Agnė Grudytė ir Viktorija Šaulytė pasidalijo geros savijautos paslaptimi
Itin populiarėjančias raumenų elektrostimuliavimo treniruotes (EMS) atranda ir žinomos Lietuvos moterys. Aktorė Agnė Grudytė, grožio salono „The Doll House“ įkūrėja Kristina Oganesian ir stilistė Viktorija Šaulytė tikina, kad naujos treniruotės ne tik padeda taupyti laiką, bet yra ne mažiau efektyvios už įprastas.
Šlapio kostiumo ir elektrostimuliacijos efektas
Pirmas minutes speciali treniruočių apranga moterims kėlė šypseną. Įvairias sporto rūšis nebijanti išbandyti V. Šaulytė pasakoja, kad kostiumas jai priminė vasarą ir vandenlentes – aplankė laisvės, patogumo jausmas, tik impulsai vis duodavo signalą, kad nėra kada tinginiauti. O ir prie pradžioje jausto kutenimo merginos kūnas greitai priprato.
Tuo tarpu A. Grudytė sako teoriškai įsivaizdavusi, kaip viskas bus, nes buvo susipažinusi su vaizdine medžiaga internete, tačiau tik užsidėjusi kostiumą suprato, kaip impulsai veikia jos kūną: „Atrodė, kad kažkas iš nugaros bando mane pakutenti ar glosto, tad reikėjo susikaupti ir galvoti apie tai, kaip teisingai atlikti pratimus.“
„Pirmam pojūčiui apibūdinti labiausiai tiktų žodis keistas, nes tai buvo visiškai su kitais anksčiau mano išbandytais masažiniais kostiumais nepalyginamas treniruotės priedas“, – priduria visažistė K. Oganesian.
Tikėjosi lengvos mankštos
Žinomos moterys neslepia, kad išgirdusios apie vos 20 minučių trunkančią treniruotę negalėjo patikėti ir neįsivaizdavo, kaip per tokį trumpą laiką galima išjudinti ir net pakankamai išvarginti kūną.
K. Oganesian šypsosi prisiminusi, kad vos po 10 minučių teiravosi trenerio, ar greitai baigs. Ne todėl, kad nepatiko, bet moteris jau tada jautėsi pasportavusi. Pilnai atlikus visus pratimus ją aplankė džiaugsmas, kad paplušėjo iš peties.
Pasak A. Grudytės, po treniruotės atrodė, kad atiduota 100% jėgų ir pilnai užkrauti visi kūno raumenys. „Įdomiausia buvo sulaukti rytojaus ir įsiklausyti, kokius gi signalus siųs kūnas. O jis vos atsikėlus priminė, kad vakar buvo rimtai pasportuota“, – įspūdžiais dalinasi aktorė.
Raumenų elektrostimuliavimo treniruotes vedantis studijos „Fitty“ įkūrėjas Tomas Jogėla tvirtina, kad viena treniruotė išties atstoja 90 minučių vargą sporto salėje mankštinantis su įprastais treniruokliais, o jos metu ir po to sudeginama net tris kartus daugiau kalorijų: „Elektros impulsams stimuliuojant visus kūno raumenis, net ir paprasti pratimai reikalauja daugiau jėgos, pastangų ir valios, todėl ir progresas pastebimas greičiau.“
Treneriui antrina ir stilistė V. Šaulytė. „Iš pasakojimų buvau supratusi, kad treniruotė intensyvi, bet trumpa. Tam nusiteikiau, tačiau nesitikėjau, kad prireiks maksimumo jėgų visas 20 minučių“, – sako sporto balansą atrasti bandanti ir naujų alternatyvų nuolat ieškanti mergina. Jai EMS treniruotė primena intensyvius combat užsiėmimus – iš pirmo žvilgsnio lengvas strikinėjimas vargina dvigubai, bet neatima ir malonumo.
Didžiausias privalumas – trukmė
Intensyviu grafiku gyvenanti, nuolat savo kūno stiprinimu bei gera savijauta besirūpinanti A. Grudytė neabejoja, kad didžiausias EMS treniruočių pliusas – laiko taupymas. Moteris džiaugiasi, kad 20 minučių pasportavusi iki darbo dar spėja atlikti ir kitus būtinus ritualus: „Nesu sporto salių mėgėja, todėl šis variantas, kai treneris pasirūpina kiekvienos minutės produktyvumu ir nuolat prižiūri – man labai tinkamas.“
Praėjusią savaitę naujus grožio namus Vilniuje atidariusi K. Oganesian pasakoja, kad šiuo įtemptu laikotarpiu „Fitty“ studija tapo tikru išsigelbėjimu – sportui skirti valandą ar pusantros ji tikrai nebūtų sau leidusi. Moters teigimu, EMS treniruotės – puiki alternatyva skubantiems, norintiems kokybiško laiko su trenerio priežiūra ir, žinoma, siekiantiems rezultatų. „Dabar aš renkuosi greitą ir efektyvų sportą, spėju užbėgti čia net tarp susitikimų, o ir rezultatai džiugina: kūnas akivaizdžiai stangrėja, jaučiuosi energinga“, – sako visažo meistrė.
„Kai visi gyvename taip skubančiame pasaulyje, lankstumas yra kažkas tokio – juk tikrai kiekvienas galime savo dienotvarkėje rasti 20-30 minučių sportui ir energijos užkrovai“, – teigia V. Šaulytė ir priduria, kad jai labiausiai patinka tai, kad neišmesdama laiko gauna iš treniruotės tiek pat teigiamų fizinių ir emocinių pojūčių. Merginai EMS tapo priklausomybe – ji stabteli studijoje, pasikrauna ir keliauja toliau – kurti bei dalintis idėjomis.
Treniruotės tinkamos visiems
Skirtingų poreikių ir amžiaus grupių žmones treniruojantis T. Jogėla pasakoja, kad EMS kostiumai – itin patogūs ir pritaikomi bet kokioje aplinkoje: jie valdomi Wi-Fi belaidžio ryšio technologija, todėl sportuoti galima tiek studijoje, tiek namuose, biure ar gamtoje.
Anot trenerio, elektrostimuliaciją vis dažniau renkasi ne tik laiką taupantys, bet ir jėgą, ištvermę pagerinti bei giliųjų raumenų veiklą suaktyvinti siekiantys mėgėjai ir profesionalai. EMS treniruotės metu gerinama audinių kraujotaka, medžiagų apykaita, išnyksta raumenų disbalansas, nugaros skausmai.