Agnė Jagelavičiūtė: „Socialiniai tinklai išryškino mūsų dviveidystę“
Nors dar tik giedras rytas, Agnė JAGELAVIČIŪTĖ (37) jau išmaudyta purvinų žinučių duše. Nekreipti dėmesio? Nuleisti juokais? O gal nusižudyti? Kai per vieną savaitę iš gyvenimo pasitraukė trys pasaulyje žinomi asmenys, Agnė feisbuke išreiškė mintį, kad neigiamas komentaras gali tapti paskutiniu lašu žengiant pražūtingą žingsnį.
„Mitas, kad žinomi žmonės turi kiautą, šarvus, storą odą. Mano atšiaurus charakteris – savigyna, turiu pakankamai vidinės jėgos būti šiurkšti – tai mane šiek tiek apsaugo nuo nesibaigiančio „grupinio prievartavimo, – sako Agnė. Tačiau per 17 buvimo viešumoje metų jos apsaugos skydas subyrėjo į šipulius ir ji palūžo. „Kai išgirdau diagnozę, kad organizmas linkęs kaupti geležį, kas išderina visas gyvybines funkcijas, man tai nuskambėjo lyg metafora: tarsi ne geležį – nuoskaudas kaupiu ir dėl to susirgau.“
Kodėl ji taip puolama socialinėje erdvėje – užkliūva viskas nuo suknelės iki balso? Agnė turi atsakymą – socialinių tinklų kultūra pagimdė nežabotą pavydą. Daugelis imituoja gražų gyvenimą, kitiems kyla pyktis: kodėl visi gyvena taip gerai, o aš gyvenu taip blogai. Tačiau gražios nuotraukos, perspėja Agnė, dar ne realus gyvenimas, nes žino, kaip jos atsiranda.
Socialiniai tinklai, pastebi Agnė, išryškino mūsų dviveidystę. Kai žmogus parašo šlykštynę, kartais jo profilyje ji randanti daugybę pasidalinimų „padėkime vaikui, kačiukui, šuniukui, Afrikai“. Žmogus dalinasi teigiamais dalykais, bet rašo šlykščias privačias žinutes. „Ir aš pasakau šlykščių dalykų, dėl kurių gailiuosi, bet jėgų atsiprašyti randu.“
Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“. Šiame numeryje taip pat skaitykite: