Aktorių E.Grigaliūnaitės ir G.Laskovo vestuvės ant Žemaičių kalnelio: sujungė meilė žygiams

Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.
Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: 15min
2022-07-03 14:19
AA

Birželio viduryje, Palangos parke ant Žemaičių kalnelio, vyko jauki aktorių Eglės Grigaliūnaitės ir Gyčio Laskovo vestuvių ceremonija. Po šventės pora žada keliauti į Alpes, kadangi abu dievina žygiuoti. Be to, jų draugystę sustiprino jos pradžioje priimtas sprendimas eiti „Camino de Santiago“ keliu. Gytis atvirai papasakojo ne tik apie Kauno dramos teatre užsimezgusią draugystę ir meilę iš pirmo žvilgsnio, bet ir apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria du aktoriai, gyvendami po vienu stogu.

Dėl bendros profesijos yra empatiškesni

Eglės Grigaliūnaitės ir Gyčio Laskovo pažintis užsimezgė Nacionaliniame Kauno dramos teatre, repeticijų metu. Kaip 15min portalui teigė Gytis, jam tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, o šiam teiginiui pritarė ir jo žmona tapusi Eglė, sėdėjusi šalia pokalbio metu.

„Pradėjau dirbti teatre, kuriame Eglė jau dirbo. Šiuo metu kartu esame jau ketverius su puse metų“, – 15min atviravo G.Laskovas.

Paklausus, ar lengviau būti poroje, kai abu aktoriai, Gytis neturėjo atsakymo. Tačiau dėl vieno jam tikrai aišku – ilgiau užsibuvus repeticijose, antroji pusė geranoriškai supranta.

Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvių akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Abu esame menininkai, tad kartais gal trūksta kritinio mąstymo turinčio žmogaus, bet šiaip gyvename ir viskas yra labai gerai. Vienas kitą suprantame ne tik dėl repeticijų, bet ir apskritai, dėl teatro, dėl to, kokia ta aktoriaus duona. Santykiuose dėl to tikrai esame empatiškesni“, – 15min pasakojo Gytis.

Jaunavedys prisiminė ir pirmuosius pasimatymus, kai Eglė gyveno teatro viešbutyje. Jie vykdavo Kauno Laisvės alėjoje, kuria eidavo pasivaikščioti, o vėliau prie Dramos teatro durų kalbėdavosi iki pat vėlumos: „Tuo metu gyvenau prie stoties, tad, pakalbėjus prie teatro durų, ją išlydėdavau į viešbutį, o pats bėgdavau namo.“

Kartu vyko į žygius, vieno iš jų metu ir susižadėjo

Išbandymų santykiuose porai tikrai netrūko. Kaip teigė Gytis, jų visada atsiranda. O dauguma įvyko dėl to, kad Eglė paskatino savo vyrą kartu žygiuoti, tad po dviejų mėnesių jie kartu išvažiavo į Berlyną, o po trijų – išėjo į „Camino de Santiago“ žygį.

„Sakyčiau, draugystės pradžioje eiti tokį kelią yra tikrai didelis iššūkis. Ėjome dviese, tad tikrai daug vienas apie kitą sužinojome, dar artimiau susipažinome, pamatėme dar daugiau savybių. Buvome nuolatos kartu, gyvenome gamtoje“, – dalijosi pašnekovas.

Tačiau, net ir grįžus iš šios pilnos patirčių kelionės, minčių susižadėti, kaip teigė vyras, vis dar nebuvo. Jos Gytį aplankė praeitą vasarą, kai jiedu žygiavo Kroatijoje.

„Birželio mėnesį pasipiršau Eglei ant kalno, į kurį kopėme visą dieną. Iš viso ten keliavome penkias savaites. Turėjau idėją pasipiršti pačioje kelionės pabaigoje, bet žiedas ėmė mane spausti, tai pasipiršau gal po dviejų savaičių žygio. Priklaupiau ant kelio ir man pasakė „taip“, – kalbėdamas su 15min šypsojosi aktorius.

