Aistis Mickevičius Asyžiuje ieškojo atsakymo, kuo kvepia Dievas

Aistis Mickevičius Asyžiuje / Asmeninio albumo nuotr.
Aistis Mickevičius Asyžiuje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-05-06 10:27
AA

Ateistu save vadinantis parfumeris Aistis Mickevičius metė sau iššūkį ir nutarė surasti atsakymą į klausimą kaip ir kuo kvepia Dievas.

Netikėtam žingsniui jį pastūmėjo dvi kūrybinės savaitės praleistos  Italijos meno rezidencijoje Arte Studio Ginestrelle, įsikūrusioje šalia katalikybės lopšiu vadinamo Asyžiaus miesto.

60 bažnyčių – per dvi savaites

Tam, kad atsakytų į sudėtingą, provokuojantį  klausimą ir Italijos meno visuomenei pristatytų kvapų projektą „Can you smell the God?“ ( liet. „Ar gali užuosti Dievą?“) Aistis per dvi savaites aplankė daugiau nei 60 Italijos bažnyčių ir maldos namų.

„Grupė menininkų iš viso pasaulio, kurių tarpe – ir aš, gyvenome fantastiškoje vietoje visai šalia Asyžiaus miesto. Ši vieta italams – religijos lopšys. Būnant ten tiesiog neįmanoma neprisiliesti prie religijos, o jų Italijoje yra mažų mažiausiai trys – tikėjimas, maistas ir kava“, – šypsojosi į Lietuvą neseniai iš saulėtos Italijos sugrįžęs A. Mickevičius.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilika / Aisčio Mickevičiaus nuotr.

Kūrybinėse dirbtuvėse  Aistis nusprendė  sukurti  6 kvapus, kuriuos dedikavo religijai.

„Išbraidžiau visas regiono bažnyčias, keliavau į Romą ir galutinį tašką padėjau Milano katedroje. Jei atvirai – Dievas kvepia viskuo, tačiau projektą reikėjo įrėminti aromatais. Italijos bažnyčios alsuoja vėsa, smilkalais, mira, išlaikytu, senu medžiu, pelėsiais. Įdomu tai, jog kai kurie maldos namai iš viso neturi jokio kvapo.  Du kvapus skyriau ir italų virtuvei. Vienas aromatas – unikaliai ir bene pačiai skaniausiai kavai pasaulyje, antrasis – triufeliams. Trumų randama regione, kuriame gyvenau, italai su šiuo delikatesu ruošia ir makaronus , ir visus kitus patiekalus“, – įspūdžiais dalinosi  A. Mickevičius.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilika / Aisčio Mickevičiaus nuotr.

Idėja –  namų kvapų linija

Projekto „Can you smell the God?“ aromatus palankiai įvertino Aisčio kolegos,kartu dirbę menų rezidencijoje, tačiau visuomenei šis projektas, įrėmintas paties parfumerio darytomis fotografijomis, bus pristatytas  lapkritį, vienoje iš Asyžiaus galerijų.

Šiemet dieviški A. Mickevičiaus aromatai turėtų pasiekti Rygą, kur ketinama projektą pristatyti parodoje, jei pavyks surasti tinkamą erdvę – „Can you smell teh God?“ pasieks ir mūsų kraštą.

Pirmosios lietuviškos nišinės parfumerijos „FUMparFUM“  ženklo įkūrėjas svarsto, jog Italijoje gimę 6 kvapai turi visas galimybes ateityje papildyti aromatų kolekciją, skirtą namams.Anot parfumerio, tai galėtų būti labai įdomi ir išskirtinė linija.

Įgyvendinęs  provokuojantį kvapų projektą A. Mickevičius nežada tuo apsiriboti  – planuose jau dėliojasi naujos kelionės ir naujų inspiracijų aromatų kūrybai paieškos.

„Kelionės turinčios prasmę ir konkretų tikslą sukurti kažką nauja, įprasminti įspūdžius, mane žavi kur kas labiau, nei tiesiog naujos aplinkos tyrinėjimas ar įspūdžių gaudymas.Manau, kad  tokios menų rezidencijos menininką ir pakrauna, ir iškrauna, todėl tikiu, jog panašių projektų dar bus ne vienas“, – vylėsi A. Mickevičius.

Iš kelionių po Europą sugrįžęs parfumeris savo potyrius įamžina ir naujuose aromatuose.  Neseniai dienos šviesą išvydo „FUMparFUM“  kvapų linija vyrams „Bestia Gentile“ (liet. „Švelnus Žvėris“) A.Mickevičius atvirauja, jog sukūręs kvapų trilogiją vyrams jis norėjo atkreipti dėmesį  į stipriąją lytį, kurią mados ir parfumerijos pasaulis šiek tiek skriaudžia.

„Vyrai tarsi paliekami užribyje, tačiau taip yra ne visur. Pavyzdžiui, Italijoje ar  Ispanijoje savo išvaizda ir higiena vienodai rūpinasi tiek vyrai, tiek moterys. Posakis,  jog pagal išvaizdą sutinka, o pagal protą palydi,  jiems yra suvokiamas ir aiškus. Deja, pas mus pokyčiai, kurie vyrams reikalingi, vyksta begėdiškai lėtai. Na, bet juk turi kažkas tuo užsiimti“, – šypsosi parfumeris, jau rezgantis planus kvapų trilogiją vyrams papildyti  dar dviem naujais aromatais, gimusiais Italijoje.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilika / Aisčio Mickevičiaus nuotr.