Aktorė Julija Steponaitytė apkaltino seksualine prievarta režisierių Šarūną Bartą: „Maniau, kad tai neegzistuos, jei niekas nežinos“

Julija Steponaitytė ir Šarūnas Bartas / Žmonės.lt montažas
Julija Steponaitytė ir Šarūnas Bartas / Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-10 22:08
AA

„Sidabrinės gervės“ statulėle kaip geriausia metų aktorė apdovanota Julija Steponaitytė penktadienio vakarą apkaltino vieną garsiausių lietuvių režisierių Šarūną Bartą seksualiniu smurtu.

Apie patirtą prievartą aktorė prabilo socialiniuose tinkluose, prisijungdama prie Holivudo aktorės Alyssos Milano inicijuotos socialinės akcijos #MeToo. Ja aktorė paskatino prabilti prievartą patyrusias moteris, kad pasaulis suprastų, kokio masto yra lytiniai nusikaltimai.

J.Steponaitytė feisbuke paliko įrašą anglų kalba apie prieš penkerius metus nutikusį įvykį.

„Prieš penkerius metus iš kino režisieriaus Šarūno Barto patyriau seksualinį smurtą. Prabėgo penkeri metai, bet visa tai mane persekioja iki šio vakaro, kai rašau šį įrašą. Laikiau tai paslaptyje, nes maniau, kad tai neegzistuos, jei niekas nežinos. Bet tai netiesa. Atėjo metas mums nutraukti tylą ir liautis apsimetinėjus, kad tai neegzistuoja. Prašau, neleiskime tam pasikartoti“, – feisbuke rašė Julija.

Žmonės.lt primena, kad A.Milano socialinė akcija #MeToo prasidėjo po prodiuserio Harvey Weinsteino skandalo. Tačiau jis – tik vienas iš daugelio Holivudo žvaigždžių, kurio nusikalstami seksualiniai veiksmai buvo demaskuoti per pastarąsias savaites. Louisas C.K., Kevinas Spacey, Jamesas Tobackas, Edas Westwickas, Benas Affleckas, Chrisas Savino, Roy Price'as – visi jie per paskutines kelias savaites buvo apkaltinti seksualiniu priekabiavimu.

Penktadienio vakarą Žmonės.lt redakcijai nepavyko susisiekti su Šarūnu Bartu.