą statistiką. Džiaugiamės atradę tam būdą ir galėdami pristatyti objektyvią, tikslią ir tikrąją situaciją atspindinčią informaciją apie tai, ko Lietuvos žmonės klausosi daugiausia“, – kalbėjo AGATA direktorė Agnė Begetė.

Remis Retro / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Šią vasarą ketinama apdovanoti daugiausia perklausų ir pardavimų sulaukusius Lietuvos atlikėjų albumus.