Aktorius, režisierius, improvizacijų teatro „Kitas kampas“ meno vadovas Kirilas GLUŠAJEVAS (39) nuo kovo kartą per savaitę eina dirbti į Respublikinį priklausomybės ligų centrą. Čia jis – dramos terapeutas.
Kas yra ta dramos terapija?
Trumpas apibrėžimas: tai teatrinių procesų kryptingas naudojimas terapiniams tikslams. Jie gali būti ir psichoterapiniai, ir reabilitaciniai. Lietuvoje dramos terapija yra jauniausia iš menų terapijų šeimos. Šią sudaro šokio judesio, dailės, muzikos ir dramos terapijos. Nuo 2019 metų Vilniaus universitete ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pradėta vykdyti programa, kurią baigus įgyjamas medicininis reabilitacinės krypties magistro laipsnis. Dramos terapijos Lietuvoje pionierės yra Violeta Rimkevičienė ir Vida Lipskytė. Šiemet studijas baigs jau ketvirtoji šios srities terapeutų laida.
Dramos terapija taikoma labai plačiai – nuo jauniausio iki vyriausio amžiaus pacientų. Nuo tų, kuriuos kamuoja nerimo sutrikimai, depresija ir priklausomybės, iki tų, kurie kenčia dėl asmenybės sutrikimų, net tokių kaip šizofrenija.
Kas jus į tai atvedė?
Ilgus metus teatre dirbau skirtingose pozicijose – nuo aktoriaus iki