Aktorė S.Daukšaitė-Petrulėnė – apie sudėtingiausią vaidmenį: „Teko lankytis ligoninėse, tartis su gydytojais“

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė / Organizatorių nuotr.
Sandra Daukšaitė-Petrulėnė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-23 16:42
AA

Šį šeštadienį TV3 televizijos žiūrovus žadins ir pasinerti į kulinarijos pasaulį kvies pokalbių laida „Virtuvės istorijos“, kurioje svečiuosis žinoma televizijos, kino ir teatro aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Ne kartą sukūrusi reikšmingus, pagrindinius vaidmenis, už kuriuos pelnė pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, žinoma moteris papasakos savo karjerą ir atskleis tai, kokia yra virtuvėje.

Žinoma moteris laidoje atviravo, kuris vaidmuo per visą gyvenimą į atmintį įsirėžė labiausiai, o taip pat dalinsis ir savo namų paslaptimis – pasirodo, čia ją labiausiai lepina dukrelė.

Moteris pasakoja, jog nors pati nesiveržia būti virtuvės karaliene, tačiau turi kelis firminius patiekalus, kurie visada pavyksta ir kuriais mėgsta lepinti savo draugus bei artimuosius.

„Man patinka maisto gamybos bei jo valgymo procesas, ypatingai tas laikas, leidžiamas kartu su mylimais, svarbiais žmonėmis. Mano namų virtuvėje yra keletas patiekalų, kuriuos ruošiu dažnai ir kurie visuomet pavyksta: tai keptas netikras zuikis, ruošiamas iš vištienos ir varškės, ir du itin paprasti, bet gardūs desertai – tinginys bei obuolių pyragas“, – laidoje pasakoja aktorė.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė

Visgi, Sandrai pasisekė, mat namų virtuvėje daug dažniau sukasi jos paauglė dukra Elzė. Mergaitė yra taip susidomėjusi kulinarijos menu, kad tėvus stebina restorano lygio patiekalais.

„Mano dukra Elzė labai mėgsta gaminti, žiūri kulinarines laidas, filmus, mintinai moka daugybę receptų. Ji mus stebina savo šedevrais – pati nusprendžia pasirūpinti pusryčiais ar vakariene, parengia stalą, pamerkia gėlių, paserviruoja. Mums tikrai pasisekė“, –  pasididžiavimo dukra neslėpia Sandra.

Nors moteris yra baigusi anglų kalbos studijas bei turi Europos Sąjungos politikos ir administravimo magistro laipsnį, visgi jos gyvenimas pasisuko į kūrybą, ir prieš daugiau nei dešimtmetį atsitiktinai sulaukusi pasiūlymo vaidinti viename populiariame seriale, ji visa širdimi pasinėrė į aktorystę.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu ir dukra / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Kai įsijungia kameros, jauti staigią transformaciją, jog čia ir dabar turi pavirsti iš savęs į kažką kitą. Čia yra visa paslaptis ir didžiulis džiaugsmas. Kita vertus, teatre yra žiūrovas, vyksta gyvas veiksmas, kiekvieną kartą vis kitaip – kažką pamiršti, kažką improvizuoji, vieni kitus gelbėjame, kvatojame“, – apie aktorystės patirtis laidoje pasakoja moteris.

Nors moteris vaidino ne viename televiziniame seriale, vedė laidas bei atlikto pagrindinius vaidmenis pripažinimo sulaukusiuose filmuose, vienas iš įsimintiniausių potyrių jai nutiko dirbant kartu su armėnų kilmės režisieriumi. Jo kurtame filme Sandrai teko itin psichologiškai sunkus vaidmuo, kurio metu įgytos patirtys ilgam įsižėrė į moters atmintį.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė / Filmo kadras / Kūrėjų nuotr.

„Ko gero, vienas iš sudėtingesnių vaidmenų, buvo psichinę negalią turinti moteris filme, kurį filmavome Armėnijoje, Kalnų Karabache. Tiek filmavimo aikštelėje, tiek ruošiantis vaidmeniui, teko lankytis psichiatrinėse ligoninėse, tartis su gydytojais, kaip turėčiau vaidinti, kaip ta mano įkūnijama moteris turėtų elgtis, kokius jausti išgyvenimus. Tokia patirtis įsižėrė į atmintį, nes teko pamatyti daug žmonių, sergančių būtent tokiomis ligomis“.

Kaip moters gyvenimas pasisuko aktorystės keliu, kokių patiekalų kvapai sklinda Sandros namų virtuvėje ir kuris – Ilonos ar Dilano – patiekalas jai patiks labiau – sužinosime jau šį šeštadienį, 8:30 val. per TV3 televiziją.

Filmo „Paskutinis gyventojas“ kūrimo užkulisiai (33 nuotr.)
+27