Aktorė Rachel Brosnahan dėl vietos po saule Holivude grumiasi su tituluotomis gražuolėmis
Viena ryškiausių šio sezono žvaigždžių Rachel Brosnahan (28) antri metai iš eilės už vaidmenį seriale „Nuostabioji ponia Maizel“ nuskina „Auksinį gaublį“. O juk ji – ne mergina iš Holivudo.
Rachel gyvena keturi tūkstančiai kilometrų nuo jo, Niujorke, kur ir filmuojamas kritikų bei žiūrovų pamėgtas serialas apie šeštojo dešimtmečio namų šeimininkę, kuri dramatiškai komiškomis aplinkybėmis atranda savyje komikės talentą ir ryžtasi iš pagrindų pakeisti gyvenimą. Aktorė sako dievinanti šį miestą, mėgstanti po jį vaikščioti, užsukti į parduotuves ir kavines, kur ją retai kas atpažįsta. Juk seriale ji filmuojasi su peruku, ryškiai nugrimuota ir įsprausta į korsetą, kaip dera padoriai šeštojo dešimtmečio moteriai... Rachel draugiją dažniausiai palaiko vyras ir kolega Jasonas Ralphas (32), draugai arba du keturkojai augintiniai, kuriuos ji pati vedžioja miesto parkuose. Pora gyvena taip uždarai, kad pernai net pasirodė žinia, jog „ką tik“ susituokė, nors vestuvės įvyko dar 2016-aisiais.
Šeima, kurioje Rachel gimė ir augo, irgi neturi nieko bendra su pramogų pasauliu. Tėtis dirbo vaikų literatūros leidykloje, mama augino tris vaikus (Rachel – vyriausia.) Tiesa, pasirausus genealogijoje galima atrasti garsią giminaitę: šviesaus atminimo dizainerės Kate Spade (1962–2018) tikroji pavardė yra Katherine Brosnahan, ji buvo Rachel teta, jos tėvo sesuo.
Rachel buvo gana drovus vaikas, daug skaitė, ypač jai patiko maginė fantastika: nuo Roaldo Dahlio istorijų iki Hario Poterio. Mokykloje priklausė imtynių komandai, labai mėgo snieglenčių sportą, vaidino teatro spektakliuose, dainavo mokyklos miuzikluose ir rengėsi studijuoti psichologiją. O šešiolikos susipažino su talentų vadybininke Carole Dibo ir pradėjo lankyti aktorystės mokyklą.
Rachel apskritai turi puikų išsilavinimą – baigė Tischų menų mokyklą, tarp kurios absolventų – tokios žvaigždės kaip Woody Allenas, Alecas Baldwinas, Joelis Coenas, Whoopi Goldberg, Anne Hathaway ir dar keli puslapiai visiems žinomų pavardžių. Vien 2017-aisiais šeši baigusieji šią mokymo įstaigą buvo nominuoti „Oskarams“. Tačiau Tischų mokykla – Niujorke, o didysis kinas kuriamas Vakarų pakrantėje. „Kadaise, pačioje karjeros pradžioje, nugirdau, esą galima būti aktore Niujorke, bet užsidirbti iš to – tik Los Andžele, – prisimena Brosnahan. – Atsidūriau ten būdama devyniolikos ir ištvėriau... aštuonis mėnesius. Vieną akimirką supratau, kad be perstojo kalbu apie sultis, geriu sultis ir leidžiu laiką planuodama, kada eisiu į jogą. Man nepatiko tokie pokyčiai.“
Tiesą sakant, ir agentai bei prodiuseriai, pripratę prie efektingų blondinių, nežinojo, kur dėti blyškios odos miniatiūrinę (aktorės ūgis – vos 1,61 metro) tamsiaplaukę nepagražintomis lūpomis ir krūtine. Keletas pirmųjų filmų netapo įspūdingu debiutu, ir Rachel grįžo į Niujorką, kur, pačios žodžiais, žmonės nesirengia į prekybos centrą kaip ant podiumo ir kur ji jaučiasi komfortiškai.
Žvaigždės šiandien žiebiamos ne tik (ir ne tiek) didžiajame ekrane – Rachel pasirodė populiariuose serialuose „Liežuvautoja“, „Gera žmona“, „Grei anatomija“, „Oranžinė – naujoji juoda“. O 2013-aisiais kultinis „Kortų namelis“ iš esmės pakeitė jos karjerą. Reičel Posner, iškviečiama mergina, pradžioje turėjo pasirodyti tik vienoje serijoje ir buvo bevardis personažas. Bet serialo kūrėjai taip pamėgo jaunąją aktorę, kad scenarijus buvo perrašytas. Reičel, gavusi vardą aktorės garbei, užtruko „Kortų namelyje“ tris sezonus, o Brosnahan buvo nominuota „Emmy“. Tačiau pelnė šį apdovanojimą po trejų metų – už nuostabiąją ponią Maizel.
Kiti svarbieji Rachel įvertinimai – irgi už šį „Amazon Video“ kūrinį. Aktorė sako iki šiol negalinti atsipeikėti, kai išgirsta savo vardą greta kino legendų (šiemet ji atėmė „Auksinį gaublį“ iš Debros Messing, o Ekrano aktorių gildijos apdovanojimą – iš pačios Jane Fondos). Ir bent kol kas nesijaučia itin gerai, apsupta Holivudo žvaigždžių: nemėgsta vakarėlių, mandagių pokalbių apie nieką ir tuščių meilikavimų. Nors mados kritikai ir sekėjai neturi priekaištų Rachel stiliui – ant raudono kilimo ji atrodo geriau už daugelį senbuvių.
„Nuostabiosios ponios Maizel“ prodiuserė ir režisierė Amy Sherman-Palladino pabrėžia, kad Rachel be galo reikli sau, talentinga ir beprotiškai darbšti. Brosnahan – perfekcionistė geriausia šio žodžio prasme. Drąsi, stipri, pasitikinti savimi, pasiryžusi padaryti viską dėl geros scenos, todėl ir Midž, kaip visi vadina jos heroję, – toks ryškus personažas. O serialas bus kuriamas jau trečią sezoną.
Beje, nuostabioji ponia Brosnahan dar kartą mėgina sėkmę kine. Šiemet turi pasirodyti britų režisieriaus Dominico Cooke’o juosta apie šnipus „Ironbark“. O dirbti su Benedictu Cumberbatchu, taip pat vaidinančiu šiame filme, – geras ženklas.