Lietuvė aktorė Monika Chasi – apie intymių scenų iššūkius kine ir darbą su intymumo koordinatore

Monika Chasi / Elvio Trentini nuotrauka
Monika Chasi / Elvio Trentini nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
2024-07-07 20:40
AA

Netrukus Ispanijos kino sales pasieks trumpametražis filmas „Iud“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko lietuvė – buvusi gimnastė, aktorė Monika CHASI (24). Psichologinis trileris pasakoja apie merginą, kurios psichologinei būsenai didelę įtaką daro šalutinis kontraceptinės spiralės poveikis. Pasak Monikos, nemažai intymių scenų turinčiame filme jai pirmą kartą teko dirbti su profesionalia intymumo koordinatore.

Kaip jus atrado filmo kūrėjai?

Turiu agentę Ispanijoje, ji pranešė, kad esu kviečiama į atranką. Filmo režisierė Laura Van der Zee vėliau prisipažino, kad vos mane pamačiusi suprato, jog būtent tokios aktorės ieško pagrindiniam vaidmeniui. Mano herojė Kyla pradeda draugauti su vaikinu, šis ją įtikina įsidėti kontraceptinę spiralę, kad netyčia nepastotų ir abu galėtų jaustis laisvi bei mėgautis santykiais.

Mergina netrukus pradeda jaustis keistai: jai skauda, apima neigiamos emocijos, sutrinka psichologinė pusiausvyra. Perskaičiusi scenarijų pasidomėjau, kad iš tiesų yra nemaža bendruomenė moterų, kalbančių apie šalutinį kontraceptinės spiralės poveikį, dėl kurio net gali sutrikti vaisingumas. Filmas neragina tokios kontracepcijos priemonės vengti – labiau pasakoja apie tai, kaip jauną moterį veikia aplinkos spaudimas, kaip dažnai ji pasiduoda kitų įtakai, negalvodama apie save.