Aktoriaus S.Storpirščio patirtis „Kaukėse“: dėl gigantiško kostiumo į filmavimus patekdavo tik gulomis

Simonas Storpirštis laidoje „Kaukės“
Šaltinis: Žmonės
AA

Žiūrimiausia televizijos programa, LNK šou „Kaukės“ pasiekė finišo tiesiąją. Finale buvo atskleistos trys likusios kaukės, paskutinė jų – Vienaragis, po kuriuo slėpėsi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė, ji ir tapo projekto nugalėtoja. Tačiau labai daug dėmesio sulaukė ir projekto viduryje prie dalyvių prisijungusi Višta. Po šia kauke, kaip paaiškėjo finale, slėpėsi aktorius Simonas Storpirštis. Visi iki vieno Vištos pasirodymai buvo prikaustantys dėmesį.

„Kai pirmą kartą apsivilkau Vištos kostiumą, išsigandau. Jis atrodė gigantiškas ir sunkus, kvėpuoti nelengva, pagalvojau, kad nieko gero nenuveiksiu, stovėsiu ir dainuosiu. Bet po truputį pradėjau su juo pažindintis, prie jo pratintis, žiūriu – sparnai juda, rankas galiu kilnoti, o kojos gali judėti labiausiai, todėl visų pasirodymų metu stengiausi jas ir išnaudoti”, – šypsosi S.Storpirštis.

Vištos kaukė buvo pati didžiausia iš visų projektui sukurtų kostiumų, todėl kūrybinei grupei taip pat kilo iššūkių, pavyzdžiui, kaip padaryti, kad Višta patektų į interviu vietą, iki kurios yra koridorius su žemomis lubomis.

Simonas Storpirštis laidoje „Kaukės“
Simonas Storpirštis laidoje „Kaukės“

„Tekdavo atsigulti į sunkiems daiktams vežti skirtą vežimėlį ir mane nuveždavo į filmavimą, duodavau interviu, tada parveždavo į mano slaptąjį kambariuką. Šiame projekte kartais apimdavo jausmas, lyg dalyvauji žaidime, kurio esmė – pasislėpti, išlikti nepastebėtam. Nuo pat įsėdimo į slaptą automobilį tamsintais langais, iki savo patalpos keliaujant su nepermatomu skydu, nuolatiniu slaptumu ir saugumu. Nerealus jausmas.

Buvo momentų, kai labai norėjosi pasidalinti, kad va, aš irgi ten dalyvauju, ypač tada, kai buvo atskleista, kad po Šakočio kauke slėpėsi aktorius Andrius Bialobžeskis. Mes prasilenkėme projekte, tačiau beveik kasdien susitikdavome teatre, spektaklio repeticijose. Taip norėjau prieiti, pasikalbėti apie visus slaptus dalykus! Pasakyti, kad ir aš ten esu, Andriau! Bet nėjau, jei jau paslaptis, tai paslaptis. O dabar nesusitinkame, teatras uždarytas, bet, manau, spėsime aptarti šį klausimą”, – šypsosi Simonas.

Simonas Storpirštis laidoje „Kaukės“

„Jei kas nors paklaustų manęs, ar verta dalyvauti „Kaukėse”, tai tikrai pasakysiu – taip! Nerealus jausmas, kai niekas nežino, kas ten po kauke, gali elgtis kaip nori, dainuoti, kaip nori, keisti balsą, improvizuoti. Mes, aktoriai, scenoje būname dažnai, įsijaučiame į personažą ir stengiamės jį perteikti maksimaliai gerai, lygiai tą patį dariau „Kaukėse”, ten nebuvau aš, ten buvo personažas, kuris galėjo gerai pašėlti. Ir, žinoma, įspūdingiausias vaizdas – tai Indrės ir Livijos veidai, kai nusiėmiau kaukę. Manau, kad nesu visiems labai gerai žinomas veidas, bet jos abi mane puikiai pažįsta, su Indre kartu vedame „Muzikinę kaukę”, esame kartu dainavę, o ji net nenujautė, kad pašokti į sceną veržėsi… su savo scenos partneriu. Fantastiška akimirka! Netrukus susitiksime filmavimo aikštelėje, pradedame naują muzikinio projekto sezoną, galėsim aptarti šį klausimą”, – juokiasi Simonas Storpirštis.

Simonas Storpirštis laidoje „Kaukės“

Nors visos kaukės jau atskleistos, bet sekmadienį žiūrovų laukia ypatinga laida. Viso sezono metu po kaukėmis pasislėpusio įžymybės dalino užuominas apie save, į studiją vežėsi daiktus, kurie susiję su jais, tačiau, slėpdamiesi, taip ir nepasakė, kas ką reiškia. Į visus šiuos klausimus specialioje laidoje ir bus atsakyta! Kodėl Simonas Storpirštis į studiją atsivežė lėlę? Mažai kas žino, bet jis baigė aktoriaus meistriškumo kursą, kurio specializacija – lėlininkai. Iš kokių užuominų galėjome atpažinti Simą Jasaitį ar Žydrūną Savicką? Kas buvo užkoduota Pelėdos – Tomos Vaškevičiūtės siužetuose? Visi atsakymai specialioje laidoje jau šį sekmadienio vakarą 19.30 val. per LNK.

Skaitykite daugiau