Dizainerė Agnė Kuzmickaitė pasirodė Londono mados savaitėje: „Tai, kas man rūpi – atsispindi kūryboje“

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė Londone pristatė 2019 pavasario/vasaros kolekciją / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Gabrielė Valaitytė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dizainerės Agnės Kuzmickaitės modeliai pirmą kartą žengė vieno svarbiausių mados renginių Europoje podiumu. Penktadienį dizainerė Londone pristatė naujausią savo pavasario/vasaros kolekciją.

„Tai, kas man rūpi dažniausiai atsispindi mano kūryboje. O šiuo metu man yra aktualus savirealizacijos fenomenas“, – apie naujausią kolekciją pasakojo ji. 2016-aiais Kijevo mados savaitėje pasirodžiusią A. Kuzmickaitę pastebėjo legendinis mados žurnalas „Vogue“. Tačiau prieš kolekcijos Londone pristatymą ji prisipažino, kad konkrečių lūkesčių neturi. „Noriu kuo geriau pasirodyti. O kaip viskas susiklostys – parodys likimas“, – Žmonės.lt sakė Agnė. 

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė Londone pristatė 2019 pavasario/vasaros kolekciją / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Kuo ypatinga nauja jūsų kolekcija?

Kiekviena mano kolekcija yra kažkuo ypatinga. Ši kolekcija yra skirta savirealizacijos fenomenui. Savirealizacija buvo šios kolekcijos inspiracija. Šis klausimas man rūpi, o tai, kas man rūpi – dažniausiai atsispindi ir mano kūryboje. Žmogaus gyvenimo sėkmę galima pamatuoti tuo, kaip jam pavyko save realizuoti. Apie tai turėtų susimąstyti kiekvienas. Ant drabužių - įvairūs, atkreipti dėmesį skatinantys užrašai. Jie  atlikti siuvinėjimo technika, tai kontrastas harmoningam drugelių ritmui. 

Ar ilgai gryninote savirealizacijos idėją?

Kolekcijos kūrimas užtrunka ir man svarbiausia, kad idėja, kurią pasirinksiu – neatsibostų. Kad tai netaptų nenatūralu. Svarbu rasti tai, kas yra įdomu, o pastaruoju metu savirealizacija man ir yra įdomiausia. Su amžiumi sugebėti save savirealizuoti yra tam tikras iššūkis. Man įdomu apie tai galvoti ir stebėti kitus, savo srityje daug pasiekusius žmones. Man tai yra aktualu.

Kokiu principu atrinkinėjote modelius?

Mano rūbai – labai ekspresyvūs. Esminis modelių efektas – figūra atitinkanti standartus. Veido bruožai man nėra svarbiausias dalykas. Dalį merginų aš atsirinkau per feisbuką. Jos yra lietuvės, gyvenančios Londone. Kitas atsirinkau atrankos metu Londone.

Ar ilgai ruošėtės pačiam pasirodymui?

Darant šou tiek Lietuvoje, tiek užsienyje aš visuomet kreipiu dėmesį į scenografiją bei režisūrą. Šįkart bendravau su Londone gyvenančiu scenografu ir režisieriumi Konstantinu Kamenski, su kuriuo mes sugalvojome scenografijos idėją.

Geometriją kūrėme pagal drugelio principą, o muzikinį takelį kaip visada sukūrė mano vyras Saulius Prūsaitis.

Apie kokią moterį galvodama jūs kūrėte savo kolekciją?

Madoje labai daug krypčių, todėl mano tikslas nėra visiems įtikti. Tačiau tikiuosi, kad mano kūryba patiks ir klientėms ir mados profesionalams.

Kolekcija skirta 2019-ųjų pavasariui/vasarai. Kaip pavyksta nuspėti, kas bus aktualu po metų?

Aš pasikliaunu savo intuicija.  Kita vertus,  žinau, kokios yra mados kryptys. Nors kuriant kolekciją negali tiksliai žinoti, kokia bus ta kryptis ateityje ir nėra tikslo į ją ir pataikyti.  Aš labai linkusi pasitikėti tuo, kas man atrodo bus madinga ar tiesiog yra gražu.

Kaip jūs formuojate savo asmeninį stilių?

Visas dėmesys – profesijai. Mano atveju – viskas truputį chaotiška, nemėgstu dėl to sukti galvos.  Mėgstu  daiktus, kurie  prie visko tinka. Jeigu turiu laiko – ką nors susikuriu, prisiderinu drabužių iš savo kolekcijos.

Pasirodymas Kijevo mados savaitėje tapo jūsų tramplinu į „Vogue“?

Galima sakyti ir taip. Būtent Kijeve užsimezgė tam tikros pažintys, kurios man padėjo atsirasti „Vogue“.  Įtariau, kad Kijeve gali būti daugiau tarptautinės žiniasklaidos ir tam tikrų kontaktų. Būtent tos mados savaitės, kuriose aš dalyvavau, turėjo didžiulį žiniasklaidos susidomėjimą. Vis tik Ukraina yra žymiai didesnė šalis ir dėl savo politinės situacijos pritraukia daug daugiau dėmesio.

Koks jausmas savo kūrybą pamatyti tarp „Vogue“ puslapių?

Labai malonus. Drabužių modeliuotojo sėkmė sunkiai pamatuojama. Susideda labai daug dalykų – pristatymai, pardavimai, reklaminės kampanijos, todėl „Vogue“ pastebėjimas man buvo labai svarbus ir malonus.

Ko tikitės iš Londono mados savaitės?

Man tai naujas žingsnis. Tai, ko aš anksčiau nedariau. Visada norisi judėjimo į priekį , iššūkių. Kadangi man tai pirmas kartas – konkrečių lūkesčių neturiu. Tiesiog norėjau gerai pasirodyti. O kaip viskas susiklostys – parodys likimas.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė Londone pristatė 2019 pavasario/vasaros kolekciją (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau