Agnė Jagelavičiūtė išrado „baleto kulną“ ir ketina jį patentuoti
Diplomuota kostiumo dizainerė, o šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje dar ir tapybą studijuojanti Agnė Jagelavičiūtė (31) rankų sudėjusi, matyt, niekuomet nesėdi. Praėjusių metų pabaigoje debiutavusi teatro kostiumų dailininkės amplua ir sukūrusi kostiumus Oskaro Koršunovo spektakliui „Išvarymas“, dabar ji prisidėjo prie naujo spektaklio „Saulės smūgis“ apdarų kūrimo. Agnės žodžiais tariant, šį kartą teatrą ji mėgins susieti su mada ir balerinas apauti savotiškais aukštakulniais.
„Saulės smūgio“ kostiumai kol kas yra pačioje kūrimo pradžioje, dar tik daromi eskizai. Matote, kiekvieno spektaklio kostiumai labai daug priklauso nuo režisieriaus, o režisierė dar ne visur tiksliai žino, ką reiks daryti, todėl dar ir vyksta kostiumų kūrimo kūrybinis procesas“, – pasakojo Agnė.
Nors kostiumų dizaino studijas Agnė baigė prieš penkerius metus, spektaklis „Saulės smūgis“, susiesiantis modernų baletą, akrobatiką ir „The Beatles“ muziką, bus vos antrasis jos darbas.
„Tai yra antrasis mano, kaip kostiumų dailininkės, oficialus darbas. Žinoma, pagalbine darbuotoja teatre su kostiumais esu dirbusi ne kartą, tačiau tai buvo mažesni projektai, – apie savęs realizavimą kalbėjo Agnė. – Teatro kostiumai visuomet būna labai teatrališki, o pagrindinis dalykas, ką aš norėčiau padaryti šiame spektaklyje – susieti teatrą su mada.“
Agnės išradimas
Maža to, kurdama kostiumus naujai „Baltijos baleto grupės“ premjerai Agnė išrado „baleto kulną“ ir juokaudama tikino jį užpatentuosianti.
„Visi žino, kad baleto šokėjai šoka su bekulniais puantais. Kadangi mano kuriami kostiumai bus glaudžiai susieti su mada, aš sugalvojau „baleto kulną“. Kol kas sunku pasakyti, kaip tai įgyvendinsiu, – pasakojo moderniai į baletą ir teatro drabužius žiūrinti Agnė. – Dabar moters aukštakulnio kulniuko standartinis aukštis – 12 centimetrų. Mano sugalvotas kulnas greičiausiai sieks šešis centimetrus. Ant jo balerina galės ir stabiliai atsistoti, ir netrukdomai judėti basomis pėdomis, jei to prireiks.“
Kiek tiksliai kostiumų spektakliui kurs A.Jagelavičiūtė, dar nėra aišku. Anot dizainerės, tai paaiškėja tik kūrybinio proceso metu. „Galiu palyginti su „Išvarymu“ – pradžioje buvo numatyta dvylika kostiumų, o teko kurti 52“, – prisiminė moteris.