Agnei Jagelavičiūtei atminti: ikona, kurios gyvenimą „pro rakto skylutę“ sekė tūkstančiai

Agnė Jagelavičiūtė / „Tomas & Lukas“ nuotrauka
Agnė Jagelavičiūtė / „Tomas & Lukas“ nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
2023-01-08 20:47
AA

„Ar pagalvoji, kas būtų, jei šiandien būtų paskutinė tavo gyvenimo diena? Ar nesigailėtum, kad bijojai? Nebijok“, – prieš trejetą metų savo socialinėje paskyroje rašė stilistė, kostiumų dailininkė, TV laidų vedėja, nuomonės formuotoja Agnė JAGELAVIČIŪTĖ (1980–2022). Kaip pranašiškai dabar skambėjo šie žodžiai, išlydint Agnę amžino poilsio...

Sakysite, per skambu šią jauną moterį vadinti ikona. Per daug pompastiška kalbėti apie du dešimtmečius trukusią Agnės epochą lietuviškame pramogų pasaulyje. Galbūt. Bet viena žinomiausių ir atviriausių Lietuvos moterų ji tikrai buvo. Ne taip lengva būtų įvardyti kitą tokią populiarią, kurią pažinojo, sekė ir iš jos mokėsi, kurią taip mylėjo ir kurios nekentė tūkstančiai?

Per visus žurnalo gyvavimo metus tik Agnei pavyko devyniolika kartų papuošti „Žmonių“ viršelį. Ne vien papuošti – dar ir atvirai kalbėti apie savo gyvenimo skrydžius ir nuopuolius, vertinti stilių, madą ir skonį, šaukti apie socialinių tinklų griaunamus gyvenimus. Ji buvo įsitikinusi, kad socialinių tinklų kultūra pagimdė nežabotą pavydą: kol vieni imituoja gražų gyvenimą, kitiems kyla pyktis.

Draugų išdavystės, panikos priepuoliai, nemiga, ligos – visa tai atlaikyti nebuvo paprasta. Dvidešimt metų visi stebėjome Agnės gyvenimą – ir pro rakto skylutę.

Meilė. Jos buvo tiek daug ir... tiek per mažai, kad apsaugotų nuo gyvenimo dramų. Būdama 26-erių ji svajojo apie paprastą moterišką laimę. Tuo metu ji jau buvo patyrusi pirmąsias vedybas ir skyrybas su verslininku Vytautu Martinaičiu.

„Noriu dvasinės ramybės. Tai yra jausmas, kurį vadinu