Aistės Sarokienės šeima leidosi į kelionę aplink pasaulį: su labai mažu biudžetu ir iššūkiais
Komunikacijos specialistė Aistė Sarokienė su vyru Luku ir trejų metukų sūnumi Benu ryžosi neeiliniam gyvenimo nuotykiui – trijulė išsiruošė į kelionę aplink pasaulį. Be jokio bilieto atgal, aiškaus kelionės plano, tačiau su griežtai numatytu dienos biudžetu – taip artimiausius mėnesius, o gal net metus leis šeima. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt, Aistė šypsosi – apie tokią kelionę jie svajojo jau ne vienerius metus.
Pirmąja Sarokų kelionės stotele tapo saulėtasis Tailandas, į kurį šeima atvyko sausio 2-ąją. Portalui Žmonės.lt pirmąsias įspūdžių pilnas akimirkas į save gerianti A.Sarokienė papasakojo apie kelionėje jau pasitaikiusius išbandymus, griežtai sustyguotą biudžetą ir planus pažinti nepagražintą vietinių gyvenimą.
Aiste, į Aziją iškeliavote be bilieto atgal. Ar ilgai ruošėtės tokiai kelionei?
Ne. Iš tikrųjų, apie šią kelionę svajojame labai ilgai – gal net dešimtmetį, bet, kai nusprendėme vykti, viskam ruoštis pradėjome kone paskutinę akimirką, tik 2021-ųjų lapkričio mėnesį. Prisimenu, iki pat paskutinės sekundės nesupratau, kas vyksta. Buvo užplūdęs jausmas, kad tiesiog ruošiamės atostogoms, o apie ilgą išvykimą iš namų šnibždėjo tik krūva nebaigtų reikalų.
Paskutinę savaitę atrodė, kad net nemiegojome, vis kažką veikėme. Kaip per miglą supakavau 26 dėžes daiktų, atidavėme automobilį pardavimui, ruošėmės išnuomoti butą. Viskas vyko sklandžiai, bet kartu ir nelabai.... Automobilio dar nepardavėme, buto nespėjome nufotografuoti ir įdėti skelbimo, nes tiesiog pritrūko laiko (šypsosi). Viską bandysime sutvarkyti keliaudami.
Ar nebuvo baisu keliauti karantino metu?
Nebuvo. Tiesa, kadangi keliaujame su mažu vaiku, paisome vienos taisyklės – visada renkamės vietą, kurioje greitai būtų prieinama medicininė pagalba. Tik tiek baimės, o dėl karantino – nė kiek (šypsosi).
Baimės nėra, nes, kaip ir minėjau, apie kelionę ilgai svajojome, tik ją vis atidėliojome. Kurį laiką su vyru labai daug dirbome, o aš tame pradėjau nematyti jokios prasmės. Nesvarbu, kiek pinigų uždirbsi, visada bus mažai, reikės tai to, tai ano. Susistabdėme save ir supratome, kad mes nesame tie, kuriems svarbiausia pinigai. Grįžome prie taisyklės, kad dideli namai yra skirti didelei šeimai, o mums reikia nedaug…
Štai ir į kelionę vykstame tik su rankiniais lagaminais, bet ir jų mums jau atrodo per daug. Sakėme, kad dar bandysime sumažinsime daiktų skaičių, kad viskas sutilptų į kuprinę. Taip daug paprasčiau keliauti.
Savo kelionę aplink pasaulį pradėjote nuo Tailando. Kodėl pasirinkote šią šalį?
Taip išėjo. Mes išvykome be aiškaus plano, nes, siaučiant koronaviruso pandemijai, sunku numatyti, kurios šalys įsileis turistus. Pavyzdžiui, dar planuodami kelionę, norėjome vykti į Balio salą, tačiau čia atvykti turistams šiuo metu gana sudėtinga – vizos kainuoja brangiai, o ir atvykėliams tenka dvi savaites praleisti karantine. Taip ir nusprendėme pasukti į Kambodžą, Malaiziją arba Tailandą. Žiūrėjome, kur geriausios sąlygos, tad pasirinkome pastarąjį.
Tačiau Tailande turistus taip pat pasitinka griežtas karantinas. Ar nebuvo sunku čia atkeliauti?
Džiaugiuosi, kad esame vieni paskutiniųjų, spėjusių išskristi su „Test and go“ programa, kuri suteikia galimybę atskridus į Puketą arbą į Bankoką po koronaviruso testo atlikimo būti laisviems ir nevaržomai keliauti šalyje.
Žinoma, be sunkumų neapsiėjome. Kaip tik tą dieną, kai pildžiau kelionės dokumentus, Tailandas panaikino „Test and go“ sistemą. Įsivaizduokite, mes su sūnumi Benu gavome atsakymą, kad galime keliauti, o vyras Lukas sulaukė neigiamo atsakymo – jo „Thai pass“ buvo atmestas. Svarbiausia, kad mano anketa buvo užpildyta labai blogai, bet, matyt, ją tikrino kompiuteris, o Luko anketą, nors ir pildžiau atidžiai ir skrupulingai, tikriausiai tikrino darbuotojas, tad jo nepraleido.
