Aktorius Darius Auželis: „Vieną labiausiai žiūrovams įsiminusių filmo „Vardas tamsoje“ frazių pasiskolinau iš tikro gyvenimo“

Darius Auželis / „Meed Films“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Naujas Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Vardas tamsoje“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės romaną, jau rodomas Lietuvos kino teatruose. Daugelį filmą mačiusių žiūrovų maloniai nuteikė ironija, kuria nuspalvinti daugelis filmo personažų ir neretai sarkastiškas požiūris į filme rodomą laikotarpį. O kai kurių veikėjų pasakytos frazės sukėlė ypač didelį juoką ir pretenduoja tapti „skrajojančiomis“.

Vieną jų ištarė charizmatiškojo aktoriaus Dariaus Auželio suvaidintas Kandidatas, kurio absurdiška retorika aktuali ir mūsų dienų politiniame kontekste. Pasak paties aktoriaus, pagal režisierės sumanymą Kandidatas tapo tarsi „pilkuoju filmo kardinolu“. „Vieną dieną buvau pakviestas į fotosesiją, kurios metu padarytos nuotraukos panaudotos rinkimų Kandidato plakatams pagaminti. Beveik visą filmą „vaidina“ tik šie plakatai. Jie atsiduria komiškiausiose situacijose – Tardytoja plėšia juos gatvėje ir nešasi namo, apipaišyti plakatai prijungiami prie nužudymo bylos ir pan. Ir tik filmui artėjant į pabaigą Kandidatas pasirodo kaip realaus asmuo ir tą vienintelį savo pasirodymą sugeba „pagražinti“ nemirtinga fraze“, – prisiminimais apie dalyvavimą filmo kūrime dalijosi D.Auželis.

Lietuviškas detektyvas „Vardas tamsoje“ (10 nuotr.)
+4

„Tos įsimintinos scenos kapinėse filmavimas apskritai kupinas neįtikėtinų kuriozų. Pamenu, į filmavimo aikštelę turėjome išvykti autobusiuku ankstyvą spalio rytą. Kai atėjau į sutartą vietą, buvo dar tamsu. Žiūriu, ten dar būrelis pagyvenusių moteriškaičių sukinėjasi. Atvažiavo autobusiukas. Įsėdau. Jos irgi sugužėjo. Aš vis dar nieko nesuprantu. Staiga vidurkelyje viena atsisuka ir sako: „Jūs nieko prieš, jei mes parepetuosim.“ Kadangi nežinojau, apie ką ji šneka, sakau, prašau, jei tik reikia. Ir jos visos kad užtrauks „Sveika Marija, malonės pilnoji...“, aš vos neiškritau iš sėdynės. Tik vėliau sužinojau, kad tos moterys vaidins giedotojas“, – šypsodamasis pasakojo aktorius.

„O tą didžiausią juoką sukėlusią frazę, tiesą sakant, pasiskolinau ir realaus gyvenimo. Kartą važiavome gastrolių į Kauną ir ant vienos tenykštės laidojimo paslaugų įmonės pamačiau tokį šūkį. Juodų juodžiausias humoras“, – sakė D.Auželis.

Filme taip pat vaidina Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Neringa Varnelytė, Gediminas Storpirštis, Gintaras Liutkevičius, Kristina Kazlauskaitė, Elvyra Žebertavičiūtė ir kiti. Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 d.

Skaitykite daugiau