Žiedai – iš pačių turėto aukso ir artimųjų atiduotų papuošalų

Poros vestuvės buvo ne grandiozinės – dalyvavo tik keletas artimų draugų ir šeima. Mylimieji teigė, kad nerimo buvo, per ne itin daug: „Toks dalykas tos vestuvės, visada šiek tiek streso yra. Tuo labiau, kad patys viską organizavome, nesamdėme vestuvių planuotojų, tad buvo daugiau išbandymų. Bet visumoje jautėmės ramiai. Gal tik paskutinė savaitė tokia įtemptesnė.“

Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvių akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Vestuvėse buvo laikomasi ir kai kurių tradicijų – jaunikis negalėjo matyti nuotakos suknelės iki pat ceremonijos. Eglė, anot Gyčio, į tai žiūrėjo itin rimtai.

„Suknelės nerodymas truko gal pusę metų, nes Eglė labai ilgai jos ieškojo, rinkosi iš daug variantų. Sakė – nedrįsk žiūrėti į spintą, kurioje ji kabo, kad net ir medžiagos nepamatytum“, – prisiminė G.Laskovas.

Pats Gytis dėvėjo lininius marškinius ir rudas kelnes, petnešas bei skrybėlę. Atrodė vasariškai, paprastai, apsiėjo be tradicinio jaunikio kostiumo.

„Mes ir draugams pasakėme, kad ypatingos temos nebus, reikia rengtis taip, kaip jaustumėtės puikiai“, – 15min sakė pašnekovas.

Pora tuokėsi ne bažnyčioje – susirašė metrikacijos skyriuje, o vėliau ceremonija vyko Palangos parke, ant Žemaičių kalnelio. Ją vedė poros gerbiamas draugas Agnius Jankevičius. Po ceremonijos šventė persikėlė į sodybą prie Palangos.

Vestuvinius žiedus jaunieji užsisakė iš savo turėto aukso. Taip pat prašė tėvų ir giminių padovanoti nereikalingų auksinių papuošalų, kuriuos irgi išlydė. Eglė nuo šiol turi žiedelį su safyru, o Gyčio žiedas – netradicinės formos, grublėtu, pabraižytu paviršiumi.

Pora vestuvių šventės per daug nesureikšmino, bet vis dėlto jiems vestuvės – svarbus žingsnis santykiuose: „Aišku, norisi, kad būtų faina šventė ir būtų ką atsiminti visą gyvenimą. Bet kūliais nesivertėme ir nesinervinome. Žiūrime paprasčiau – kad tai mūsų naujas gyvenimo etapas.“

Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvių akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotaka pasiliko dvi pavardes – nuo šiol bus per brūkšnelį Laskovė. Šį pasirinkimą Gytis puikiai supranta, kadangi kai kuriems aktoriams nesinori keisti pavardžių.

Po vestuvių – kelionė į Ameriką

Iš karto po vedybų sutuoktiniai planuoja kelionę į Alpes. Važiuos į žygi, kuris vadinasi „Tour de mont blanc“. Akimirkomis pora dalijasi feisbuko puslapyje „Walk with Us“.

Vedybinis gyvenimas, kaip teigė Gytis, jo ir Eglės negąsdina, nes jau beveik ketverius metus gyvena kartu, tad vienas prie kito yra pripratę.

„Nežinau, kas labiau keisis. Gal ateityje, kai bus vaikai, o kol kas – visai negąsdina“, – juokėsi aktorius.

Paklaustas, ar svajoja apie didelę šeimą, G.Laskovas 15min atsakė, kad bus proga apie tai pasikalbėti su savo antrąja puse.

Fotogalerija:

Gyčio Laskovo ir Eglės Grigaliūnaitės vestuvės (5 nuotr.)
Asmeninio archyvo nuotr.
+2