Agnė Gilytė: 3 patarimai kaip paruošti spintą sezono permainoms

Agnė Gilytė/CAPSULE by Agnė Gilytė nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Orų permainos ne retai tampa tikru galvos skausmu besitvarkant spintą: vasarinės suknelės varžosi dėl vietos lentynoje su storiausiais megztiniais, ilgaaulius keičia sportbačiai, o žiemines striukes – lengvi lietpalčiai.

„Akis badančią realybę – kalnus rūbų – dažnai norisi paslėpti tolimiausiame spintos kampe ir su ja susitvarkyti atėjus dar kitam sezonui. Visgi, būtent tokiomis akimirkomis įvesta tvarka teikia didžiausią malonumą. Nusprendus kas keliauja į kitą sezoną, o su kuo jau metas atsisveikinti palengvės ne tik spintos, bet ir jos šeimininkės gyvenimas“, – sako stilistė Agnė Gilytė.

Agnė Gilytė/CAPSULE by Agnė Gilytė nuotr.

Dalį spintos palikite rūbams, kuriuos nešiojate visus metus

Anot „CAPSULE by Agnė Gilytė“ kūrybinės vadovės, žmonės vis dar yra linkę rūbus griežtai skirstyti į vasarinius ir žieminius, retai suteikdami drabužiams progą „pergyventi“ kelis sezonus: „Anksčiau buvome įpratę, kad jei suknelė žieminė – tai būtinai iš storo audinio. Visgi, šiuolaikinė mada mus skatina eksperimentuoti, ieškoti anksčiau neįprastų derinių. Pavyzdžiui, dabar galite užsidėti lengvo audinio suknelę ir stambaus rašto megztinį – atrodysite ne tik originaliai, bet ir stilingai“, – sako stilistė.

Į visus metus dėvimų rūbų lentyną turėtų patekti džinsai, marškiniai, įvairios palaidinės bei švarkai – jūsų asmeninė spintos kapsulė. Taip pat nepamirškite lengvai derinamų suknelių ir sijonų, kuriuos galite dėvėti ir su pėdkelnėmis, ir nuogomis kojomis.

„Dauguma rūbų neturi griežto sezoniškumo, tačiau gali eklektiškai prisitaikyti prie jūsų padiktuoto stiliaus, ar tai būtų žiema, ar vasara“, – dalinasi Agnė Gilytė.

Agnė Gilytė/CAPSULE by Agnė Gilytė nuotr.

Peržiūrėkite kiekvieną rūbą individualiai,  o nereikalingus – išmeskite ar atiduokite

Auksinis tvarkos guru Marie Kondo metodas pataria kiekvieną rūbą peržiūrėti individualiai. Įvertinkite ar jis jums vis dar kelia džiaugsmą, ar norite jį dėtis, ar jis tinka prie sezonų eigoje galimai kiek pakitusio jūsų stiliaus ar kūno formų.

„Ne retai po vieną peržiūrime tik tuos rūbus, kurie mus džiugina, kurių mes pasiilgome, tačiau paskutiniuose stalčiuose lieka tie skauduliai, kurių išmesti nesinori, o dėvėti juo labiau. Sezonų slenkstis yra puikus laikas spintos išsivalymui. Jei rūbo neužsidėjote visą praeitą sezoną, vargu ar šis bus kitoks. Įvertinkite kaip jis dera prie jūsų turimų rūbų, o jei deriniai „nesiklijuoja“ – atidėkite šiuos drabužius išmetimui, o geresnės kokybės – atidavimui, pardavimui ar labdarai“, – dalinasi A. Gilytė.

Agnė Gilytė/CAPSULE by Agnė Gilytė nuotr.

Susiorganizuokite spintos tvarką efektyviai

Kuomet atskyrėte rūbus, kurie keliaus iš žiemos į vasaros sezoną (arba atvirkščiai) bei atsisveikinote su nebenešiojamais drabužiais, lieka paskutinis etapas – viską tvarkingai sutalpinti į spintą.

„Prieš užkeliant rūbus ar batus į tolimiausią lentynos kampą, visų pirma, įvertinkite ko galimai prireiktų, jei vasara būtų šaltesnė nei tikėjotės. Tokiu atveju, reikėtų kelis megztinius laikyti lengvai pasiekiamoje spintos dalyje, kad nereikėtų iškuisti dešimčių dėžių norinti jį pasiekti. Tuo tarpu slidinėjimo kostiumai, striukės gali drąsiai keliauti į patį lentynos galą. Analogišką principą taikykite visiems rūbams, kurie keliauja „žiemos miegui“, – pataria stilistė.

Anot Agnės Gilytės, ne retai spintos tvarkai mes suteikiame antraeilę svarbą: „Visgi, per eilę metų darbo su klientais pamačiau, kad protingai sutvarkyta spinta, ne tik palengvina buitį, bet ir įveda kontrolės, ramybės ir balanso jausmą į žmonių kasdienybę“.

Skaitykite daugiau