Aktorius Antonio Banderas debiutuos kaip animacinio filmo „Narsusis riteris Justinas“ prodiuseris

Antonio Banderasas Monake / „Scanpix“ nuotr.
Antonio Banderasas Monake / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-01-15 11:19
AA

Žinomiausias ispanų aktorius Antonio Banderas be vaidybos yra pasinėręs į begalę kitų darbų. Vienas naujausių projektų, prie kurio jis stipriai prasidėjo – animacinis filmas „Narsusis riteris Justinas“ („Justin and the Knights of Valour“).

Zoro vaidmeniu kadaise išgarsėjęs ir populiarumą visame pasaulyje pelnęs ispanas yra režisavęs kelis filmus, o šių metų pabaigoje jis debiutuos ir kaip scenaristas. Kuriant „Narsųjį riterį Justiną“ A. Banderas‘ui teko ne tik prodiuserio vaidmuo, jis apsiėmė animacinį filmą pristatyti visame pasaulyje.

Patirties animacijos srityje A. Banderas yra pasisėmęs dirbdamas su „Šreku“, kuriant „Batuotą katiną“ ir nemažai kitų animacinių filmų. Originaliame „Narsiojo riterio Justino“ variante aktorius taip pat tapo vieno personažų, gražuolio sero Klorekso balsu.

„Narsusis riteris Justinas“ pasakoja apie berniuką gyvenantį karalystėje, kurioje daugybė griežtų ir beprasmiškų taisyklių. Justinas atsisako joms paklusti ir siekdamas išsvajoto riterio titulo leidžiasi į didžiausią savo gyvenimo nuotykį.

„Animaciją kūrėme tyrai bei paprastai vaikiškai auditorijai, todėl pasirinkome klasikinį pasakos žanrą. Filme sąmoningai vengėme nuorodų į POP kultūrą, o didžioji dalis pokštų jame kyla iš komiškų personažų, situacijų į kurias jie patenka ir juokingų žmogiškų silpnybių. Sukūrėme istoriją, kurioje iškėlėme tokias vertybes, kaip atsidavimas, garbė ir drąsa. Be to, nesistengėme žaisti dvigubo žaidimo ir įtikti visiems suaugusiems. Pasaka skirta vaikams, tačiau jos nuoširdumas ne vieną vyresnį privers prisiminti save vaikystėje“, – teigia A. Banderas.

Prodiuseris mini ir kitą, socialinį filmo aspektą. Prie kūrybinės grupės už simbolinį atlygį prisijungęs A. Banderas mano, kad Ispanijos kino pramonei, šalies ekonomikai išgyvenant sunkius laikus, tokie projektai labai reikalingi. Jis tikisi, kad prisidėdamas prie filmo kūrimo taip pat išsaugojo keletą darbo vietų, todėl, anot jo, „matydamas filmo plakatus jaučiu vidinį pasitenkinimą, kurio už pinigus taip lengvai nenusipirksi. Ispanai labai didžiuojasi tokiu sunkiu šaliai metu galėdami kurti tarptautinio lygio animaciją.“

Nepaisydamas to, kad nuolat yra labai užimtas, pristatyti filmui, į kurį įdėjo tiek daug širdies, aktorius negaili pastangų. Laiko šiam projektui A. Banderas atrado net „Nesunaikinami 3“ filmavimo metu nors šio veiksmo trilerio filmavimai Sofijoje kaip tik sutapo su „Narsiojo riterio Justino“ premjera Ispanijoje.

Lietuvos kino teatruose animacinį filmą galėsime pasižiūrėti nuo sausio 24 dienos. Animacija bus dubliuota lietuviškai, o trimačio vaizdo mėgėjai galės ją pamatyti 3D formatu.