Aksesuarų tendencijos rudeniui: maksimalistės spinta

Aksesuarų rudens tendencijos / Vida Press nuotr.
Aksesuarų rudens tendencijos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-08-28 15:20
AA

Kodėl ne minimalistės? Nes minimalizmas asocijuojasi su drabužių išmetinėjimu (atlaisvinant vietą naujiems daiktams), maksimalizmas – su kaupimu, t.y. ne išmetinėjimu, o senų daiktų perdarymu ir derinimu su naujais. Maksimalistė galbūt turės daug daiktų, bet jie bus unikalūs, nes skirtingo amžiaus, skirtingos praeities ir derindama juos su šiuolaikiškais atrodys one of a kind, t.y. unikali, skirtingai nuo uniformuotų gatvės stiliaus kareivėlių.

Tad visai nestebina, kad šiuolaikinė podiumų mada primena tarsi išverstą papuošalų dėžutę – vienas ant kito sukrauti žiedai, apyrankės, spindintys smeigtukai, segės vabalai ir drugeliai, grandinės ir grandinėlės... Šalia – kailiniai rankinukai, vos ne meno objekto vertės bateliai su dirželiais...

Kaip kontrastas (ir balansas) visam šitam šarkų spindesiui – storapadžiai kareiviški auliniai, bet vėlgi – ne per daug rimtai: jie spalvoti, aukštakulniai ir net su renesanso tapybos kūriniais ant aulų. Meniškai maksimalistei aksesuarai – svarbiausi, praturtinantys ir taip turtingą įvaizdį. Ar (ir kaip) visa tai prigis – parodys gatvė, visgi svarbu viena – net šiuolaikiškiausia mada siūlo nebemesti, o atkreipti dėmesį į daiktus su praeitimi ir mados istoriją.

Šiuolaikiniai dizaineriai siūlo idėją – „paversk daiktą savu“, nepiršdami firminio įvaizdžio (nors, bent jau man, atrodo visiškai neįmanoma atsispirti Alessandro Michele psichodeliniam vintažui, seksualioms „Prada“ pokario damoms su slaugių kepuraitėmis ir kareiviškais paltais, „Rodarte“ beveik pasakų fėjoms ar Marco Jacobso gotėms).

Papuošalai / Vida Press nuotr.

Štai 7 ryškios aksesuarų tendencijos, įkvepiančios idėjos rudeniui ir žiemai:

Sunkiasvoriai

Viena iš pagrindinių sezono batų formų – pankiški, kerziniai auliniai. Jie – vienas iš dominuojančių elementų sezono pagrindinės stiliaus tendencijos – moteriškumo ir vyriškumo žaidime. O stiletams rudenį vėl sugrįžus ant podiumo, kareiviški auliniai nuteikia itin patogiai.

Aksesuarų tendencijos rudeniui: sunkiasvoriai batai (13 nuotr.)
+7

Kailinė

Ryškiaspalvė, sudurstyta iš skirtingų spalvų gabalų ar preciziškai sudėliota iš kailinių ornamentų, praturtinanti įvaizdį turtinga faktūra ir spalva, madinga kailinė rankinė – didelė ir minkšta struktūriška ir geometrinė, vintažinė ar vakarinė – vienas iš ryškiausių aksesuarų šį sezoną. Visgi, ieškodamos tokios įspūdingos rankinės, pagalvokite apie dirbtinio kailio alternatyvą: dizaineriai siūlo idėją, mes – sąmoningai renkamės. Juolab kad šiuolaikinis dirbtinis kailis dažnai atrodo net geriau už natūralų.

Aksesuarų tendencijos rudeniui: kailinė rankinė (18 nuotr.)
+12

Perlai

Perlai skirtingu laikotarpiu reiškė visokį gėrį – tyrumą, eleganciją, prabangą, tačiau ilgą laiką kėlė ir gan konservatyvias asociacijas: dažnai išsirenkami orių prezidentienių ir karalienių bei jų marčių, perlai tapo tarsi sendinančiu, nuobodžiu akmeniu. Tačiau laikas nusipurtyti senamadiškumo dulkes – naujieji perlai yra viskas, išskyrus konservatyvumą: milžiniškų perlinių burbulų eilės auskaruose, daugiasluoksniai vėriniai, išsiuvinėti kvapą gniaužiančiose detalėse ir susmaigstyti ekstravagantiškuose žieduose.

Aksesuarų tendencijos rudeniui: perlai (8 nuotr.)
+2

Prabangios kojinės ir pėdkelnės

Negalite skirtis su vasarinėmis basutėmis? Ir nesiskirkite. Rudens tendencijų podiumais viena po kitos žingsniavo prabangiomis, spalvotomis, megztomis ar šilkinėmis kojinėmis apautos kojos su nuostabiomis basutėmis – spalvotos odos, aksominėmis, atlasinėmis ir išdailintomis.

Papuošalai / Vida Press nuotr.

Papuošalų dėžutė

Lyg maža princesė būtų įsisukusi į mamos ar močiutės papuošalų skrynutę: vintažinės, spindinčios segės, sagos, segtukai ir vėriniai susegti ir suverti į plaukus, ant riešų, ausyse ir atlapuose. Nors esame pratusios tokius papuošalus matyti tik su vakariniais apdarais, šį sezoną spindinčius papuošalus drąsiai derinkite su kasdieniškais švarkais, lėliškomis suknelėmis ir sijonais.

Aksesuarų tendencijos rudeniui: spindintys papuošalai (11 nuotr.)
+5

Susiveržusi

Nesvarbu kokiu laikotarpiu gyventume ir kokie perversmai vyktų madoje – paryškintas liemuo visada yra svarbus tiek dizaineriams, tiek mados vartotojoms. Rudenį ir žiemą ieškokite plataus diržo – suvarstomo tarsi korsetas, sujuosiamo dar vienu diržu, išdailinto ir išsiuvinėto. Korsetai mados istorijoje buvo dėvimi po suknelėmis, tačiau šį sezoną juoskitės jais ne tik ant suknelių – derinkite ant švarkų ir paltų.

Papuošalai / Vida Press nuotr.

Neregėtos aukštumos

Galbūt tai duoklė a.a. Davidui Bowie: milžiniškos aštuntojo dešimtmečio platformos siaurutėliausiais aulais matomos ne vienoje kolekcijoje – „Marc Jacobs“, „Balenciaga“, „Maison Margiela“, „Mary Katrantzou“ ir t.t. Derinkite tokias platformas su midi sijonais, kiulotais ir trumpais, tiesaus silueto džinsais.

Aksesuarų tendencijos rudeniui: aukšta platforma (5 nuotr.)
Vida Press nuotr.
+2