Aktorė Daiva Rudokaitė: „Mano vyras telefone iki šiandien įvestas „Vytas parašiutas“

Daiva Rudokaitė / TV3 nuotr.
Daiva Rudokaitė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-10 15:17
AA

„Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio – tiesa, labiau iš vyro pusės, nes aš vaidindama dar nelabai galėjau jį pastebėti“, – susipažinimo teatre paslaptis atskleidžia televizijos bei teatro aktorė Daiva Rudokaitė. Šį sekmadienį, TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Daiva papasakos apie meilę, profesiją ir apie tai, kaip suderinti teatro bei medicinos studijas.

Įkvėpė teatro aukso amžius Panevėžyje

Nors Daiva jau daugybę metų gyvena Kaune, o studijas baigė Vilniuje, būtent gimtąjį Panevėžį ji laiko tikruoju „įkvėpėju“: „Šiaip aš buvau tiksliukė. Galvojau apie psichologiją, galbūt ekonomiką. Tačiau visada ėjau į Panevėžio teatrą. Tuo metu buvo jo aukso amžius: Juozas Miltinis, nuostabūs spektakliai, milžiniškas žiūrovų susidomėjimas: atrodė, kad visas miestas tuo gyvena. Skubėdavau į kiekvieną spektaklį ir labai pavydėdavau aktoriams, galvodavau: kaip jie gali taip įkvėpti žmones? Kaip taip valdo, keičia publiką? Norėjau ir aš to išmokti, pabandžiau įstoti ir... teatras mane nusinešė!“ – pagiriamąjį žodį Panevėžiui taria Daiva.

Vyrą sutiko po spektaklio – pasiūlė šokti su parašiutu

Daivos gyvenime ypatingas ir Kaunas: čia gimė jos dukra, čia ji sutiko savo vyrą: „Pirmą kartą jis mane išvydo per spektaklį, kurį vaidinome įmonei, kurioje jis dirbo. Po spektaklio buvo šventinė vakarienė – ten jis prie manęs priėjo, pradėjome kalbėtis, ieškoti bendrų temų. Leptelėjau, kad labai noriu šokti su parašiutu. O jis nepasimetė ir atšovė, kad gali man šiuo klausimu padėti – kad ir kitą dieną. Kitą dieną šokti negalėjau, dar kitą irgi – galvojau, palauksiu premjeros, nes susilaužyti koją prieš ją būtų prasta idėja. Paskambinau gal po mėnesio, iššokau. Šokinėju iki dabar, o Vytas vis dar telefone įvestas: „Vytas parašiutas“, – romantiškos istorijos pradžią prisimena aktorė.

Daiva Rudokaitė su vyru Vytautu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dukra užaugo užkulisiuose

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, ar sunku užimtai aktorei auginti dukrą ir kaip su ja tapti geriausiomis draugėmis, Daiva galėtų kalbėti valandų valandas: „Svarbu sąžiningai ir aiškiai nubrėžti ribas. Svarbu gerbti paauglio privatumą. Negaliu sakyti, kad man buvo lengva. Buvo labai sunku, tačiau viską nubraukė kartą išgirsti dukros žodžiai, kad jos mama labai puiki ir labai supratinga. To supratimo surasti padėjo ir tai, kad mes esame labai panašios: abi esame atsipalaidavusios, emocingos, galime apie viską pasikalbėti, taip pat ir apie teatrą, nes Akvilė užaugo jo užkulisiuose“, – meile žiba Daivos akys bei šypsena prisiminus, kaip dukra ne kartą bandė išlįsti ant scenos: „Kartą spektaklyje mane turėjo pagauti piktoji pamotė su netikra seserimi. Akvilė užkulisiuose tai stebėjo ir labai išsigandusi bandė mane perspėti: „Mamyte, bėk, bėk!“ iš tamsos rėkė ji, o žiūrovai, žinoma, juokėsi. Bet ką jau padarysi – vaikas yra vaikas. Ir teatrai, ypač tada, būdavo pilni vaikų, kurie laukdami tėvų prikrėsdavo ir daugiau išdaigų“, – juokiasi aktorė.

Dirba aktore ir studijuoja mediciną

Laidos vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kas dar gyvenime žavi tokią brandžią menininkę, Daiva užsimena, kad visada domėjosi psichologija: „Iš pradžių ją ir norėjau studijuoti, bet patekau į aktorinį. Tačiau neapleido manęs svajonė ir, jau po daug daug metų, baigiau psichologijos bakalaurą. Bet ir to buvo negana – įstojau į sveikatos psichologijos magistrą! Ką galiu pasakyti: labai įdomu, bet labai sunku, visgi medicinos mokslai, o ypač sunku viską suderinti. Bet nepasiduodu, nes tame matau didelę prasmę: žinias pritaikau labai įdomioje terapijoje, kuri vadinasi psichodramos terapija“, – apie dar vieną veiklą pradeda pasakoti Daiva.

Kaip veikia psichodramos terapija, kaip turėti taisyklingą laikyseną ne tik ant scenos, bet ir kiekvieną dieną ir kaip supakuoti gėles mylimam aktoriui, kad jis tikrai prisimintų, jog jos buvo nuo jūsų – jau šį sekmadienį, 10 val. ryto per TV3 jums papasakos laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė bei jos pašnekovės.