Aktorius Gediminas Storpirštis nubaustas už neleistiną automobilio statymą

Gediminas Storpirštis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Gediminas Storpirštis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-08-03 14:07
AA

Vilnietis Gediminas Storpirštis teisme neišvengė nuobaudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Maža to, paaiškėjo, kad G.Storpirštį baudę pareigūnai padarė jam nepagrįstą nuolaidą.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas išnagrinėjo žinomo aktoriaus Gedimino Storpirščio skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento administracinės veiklos skyriaus pareigūnų jam skirtos 150 litų baudos. Tvarkdariai 2012-04-30 buvo surašę vilniečiui administracinio teisės pažeidimo protokolą už tai, kad sostinės senamiestyje G.Storpirštis neleistinai pastatė automobilį „Audi A3“ ženklo „Gyvenamoji zona“ galiojimo vietoje. Didžiausia bėda ta, kad net nedidukui juodam 1999 metų laidos automobiliui toje zonoje negana vietos: neliko 3 metrų tarpo tarp mašinos ir šaligatvio bortelio.

Nesutikdamas su nuobauda, nutarimą skirti jam baudą 51 metų teatralas apskundė teismui.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Danutė Mickevičienė penktadienį paskelbė verdiktą: Gediminai, jūs neteisus.

Bylos nagrinėjimo metu žinomas menininkas bandė aiškinti, kad Stiklių gatvėje gyvena jau 25 metus ir dėl neleistinai pastatytų transporto priemonių nei jam, nei kaimynams niekuomet nekildavo jokių nemalonumų. Esą tai gyvenamoji zona, o į namus transporto priemonių juk nenusineši.

Teismo vertinimu, nutarimas G.Storpirščiui skirti baudą yra pagrįstas bei teisėtas. Vairuotojo kaltė pažeidus taisykles visiškai įrodyta byloje surinkta medžiaga.

Maža to, kompetentinga teisėja pastebėjo, kad G.Storpirštį baudę pareigūnai padarė jam nepagrįstą nuolaidą.

Mat tokio pobūdžio pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 100 iki 300 litų.

Byloje nesant nei vairuotojo kaltę lengvinančių, nei sunkinančių aplinkybių, aktoriui turėjo būti paskirtas baudos vidurkis – 200 litų.

Tačiau teismas šiais 50 litų biudžeto papildyti negali: „Atsižvelgiant į tai, kad ši byla nagrinėjama pagal administracinėn atsakomybėn patraukto G.Storpirščio skundą ir jo padėtis dėl skundo padavimo negali būti pabloginta, savivaldybės nutarimas paliekamas nepakeistas“, – pažymima teisėjos D.Mickevičienės nutartyje.

Beje, išklausyti šio verdikto vairuotojas penktadienį į teismą neatvyko.

Šiandienė nutartis dar neįsigaliojo, ji per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.