A.Kavaliauskaitė apie bendrą veiklą su mylimuoju: „Esame pora, kuri moka dirbti kartu“
„AK šokių studijos“ vadovė, „Mis Lietuva 2014“ nugalėtoja Agnė Kavaliauskaitė ir jos mylimasis, šokėjas Tomas Legenzovas pastaruosius keletą mėnesių daug ir įtemptai dirbo. Poros gyvenimas, kaip ir daugelio, netikėtai apvirto aukštyn kojomis. „Vis dėlto, esu dėkinga, nes darbas išgelbėjo nuo nerimo, o naujos patirtys suteikė kūrybiškumo visiems metams į priekį“, – Žmonės.lt pasakojo Agnė, per karantiną ėmusi vaikams šokių pamokas vesti virtualiai.
Agne, kas šiuo metu užima didžiąją dalį jūsų dienos?
Kaip tik dabar atostogauju ir dirbu vienu metu (juokiasi). Dalį laiko tiesiog ilsiuosi prie jūros, o likusį ruošiuosi rugsėjui ir naujam „AK šokių studijos“ sezonui. Ilsintis ateina daug gerų idėjų, todėl išvykusi iš Vilniaus prie jūros, rengiuosi naujoms įvadinėms pamokoms, registruoju vaikučius bei grupę ir kuriu šokius.
Kaip šokėjai išgyveno pastarųjų mėnesių suirutę?
Kaip ir daugeliui – karantino metas buvo tikrai nelengvas, tad teko susidurti su įvairiausiais iššūkiais, išspręsti susiklosčiusią situaciją. Karantinas sustabdė mano šokių studijos veiklą, tačiau labai norėjau, kad vaikai turėtų galimybę ir toliau tęsti šokio pamokas, todėl labai greitai gimė idėja sukurti baleto pamokas online. Per porą mėnesių teko išmokti nemažai naujų dalykų, daug dirbti, ir vis dėlto esu dėkinga, nes darbas išgelbėjo nuo nerimo, o naujos patirtys suteikė kūrybiškumo visiems metams į priekį.
Tai buvo aktualu ir sušvelninus karantino taisykles?
Kūrėme šią virtualią erdvę su begaliniu užsidegimu, projektas įkvėpė ir mus, ir vaikus. Pamokos vyksta „video on demand“ principu, tad savo laiką planuoti gali patys vartotojai. Prie šių šokio pamokų prisijungė mažieji ir iš kitų miestų, sulaukėme didelio atgalinio ryšio, todėl planuojame šią veiklą tęsti ir toliau. „AK Pamokos“ – tai visai šeimai skirta edukacinė pramoginė platforma, esanti vienoje bendruomeniškoje erdvėje. Vaikai, užsiregistravę puslapyje, matys šokio pamokas, įdomias užduotis, mokysis sukurtų šokių, ir galės atsiųsti savo įspūdžius bei bendrauti su mokytoja.
Dirbti su vaikais internetu paprasta? Kaip išlaikote jų koncentraciją?
Labai svarbu sukurti tokį turinį, kuris iš tiesų sudomintų ir įtrauktų vaiką į mokymosi procesą. Tam, kad vaikai mokytųsi, atsivertų ir jaustųsi laimingi, reikia pajungti visas kūrybines galias ir nuoširdžiai stengtis. Aš jaučiu, kaip kiekvieną mano mimiką ir gestą vaikai pastebi gyvose pamokose. Jie kopijuoja tiek judesį, tiek jausmą. Todėl kurdama virtualias pamokas, pirmiausia bandžiau perteikti natūralumo pojūtį. Tikiu, kad ši šokio edukacijos platforma padės vaikams augti, pajusti šokio teikiamą naudą kūnui ir kurti tarpusavio ryšį su visa šeima.
Ši vasara jums abiems su Tomu darbinga?
Taip, šią vasarą abu leidžiame darbingai. Tomas šiuo metu veda privačias šventes bei įmonių renginius, daug koncertuoja, o aš beveik visą vasarą šokau su studijos šokėjomis.
Pastaraisiais mėnesiais poros pasakojo apie visokiausius kuriozus, kai lieki dviese su mylimu žmogumi ilgam laikui. Kaip sekėsi jums?
Esame pora, kuri puikiai moka dirbti kartu, suprantame vienas kitą, mokame siekti užsibrėžto tikslo, todėl likę tik dviese ir pradėję savo dar vieną projektą jautėmės pakylėti.
Per darbus dažniausiai randate laiko vienas kitam? Kokios jūsų buvimo kartu tradicijos?
Mūsų veiklos ir darbas labai glaudžiai susiję, turime daug bendrų projektų, klientų, todėl laisvalaikį dažniausiai pasirenkame leisti tokioje vietoje, kurioje būtų visiška ramybė ir kuo mažiau žmonių. Norime tarsi pabėgti nuo viso mus supančio šurmulio.
Paprastai vasaromis visi daug keliauja, lankosi užsienio šalyse. Šiais metais to padaryti negalime. Papasakokite, kokios mėgstamiausios jūsų su Tomu vietos Lietuvoje?
Be galo mylime Lietuvos pajūrį. Aš neįsivaizduoju savo vasaros be savo gimtosios Klaipėdos ir Smiltynės paplūdimio, o Tomas dažnai organizuoja išvykas prie ežero.