Aktorė Karina Stungytė: „Stereotipas, kad sulaukus 30-ties reikia kurti šeimą, smarkiai pakito“

Karina Stungytė ir Gediminas Maželis / Miglės Golubickaitės nuotr.
Karina Stungytė ir Gediminas Maželis / Miglės Golubickaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-11 09:00
AA

Kino filmuose „Redirected/Už Lietuvą!“, „Trys milijonai eurų“ bei serialuose „Pasmerkti“, „Moterys meluoja geriau“ vaidmenis atlikusi Karina Stungytė atskleidžia savo vasaros grožio ritualus, darbo ypatumus ir teigia, kad 30-ties sulaukusi moteris turi puikias karjeros galimybes.

Karina neslepia, kad vasarą stengiasi naudoti kuo mažiau kosmetikos produktų, lepinasi natūraliomis grožio priemonėmis ir renkasi tik minimalias stiliaus detales: „Vasarą stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko gamtoje ar pajūryje be makiažo, pasinaudoju proga ir pasilepinu gamtos siūlomomis grožio priemonėmis. Mėgstu pasidaryti įvairiausių naminių kaukių plaukams ir veidui. Trumpai tariant, vasarą stengiuosi kaip įmanoma pasiruošti šaltajam sezonui ir atgaivinti pavargusią odą bei plaukus. Man labai patinka minimali elegancija – rankinė, papuošalai, kurių niekada nenusiimu. Tai yra mano mėgstamiausi akcentai. Nemėgstu puoštis bei persipuošti ir jaustis suvaržyta nepatogaus apdaro, todėl visada stengiuosi rinktis patogius drabužius, kuriuos lengva derinti“.

Karina Stungytė / Robert Mishka nuotr.

„Sulaukus 30-ties pradėjau jaustis labiau subrendusi ir galbūt išmokau atsirinkti, ko gyvenime man tikrai reikia. Manau šiais laikais stereotipas, kad sulaukus 30-ties reikia būti suaugusiai ir kurti šeimą, smarkiai pakito. Mano manymu, 30-imt – tai puikus amžius moteriai siekti karjeros užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo vidinį pasaulį. Man svarbiausia gyvenime neprarasti žmogiškumo bei paprastumo, juk jis puošia žmogų“, – atvirauja kino filmuose ir serialuose įvairių charakterių asmenybes įkūnijusi Karina.

Karina Stungytė / Dariaus Kučio nuotr.

Aktorė teigia karjeros pradžioje bijojusi kamerų, tačiau dabar, kuriant naujus vaidmenis, aplanko didelis džiaugsmas: „Niekuomet nepamiršiu savo pirmojo vaidmens televizijoje. Tai buvo „Videometros“ serialas apie vaikų namus, kuriame vaidinau gerąją auklėtoją. Pamenu, kaip bijojau kamerų bei prisegto mikrofono. Kaip filmuojant drebėjo balsas bei plakė širdis. Ačiū Dievui turėjau nuostabius kolegas bei filmavimo komandą, kurių patarimai buvo aukso vertės. Dabar, jau įgijus patirties, filmuotis nebaisu, bet kiekvieną kartą gavus naują pasiūlymą, širdis vis dar plaka iš džiaugsmo“.

Karina Stungytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Turbūt įdomiausias mano vaidmuo buvo seriale „Pasmerkti“, kuriame atlikau „blogos mergaitės“ vaidmenį. Tada dar neturėjau daug patirties kuriant vaidmenis, todėl labai daug naudingų patarimų sulaukiau iš scenaristo Edvino Kalėdos bei visos filmavimo grupės. Buvo išties labai įdomu suprasti į nusikalstamumą linkusios merginos psichologiją, siekiančios keršto už savo tėvo nužudymą“, – Žmonės.lt portalui pasakojo aktorė.

Karina Stungytė ir Gediminas Maželis / „Kino pavasario“/Gedimino Gražio nuotr.

Karina prisipažįsta, kad labai norėtų grįžti į televiziją, nes tai yra neįkainojama patirtis: „Aktorystė man lyg savotiška terapija, nes kol esi filmavimo aikštelėje, gali užsimiršti. Ši profesija man suteikia labai daug pamokų savęs bei aplinkinių pažinime. Kadangi kuriant vaidmenį visuomet tenka gilintis į žmogaus psichologiją, pradėjau geriau suprasti žmones ir save. Aktoriaus profesija nėra lengva. Vaidmenų kartais tenka laukti ir pusę metų ar net ilgiau, tačiau mano manymu, tai nėra blogai. Per tą laiką galima nuveikti daug kitų darbų. Aš nemėgstu sėdėti ir tiesiog laukti, visuomet turiu, ką veikti“.