Aiškėja daugiau detalių: ginklą A.Baldwinui padavęs asistentas teigė – juo naudotis saugu

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
15min, BNS
Šaltinis: Žmonės
2021-10-23 11:02
AA

Aiškėja daugiau tragiško incidento, per kurį aktorius Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje netyčia nušovė kino operatorę Halyną Hutchins, detalių. Teismo dokumentai atskleidžia, kad Holivudo žvaigždė buvo ramus, jog ginklu naudotis yra saugu – tai prieš lemtingą šūvį jam patvirtino režisieriaus asistentas.

Remiantis teismo dokumentais, prieš paduodamas ginklą A.Baldwinui, režisieriaus padėjėjas aktoriui sušuko frazę „Cold Gun!“, reiškiančią, kad naudotis juo yra saugu ir žmonės nenukentės.

Tačiau ginklą kaip saugų įvardijęs režisieriaus padėjėjas nežinojo, kad jis buvo pripildytas pilnais šoviniais, to nežinojo ir aktorius, rašo portalas „People“.

Tiesa, vis dar neaišku, kokio tipo šoviniais buvo užtaisytas ginklas – žiniasklaidoje cituojami dokumentai to neatskleidė. Prieš tai teigta, kad ginkle buvo įtaisyti tušti šoviniai, tačiau, kaip paaiškėjo, tai nebuvo tiesa.

Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.

Anot „Sky News“, ginklas ir krauju suteptas A.Baldwino kostiumas buvo paimti kaip įrodymai. Tyrėjai taip pat konfiskavo filmavimo aikštelėje naudotus kitus ginklus ir šaudmenis.

Kino operatorę mirtinai sužeidęs ginklas buvo laikomas vežimėlyje su dar dviem ginklais. Iš ten jį ir paėmė režisieriaus asistentas ir įnešęs į vidų, kur buvo filmuojama scena, padavė A.Baldwinui.

Remiantis dokumentais, kuriuos gavo „Associated Press“, „New York Times“ ir „Santa Fe Reporter“, kino operatorei Halynai Hatchyns ginklu buvo pataikyta tiesiai į krūtinę, o režisieriui Joeliui Souzai, stovėjusiam už moters, buvo kliudytas petys.

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

Incidentas įvyko kino vesterno „Rastas“ („Rust“) repeticijos metu, vis dėlto neaišku, ar lemiamas momentas buvo nufilmuotas.

Kino operatorė Halyna Hutchins ir režisierius Joelis Souza „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“, skelbta Santa Fė šerifo biuro pranešime.

Sužeista 42 metų moteris buvo sraigtasparniu nugabenta į ligoninę, bet vėliau mirė, nurodė teisėsauga. J.Souza buvo greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į kitą ligoninę; jam suteikta skubioji pagalba.

Vėliau J.Souza buvo paleistas iš ligoninės, tviteryje pranešė „Rasto“ aktorė Frances Fisher, cituodama iš jo gautą žinutę.

„Poną Baldwiną apklausė detektyvai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas Juanas Riosas. „Jis pateikė parodymus ir atsakė į jų klausimus.

Jis atvyko savanoriškai, o pasibaigus apklausoms išėjo iš pastato. Jokie kaltinimai nepateikti, niekas neareštuotas“, – sakė atstovas.

Alecas Baldwinas / Vida Press nuotr.

Vietos laikraštis „Santa Fe New Mexican“ paskelbė nuotraukų, kuriose A.Baldwinas atrodo susisielojęs. Skelbiama, kad nuotraukos po tragedijos buvo padarytos šerifo biuro automobilių stovėjimo vietoje.

Pasak laikraščio, jo reporteris matė aktorių verkiantį po tyrėjų apklausos. Penktadienį tylą nutraukė ir pats A.Baldwinas, teigdamas, kad jam „plyšta širdis“.

„Nėra žodžių, kuriais galėčiau išreikšti savo šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, nusinešusios žmonos, motinos ir stipriai mylėtos mūsų kolegės gyvybę“, – tviteryje rašė A.Baldwinas.