Agnė Grigaliūnienė: „Reikia politinės valios – vaikų negali auginti žmonės, kurie gali juos užmušti“

Agnė Grigaliūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Grigaliūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-26 20:44
AA

Žiaurus smurto protrūkis prieš vaiką, kai Kėdainiuose buvo sumuštas 4-erių berniukas, sukrėtė visą šalį. Tragedijai neliko abejinga ir komunikacijos agentūros „Olive“ vadovė, socialinės iniciatyvos „8 minutė“ sumanytoja Agnė Girgaliūnienė. Jos feisbuko įrašu, kuriame ji kritikavo Seimo narius, kad iki šiol neturime ginančio mūsų vaikus įstatymo su smurto apibrėžimu, pasidalino daugiau nei 3000 žmonių.

Trečiadienio vakarą 4-metis berniukas buvo taip sumuštas, kad jo gyvybė pakibo ant plauko. Įtariama, kad vaiką sužalojo artimieji.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaiko sumušimu įtariamas Gediminas Kontenis – buvęs ginklų ir narkotikų mafijos kurjeris

Šis įvykis socialiniuose tinkluose sukėlė didelę pasipiktinimo bangą valdžios atstovais. Agnė Grigaliūnienė feisbuke pasidalinusi kelių Seimo narių nuotrauka rašė: „Mes turime kažką daryti ir apie tai kalbėti, nes tas MIRŠTANTIS keturių metų berniukas yra mūsų visų sąžinės reikalas. Prašau dalintis šia GĖDOS lenta politikų, kurie reikalavo išbraukti fizinių bausmių draudimą. Tai ką, mielieji, geros dienos Jums visiems. Ramių sapnų, kaip sakoma.“

15min susisiekė su A.Grigaliūniene. „Pusę dienos verkiu ir niekaip negaliu sustoti. Kai tokie dalykai vyksta, iniciatyva „8 minutė“ (socialinė iniciatyva, kurios metu tėvai kviečiami praleisti kokybišką laiko su savo vaikais – red.) atrodo išvis beviltiška“, – susijaudinusi kalbėjo dviejų vaikų mama A.Grigaliūnienė.

Ketvirtadienio vakarą Agnės įrašu feisbuke buvo pasidalinta daugiau nei 3000 kartų. Moteris teigia, kad tiek dėmesio nesitikėjo, tačiau ją itin papiktino nuotraukoje esančių politikų ginimasis.

​Tiems Seimo nariams linkiu, kad jie taip pat greitai gintų kiekvieno vaiko teises, kaip jie dabar feisbuke gina savo garbę

„Tiesą sakant, nesitikėjau tokio visuomeninio dėmesio ir tos lentelės išplitimo. Šiaip ta nuotrauka su Seimo nariais yra labai seniai patalpinta feisbuke, tik niekas iš jų niekada nekreipė dėmesio. Dabar, sulaukus tiek dėmesio, jie ėmė gintis, kad neva ši lentelė yra neteisinga, kad informacija ne taip suprasta.

Todėl tiems Seimo nariams aš linkiu, kad jie taip pat greitai gintų kiekvieno vaiko teises, kaip jie dabar feisbuke gina savo garbę. Lietuvoje 20 metų nėra padarytas joks politinis sprendimas, kad būtų įteisintas normalus įstatymas, ginantis mūsų vaikus ir apibrėžiantis smurto sąvoką. Man nesuvokiama, kodėl šis įstatymas kaip karšta bulvė yra mėtomas vieni kitiems, ir niekas neišreiškia tvirtos politinės valios ir nepasako, kad negalima mušti vaikų išvis“, – susijaudinusi 15min kalbėjo Agnė Grigaliūnienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seimo komisija šaukia neeilinį posėdį dėl smurto prieš vaikus

Pasak jos, tam, kad vaikai Lietuvoje būtų saugūs, pirmiausia politikai privalo imtis veiksmų.

„Pradžia yra politinė valia, turi būti sutvarkyta įstatyminė bazė ir paruoštas įstatymas, kuris gintų mūsų vaikus. Žengus normalų žingsnį, manau, kad lipdysis visi kiti dalykai aplinkui – atsiras žmonių, kurie važiuos į miestelius, susitiks su vaikais, tėvais, atsiras daugiau socialinių darbuotojų. Juk kol kas šalyje visko trūksta – pedagogų, socialinių iniciatyvų, milijono „8 minučių“, kurios, jau matau, kad turi būti skirtos ne tik tėvų su vaikais pramogoms, o tėvystės mokymui tiems, kuriems trūksta socialinių įgūdžių.

Nenoriu vien kažko kaltinti ir skleisti neapykantą. Aš labiausiai noriu savo viešais komentarais atkreipti dėmesį į tai, kas pas mus vyksta. Mes esame emociniame dugne, iš jo pakilti gali padėti ne tik socialiai atsakingesni ar mylintys vaikus žmonės“, – kalbėjo ji.

Agnė teigė, kad kitas būdas – atimti vaikus ir perduoti globos namams, tačiau vis tiek ne visos istorijos apie smurtaujančias šeimas pasiekia atsakingus asmenis.

„Tas vargšas berniukas gyveno daugiabutyje. Tai negi kaimynai negirdėjo, kad vaikas yra daužomas naktį? Vadinasi, reikia kelti šį klausimą apskritai. Išvis socialinė medija yra Dievo dovana. Jeigu politikus priverčia greičiau galvoti, susibėgti į susirinkimus ir pergalvoti įstatymą, o ne nukelti, tai labai džiugu“, – sakė Agnė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaimynai apie Kėdainiuose sumuštą mažametį: „Apie tai žinojo visi“

Todėl, jos manymu, kiekvienas žmogus negali likti abejingas, jei kieno nors elgesys kelia įtarimų.

„Galbūt mane apšauks naivia, bet, manau, kito kelio nėra. Juk nesterilizuosim tų smurtaujančių žmonių, ne Viduramžiai. Pasitaiko manančių, kad reiktų karti tokias mamas, bet juk 21 amžius. Turi būti politinė valia, aiškus sprendimas. Juk negali vaikų auginti žmonės, kurie gali juos užmušt“, – 15min kalbėjo Agnė Grigaliūnienė.