Aktorės Salmos Hayek vyras skirs 100 mln. eurų Paryžiaus katedros atstatymui

Liepsnojanti Paryžiaus katedra ir jos atstatymui 100 mln. eurų skirsiantis milijardierius Françoisas-Henri Pinault su žmona aktore Salma Hayek / „Scanpix“ nuotr.
Liepsnojanti Paryžiaus katedra ir jos atstatymui 100 mln. eurų skirsiantis milijardierius Françoisas-Henri Pinault su žmona aktore Salma Hayek / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-16 12:44
AA

Pirmadienio vakarą visas pasaulis sulaikęs kvėpavimą stebėjo, kaip liesnos apgaubia Paryžiaus simbolį – Dievos Motinos katedrą. Apie 19 val. (Lietuvos laiku) staiga įsiplieskęs gaisras nejučia apėmė visą pastatą ir nevaldomai liepsnojo. Ugnį numalšinti pavyko tik po keturių valandų, o užfiksuoti vaizdai liudija, kad iš katedros liko tik akmeninės sienos.

Kol sukrėsti vietiniai gyventojai ir Paryžių mylintys žmonės dalijasi prisiminimais apie Švč. Dievo Motinos katedrą, šalies milijardieriai imasi veiksmų. Vienas jų – Françoisas-Henri Pinault – viešai paskelbė katedros atstatymui skirsiantis 100 mln. eurų.

„Mano tėvas (Françoisas Pinault) ir aš nusprendėme iš mūsų fondo „Artemis“ skirti 100 milijonų eurų sumą, kuri padėtų kuo greičiau atstatyti Paryžiaus Dievo Motinos katedrą,“ – prancūzų laikraščiui „Le Figaro“ kalbėjo F. H. Pinault.

Francois Henri Pinault ir Salma Hayek / „Scanpix“ nuotr.

Tai pirmasis milijardierius viešai pareiškęs, kad prisidės prie Paryžiaus simbolio atkūrimo. Šeimos bendrovei „Kering“ vadovaujantis Françoisas-Henri Pinault, kuriai priklauso tokie mados namai kaip „Gucci“, „Alexander McQueen“, „Balenciaga“, „Saint Laurent“, „Bottega Veneta“, „Boucheron“, „Brioni“, tikisi, kad ir kiti turtingi žmonės neliks abejingi ir prisidės prie šios tragedijos.

Milijardieriaus žmona, aktorė Salma Hayek savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo liepsnų apgaubtos katedros nuotrauka.

„Kaip ir daugelis kitų, esu giliai sujaudinta ir šokiruota, matydama, kad Dievo Motinos katedros grožis virsta dūmais... Myliu tave, Paryžiau,“ – prie nuotraukos rašė aktorė.

Milijardierių imperija, kaip dažnai vadinama Pinault šeima, nuo seno garsėja meile kultūrai ir menui. Françoisas šiandien – dosnus sporto ir meno filantropas. Neseniai Pinault fondas skyrė bemaž 50 milijonų eurų šiuolaikinio meno galerijai, kuri 2020 metais bus atidaryta atnaujintame Paryžiaus komercinės biržos pastate.

Liepsnos pasiglemžė Paryžiaus Dievo Motinos katedrą/„Scanpix“ nuotr.

Restauravimui vadovaus garsus japonų architektas Tadao Ando. Tai trečias muziejus, kuriame bus eksponuojama brangioji Pinault moderniojo meno kolekcija. Ją sudaro per 3000 kūrinių ir žinovai sako, kad pasaulyje jai nedaug lygių. Nereikia nė žinovų – ji jau užpildė du muziejus Venecijoje: Grassi rūmus ir „Punta della Dogana“. Abu istorinius statinius, kuriems atnaujinti miestas neturėjo pinigų, naujiems poreikiams taip pat pritaikė Ando. Dar viena „smulkmena“ – šiemet Pinault fondas finansuos Victoro Hugo namų Gernsyje restauravimą. 

Liepsnos pasiglemžė Paryžiaus Dievo Motinos katedrą (35 nuotr.)
+29