Aistė Pilvelytė: „Vienatvė ir senatvė man yra du baisiausi dalykai gyvenime“

Aistė Pilvelytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Aistė Pilvelytė / Asmeninio archyvo nuotr.
2018-02-02 09:27
AA

Žinoma dainininkė šiųmetėje „Eurovizijos“ atrankoje užėmė vietą vertinimo komisijoje. Savo tvirtą nuomonę nebijanti išsakyti Aistė Pilvelytė žurnalui „Ji“ sutiko papasakoti apie tai, kas jai patinka ir ko negali pakęsti.

TAIP

Knygoms

Apsiskaitę žmonės yra protingesni, išmintingesni. Knyga gali kardinaliai pakeisti žmogaus mąstymą. Be jos žmogus netobulėja, nejuda pirmyn.

Apsiskaitę žmonės yra protingesni, išmintingesni. Knyga gali kardinaliai pakeisti žmogaus mąstymą. Be jos žmogus netobulėja, nejuda pirmyn.

Pati labai mėgstu ir skaitau psichologines knygas. Mano vaikas irgi skaitantis – per savaitę suvalgo po knygą.

Patarčiau mamoms pratinti savo vaikus prie knygų nuo pat mažumės – vaikščioti su jais į knygynus, bibliotekas, rodyti gerą pavyzdį, tuomet susidomėjimas skaitymu tikrai ateis.

Ankstyvam kėlimuisi

Anksti kėlęs nesigailėsi (šypteli). Liaudis ne veltui taip sako, nes anksti pradėjęs dieną gali atlikti daugiau darbų. Tiesa, jei ir norėčiau ilgiau pamiegoti, nelabai galiu, nes reikia nuvežti vaiką į mokyklą.

Kiekvienas mano rytas prasideda stikline šilto vandens su citrina. Tada 15–20 minučių nevalgau, vėliau atsigeriu kavos ir pradedu aktyvią dieną. Neramus mano gyvenimas (šypsosi). Šiais laikais, jei nori daug nuveikti ir suspėti, įgyvendinti savo svajones ir siekius, privalai verstis per galvą, antraip nieko nebus. Pailsėsiu, kai išeisiu į pensiją.

Stalo žaidimams

Labai juos mėgstu. Žaidžiant lavinama reakcija, aktyvinamas mąstymas, sužinoma daug naujų dalykų, be to, tai puikus laisvalaikio leidimo būdas. Su dukra labai dažnai žaidžiame stalo žaidimus ir visiems rekomenduočiau tai išbandyti. Mūsų mėgstamiausi – „Monopolis“, „Halli Galli“, „Alias“, „Double“ ir kt.

Liaudies medicinai

Liaudies medicina labai vertinga. Turiu knygutę, kurioje daugybė naudingų patarimų, kada ir kokiomis žolelėmis galima išgydyti negalavimus. Man labai patinka kietis, kuris stiprina imuninę sistemą ir gerina skrandžio veiklą.

Kone nuo kiekvienos ligos galima rasti tinkamą žolelę, tačiau reikia labai domėtis, nes dažnai jos maišomos tarpusavyje. Kai man iškyla koks klausimas, skambinu savo močiutei, kuri nusimano apie vaistažoles, pati jas renka ir džiovina. Manau, įvairių žolelių negalima naudoti tik tuomet, kai yra išskirtinis atvejis, kai liga labai sunki ir ūmi. Tačiau kitais atvejais galima pabandyti kažką švelnesnio, iškart nesigriebti tabletės, kuri pusmečiui sutrikdo viso organizmo veiklą.

Aistė Pilvelytė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Lietuvos kurortams

Man patinka Birštonas, Anykščiai, Druskininkai, Nida. Apskritai Lietuva yra labai graži su daugybe nuostabių gamtos kampelių, įspūdingų pilių, dvarų. Pripažinsiu, nors dažnai tenka keliauti po Lietuvą koncertuojant, nerandu laiko tiesiog sustoti ir pasigrožėti. Tačiau tikiuosi kada surasti progą ir pakeliauti po Lietuvą, atidžiau ją apžiūrėti.

NE

Bulvarinei spaudai

Nesmerkiu tų žmonių, kurie skaito ir domisi, tačiau tai visiškai ne mano sritis. Man tikrai neįdomu, kas su kuo ir ką veikia. Pati nesidomiu kitų gyvenimais ir nelabai gilinuosi, kas ką kalba apie mane. Tiesiog nesu pletkų bobutė, labai nemėgstu apkalbų, todėl jei man kas nors pradeda pasakoti apie kitą žmogų gandus, asmeninio gyvenimo detales, tuoj nutraukiu ir pasakau, kad manęs tai nedomina.

Grožio kultui

Svarbiausias yra vidinis grožis, bet moteris turi būti tvarkinga ir švari, prisižiūrėti, neapsileisti, neužsiauginti ūsų (juokiasi). Žinoma, vyrai myli akimis, bet per gyvenimą teko sutikti labai gražių, bet neįdomių moterų. Seksui gal ir gerai, bet nugyventi gyvenimą su jomis būtų nuobodu. Aš daugiau už vidinį grožį ir tvarkingą išvaizdą. Man atrodo, kad kančia yra būti labai gražiai, bet neturėti asmenybės. Žinoma, geriausiai būti labai gražiai ir protingai (šypsosi). Tokių moterų taip pat yra daug.

Vienatvė ir senatvė man yra du patys baisiausi dalykai gyvenime. Tiek daug vienišų žmonių ir tokių, kurie gyvendami kartu nesijaučia, kad juos mylėtų...

Rankdarbiams

Man jiems tiesiog neužtenka kantrybės ir laiko. Prisimenu, jau mokykloje per darbų pamokas visi baigia numegzti dvi kojines, o aš dar prie pirmos krapštausi. Man tiesiog nepavykdavo. Žinoma, moku atlikti elementarius darbelius – įsiūti sagą, net siuvinėti, bet man ši veikla neįdomi. O štai pačiai gauti rankų darbo dovanas labai patinka, vertinu įdėtas pastangas. Neseniai gavau arbatos rankų darbo lininiame maišelyje, ant kurio buvo išsiuvinėtos trys baltos rožytės. Labai gražu, bet pati tuo užsiimti nenorėčiau.

Buities darbams

Nemėgstu plauti indų, grindų, siurbti, bet viską darau, nes reikia. Žinoma, tvarka turi būti, man patinka, kai viskas padėta į savo vietas, bet ne visuomet taip pavyksta. Kartais mano tvarkymosi diena būna pirmadienis, nes mano toks darbas, kad po savaitgalio būnu laisvesnė. Tuomet tvarkausi iš širdies taip, kad neliktų jokios dėmelės. Jei jau kuopti, tai kuopti (šypsosi).

Vienatvei

Vienatvė ir senatvė man yra du patys baisiausi dalykai gyvenime. Tiek daug vienišų žmonių ir tokių, kurie gyvendami kartu nesijaučia, kad juos mylėtų... Daugelis žinomų žmonių taip pat jaučiasi labai vieniši. Man baisiausia būtų gyventi vienai, nors nemažai daliai žmonių atrodo, kad tai yra džiaugsmas, ramybė. Aš labai mėgstu bendrauti, man patinka išsikalbėti, džiugina šurmulys namuose. Žinoma, kartais prireikia ir tylos, tuomet galima kažkur išeiti ar išvažiuoti ir pabūti vienumoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aistė Pilvelytė ir vėl „Eurovizijos“ atrankoje, tik šįkart – kaip teisėja