Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė: „Esu adrenalino gerbėja“

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė iki šiol prisimena savo pirmąją kelionę automobiliu. „Man buvo kokie ketveri metai. Susisodinau kaimo vaikus į tėčio „viliuką“, ant sėdynių išdėliojau savo pliušinius žaislus ir pasukau spynelėje paliktą raktelį“, - pasakojo pašnekovė.

Kadangi transporto priemonė buvo palikta taip, kad, įjungus ją, galima iškart judėti, Sandros išvyka prasidėjo. Tačiau truko vos kelias akimirkas – „viliukas“ trenkėsi į namo sieną.

„Greičio nebuvo, tai niekas mašinoje nenukentėjo. Pajutę smūgį tėvai išbėgo iš namo. Jiems buvo šokas, todėl, matyt, negavau barti. Tik tėtis daugiau niekada automobilyje nepalikdavo raktelių“, – sakė Sandra.

Būtent jis aktorę, sulaukusią paauglystės, ir išmokė vairuoti. Per visą savo automobilio valdymo karjerą incidentą ji teturėjo kartą – mojuodama visada maloniam kuro operatoriui degalinėje nepamatė stulpelio ir į jį atsitrenkė.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė išbandė virtualias lenktynes / Asmeninio albumo nuotr.

„Esu adrenalino gerbėja. Ypač mėgstu, kai kyla lėktuvas – vis laukiu, kol jis pasieks didžiausią savo greitį“, – atviravo aktorė.

Būtent todėl jai neišdildomą įspūdį paliko lietuvių ir lenkų kūrėjų bendro darbo vaisius – simuliatorius su realios lenktynių trasos imitacija.

„Pamiršau viską! Tik norėjosi visus aplenkti ir kuo greičiau įveikti numatytą atstumą. Labai vingiuota trasa. Net galva apsisuko. Lenktynininkams ją prisijaukinti tikrai turėtų būti nelengva“, – įsitikinusi pašnekovė.

Lenktynių, kartą per metus rengiamų mūsų šalies vasaros sostinėje, trasą į virtualų pasaulį perkėlė Mantas Išganaitis. Vaikinas anksčiau yra suprogramavęs ir Nemuno žiedo trasą.

Norėdamas simuliatoriaus naudotojams suteikti kuo daugiau realių išgyvenimų, jis atidžiai išnagrinėjo kiekvieną kopijuojamos teritorijos metrą, posūkį bei kliūtį.

„Tai – pirmojo kūrybos etapo rezultatas, tačiau programa dar bus tobulinama. Kartu su Lenkijos mokslininkais kuriame simuliatorių, padėsiantį itin tiksliai išgyventi tai, ką lenktynių trasoje, treniruočių ar varžybų metu, iš tikrųjų patiria sportininkai“, – kalbėjo „Most Realistic“ prekės ženklo atstovas Aivaras Pyragius.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė išbandė virtualias lenktynes / Asmeninio albumo nuotr.

Šiuo metu yra kuriama sistema, išmatuojanti sensorinius lenktynininkų pojūčius. Vėliau technikos pagalba sportininkų emocijos bei jų pasekoje sukeliami fiziniai reiškiniai bus perduodami simuliatoriaus naudotojams.

Jau dabar bendras lietuvių ir lenkų kūrinys pasitarnauja tiek profesionaliems sportininkams, tiek besiruošiantiems iš tiesų startuoti trasoje naujokams.

„Nors svarbiausia mūsų užduotis tai, ką tenka įveikti lenktynininkams, bent iš dalies leisti pajusti tiesiog automobilių sporto gerbėjams. Suprantama, kad lenktynėse gali dalyvauti ne kiekvienas, o išmėginti virtualią realybę kliūčių nėra“, – patikino pašnekovas.

 

Skaitykite daugiau