Aktorius Patrickas Stewartas: „Manęs prašė tapti amerikiečiu ir kandidatuoti į Senatą“

Patrickas Stewartas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Didžiosios Britanijos aktorius Patrickas Stewartas tikina, kad jam buvo pateiktas rimtas pasiūlymas kreiptis dėl Amerikos pilietybės, jog galėtų kandidatuoti į Senatą.

79 metų britų aktorius, vedęs Niujorko dainininkę ir dainų autorę Sunny Ozell, šiuo metu atlieka kapitono Žano Liuko Pikaro vaidmenį „Amazon Prime“ seriale „Žvaigždžių kelias: Pikaras“ („Star Trek: Picard“).

Dar prieš pasirodant šou, P. Stewartas kalbėjo apie jo politinę potekstę, apibūdindamas serialą kaip „atsaką į Trumpo „Brexit“ ir nacionalinio populizmo pasaulį“.

Patrickas Stewartas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Politinė potekstė

Duodamas interviu „The Red Bulletin“, P. Stewartas tvirtino: „Neabejotina, kad dabar būti politikoje svarbiau, nei bet kada anksčiau. Praėjusiais metais man iš tiesų buvo pasiūlyta įgyti Amerikos pilietybę ir kandidatuoti į Senatą. Labai rimtas pasiūlymas.“

Per „Brexit“ referendumą agitavęs už pasilikimą Europos Sąjungoje, aktorius prisipažino dažnai pagalvojantis apie politiką ir dabartinę padėtį pasaulyje.

„Tikiu, kad yra vilties. Nors šiuo metu viskas atrodo labai tamsu, neabejotina, kad turime tikėti geresne Europos ir viso pasaulio ateitimi. Mes tiesiog privalome”.

Kalbėdamas apie serialą, kuriame šiuo metu vaidina, aktorius sakė: „Neseniai pasirodžiusioje serijoje mes kalbėjome apie dalykus, kuriais visi tikėjome anuomet, kai tik pradėjau filmuotis: teisingesnis, geresnis ir kuklesnis pasaulis. Tai mes ir bandėme perteikti naujoje dalyje.“

Patrickas Stewartas su žmona Sunny Ozell / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pilietinio nepaklusnumo akcija vaikystėje

Jorkšyre užaugęs seras Patrickas interviu metu prisiminė, kad politiškai aktyvus jis buvo nuo penkerių metų, kai padėjo tėvui kampanijoje už leiboristų kandidatą per visuotinius rinkimus.

„Darbo partijai priklausiau daugelį metų, – susimąstė jis. – Gal teisingiau sakyti, kad mano politinė istorija prasidėjo, kai 1945 metais surengiau savo pirmąją pilietinio nepaklusnumo akciją. Žygiavau su savo tėvu – jis buvo parašiutininkų pulko majoras ir seržantas – su plakatu, kuriame parašyta: Balsuok už poną Palin. Priėjo policininkas ir liepė man dingti, tačiau aš pasakiau: „Ne, nepasitrauksiu. Nekreipiau į jį dėmesio ir tęsiau.“

Įdomaus pokalbio metu aktorius prisipažino kol kas apie Senatą svarstyti nenorintis, o jei šis pasiūlymas jį ir suviliotų, tai dar negreitai. Pasak P. Stewarto, ir filmavimo aikštelėje veiklos kol kas užtenka.

Skaitykite daugiau