Agurkų šventėje Kėdainiuose – nualpęs modelis ir trigubas floristo Modesto Vasiliausko rekordas

Suknelių iš augalų ir daržovių kūrimo akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Tiek dėmesio, kiek sulaukė tradicinėje Kėdainiuose vykstančioje agurkų šventėje, Rusnė, Manta ir Kamilė gyvenime nebuvo patyrusios – merginos šeštadienio vakarą tapo floristo Modesto Vasiliausko, siekusio trigubo rekordo, modeliais.

Jos per pusdienį buvo papuoštos suknelėmis, ant kurių „pražydo“ vasaros gėrybės – daržovės ir įvairūs augalai.

Viena suknelė svėrė apie 25 kilogramus. Išstovėti „pasidabinus“ tokio svorio kūriniu merginoms buvo itin nelengva. Vienas iš modelių, neištvėręs suknelės svorio ir kaitros, apalpo.

„Pasidarė silpna... Suknelę teko nusiimti ir pasėdėti pavėsyje“, - sakė Kamilė.

Į pastebėjimą, jog rekorduose dalyvaujantiems modeliams vis dažniau tampa sunku ištverti floristo sumanymus, M. Vasiliauskas atsakė šyptelėjęs: „Moterys alpsta iš meilės. Ar ateityje bus sunku surasti, kas sutiks man padėti pristatyti neįprastus darbus? Manau – ne. Juk keturios ar penkios valandos nesitęsia amžinai“.

Rekordo siekėjas iš pradžių paruošė metalinius karkasus, kuriuos apvyniojo plėvele. Iš anksto ant jų pritvirtino samanas. Vėliau sukneles dabino agurkais, svogūnais, paprikomis, morkomis, šparaginėmis pupelėmis, salotomis, kopūstais ir kalafijorais. Kad sustiprintų įspūdį, „drabužius“ ir modelių plaukus dar išgražino ir gėlėmis – gubojomis, saulenėmis, bijūnais, chizantemomis, hortenzijomis. Iš viso daržovių trims suknelėms prireikė apie 38 kilogramų.

„Naudojau tai, ką padovanojo šventėje dalyvavę ūkininkai“, - sakė M. Vasiliauskas.

Iki šiol daugybės oficialių ir neoficialių Lietuvos autorius nebuvo dirbęs su salotomis. Jas yra naudojęs tik puošdamas šventinius stalus.

Dvidešimtosios agurkų šventės organizatoriams floristas siūlė pagaminti iš agurkų eglutę, tačiau jie labiau norėjo kėdainiečiams pristatyti vasariškos mados kūrinius.

Agurkų šventė Kėdainiuose vyksta kasmet. Joje parduodami ne tik žaliosios daržovės, bet ir meno dirbiniai, gardumynai, suvenyrai, vyksta koncertai, visų Lietuvos regionų atstovai pristato kulinarinį paveldą.

Modesto Vasiliausko suknelės iš augalų ir daržovių (23 nuotr.)
+17
Skaitykite daugiau