Vyras vizą gavo tik iš ketvirto karto. Pirmiausiai leidimo nesuteikė dėl viešbučio rezervacijos, nes joje nebuvo Luko vardo. Susisiekiau su viešbučiu, viską išsprendėme. Tačiau atmetė ir vėl – iškilo bėda su banko kortele, nes mokėjau savąja, o ne Luko. Kilo nedidelė panika, o ką dabar daryti? Teko kreiptis į Tailando ambasadą Danijoje, pateikti papildomus dokumentus. Džiugu, kad viskas išsisprendė.
Tailande esate atostogavę ir prieš pandemiją. Kaip šalis pasikeitė karantino metu?
Tailande viešėjome 2018 metais, kai vykome į povestuvinę kelionę. Prisimenu, tąkart vengėme Puketo salos, nes išsigandome, kad čia daug turistų, kad ši vieta netinka šeimoms. Šįkart Tailande mus pasitiko visai kitoks vaizdas, nei galėjome įsivaizduoti – Pukete labai mažai žmonių, jokių grūsčių... Taip, oro uostai pilni, bet pačioje saloje jokio šurmulio nesijaučia. O ir važinėti po apylinkes labai smagu – jokių spūsčių, kokios būdavo įprastai.
Kiek laiko planuojate praleisti Tailande?
Nežinau (šypsosi). Spėju, kad Tailande praleisime du mėnesius. Labai noriu vykti į šiaurinę šalies dalį, nes pirmąjį kartą ši Tailando dalis man patiko labiau nei pietinė. Ten daug mažiau žmonių, tad lengviau pajausti tikrąjį vietinių gyvenimą.
Socialiniuose tinkluose vis pabrėžiate, kad prabangios kelionės – ne jums. Kaip planuojate keliauti po šalis?
Įvairiai – motoroleriais, automobiliais, tolimesnius atstumus žadame skristi. Mūsų tikslas yra kuo labiau pažinti šalį, tad nenorime užsidaryti į prabangius viešbučius, kur galbūt ir atsiveria nuostabiausi vaizdai, bet nepavyksta pajausti vietinio gyvenimo. Pavyzdžiui, mūsų viešbutyje, kuriame šiuo metu apsistojome, turime savo virtuvėlę, kuri yra lauke, tad galime patys gamintis maistą. Iš tiesų, turime tikslą per dieną neišleisti daugiau nei 20 eurų visiems trims, tad vien mieste valgyti nežadame.
O ir už nakvynę labai pigiai mokame, tad gyvename paprastai. Štai pirmąją naktį viešbutyje viduryje nakties mums pradėjo lašėti ant galvos. Net ne lašėti, o varvėti (juokiasi). Lukas sako: einame, pasakysime, kad varva, o aš tik pažiūrėjau ir atsakiau: „Juk mokame tik 10 eurų už parą“. Taip ir išėjo, kad tiesiog persikėlėme miegoti į kojų pusę, bet ir čia po kurio laiko pradėjo varvėti. Nekreipėme į tai dėmesio – buvome per daug pavargę (juokiasi).
Į kelionę be jokio plano išsiruošėte su trejų metukų sūnumi Benu. Kelionės su mažais vaikais kai kuriuos tėvus gąsdina. Ar jums nesudėtinga keliauti su mažyliu?
Ne. Kelionės jam labai patinka. Iki metukų Benas jau buvo aplankęs keturias valstybes (šypsosi). Jis yra labai aktyvus, negali nustygti vietoje – nori skristi, važiuoti... Kartais juokiamės, kad po įspūdžių pilnos dienos jis jaučiasi mažiau pavargęs, nei mes.
Kelionės metu nesustabdėte ir darbinės veiklos. Ar pavyksta dirbti nuotoliniu būdu?
Pavyksta, nes mano darbas tai leidžia (šypsosi). Esu komunikacijos specialistė, turiu kelis prekinius ženklus, su kuriais galiu dirbti nuotoliniu būdu. Jokių sunkumų nekyla. Kol dirbu, vyras leidžia laiką su vaiku. Vėliau vaiką leisime į darželį ir dirbsime abudu.
Iš tiesų, dirbti iš Tailando man ypač patinka, nes kai Lietuvoje būna 8 valanda ryto, čia – 13 valanda, tad aš jau būnu spėjusi ką nors pamatyti.
Fotogalerija:
Savo kelionę pradėjote Azijoje. Kokia bus kita stotelė?
Dabar svarstome, kad keliausime po Aziją, kur tik bus įmanoma patekti per pandemiją, pamažu grįždami link Europos. Tuomet šiek tiek pabūsime Lietuvoje, nes noriu, kad seneliai pasidžiaugtų anūku. Prisipažįstu – jiems buvo šokas, kad mes taip išvykome (juokiasi).
O po to svarstome apie Ameriką. Iš tiesų, kadangi Amerika yra brangi, nusprendėme savo kelionę pradėti būtent Azijoje, kad galėtume pamatyti, kaip pigiausiai galime prasisukti, o ir šiek tiek pasitaupyti pinigų. Amerikoje norėtumėme leistis į kelionę po „Route 66“. Manau, kad ten ir vyksime praleidę šiek tiek laiko Lietuvoje.
Iš tiesų, esame jau susikūrę planą ne tik kelionei po Šiaurės, bet ir po Pietų Ameriką (šypsosi).
Aistės Sarokienės kelionės įspūdžius galite pamatyti ir vaizdo įraše: