Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

Regimanto Adomaičio laidotuvės / Audriaus Zavadskio ir Luko Balandžio nuotr.
Regimanto Adomaičio laidotuvės / Audriaus Zavadskio ir Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Ketvirtadienį, Vilniuje anapilin išlydėtas teatro ir kino legenda Regimantas Adomaitis. Vienas ryškiausių visų laikų šalies aktorių palaidotas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Birželio 23-ąją Vilniuje įvyko teatro ir kino legendos Regimanto Adomaičio laidotuvės. Nuo ankstyvaus ryto šeima, draugai ir kolegos su aktoriumi buvo mintimis bei maldomis.

Vidurdienį Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o 13–14 val. R.Adomaitis amžino poilsio atgulė Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje šalia žmonos aktorės ir dainininkės, Eugenijos Bajorytės (1941–2011), kurios taip ilgėjosi po jos mirties.

Fotogalerija:

Atsisveikinti su šalies kino ir teatro grandu minia žmonių plūdo ir vakar. Visą trečiadienį į Bernardinų bažnyčios Šv. Mykolo koplyčią rinkosi Regimantą Adomaitį pažinoję, su juo kartu kūrę, iš jo mokęsi, bičiuliavęsi, jo talentu besižavėję žmonės. Atsisveikinti su aktoriumi atvyko net ir šalie prezidentas Gitanas Nausėda.

Koplyčioje, greta pašarvotos urnos su aktoriaus palaikais, stovėjo ir fotografija, primenanti vieną iš ryškių R.Adomaičio vaidmenų – Mindaugą.

Mindaugas – Regimantas Adomaitis. Justinas Marcinkevičius, „Mindaugas“, rež. Henrikas
Vancevičius, LVADT, 1969 / Audriaus Zavadskio nuotr.
Mindaugas – Regimantas Adomaitis. Justinas Marcinkevičius, „Mindaugas“, rež. Henrikas Vancevičius, LVADT, 1969 / Audriaus Zavadskio nuotr.
Atsisveikinimas su aktoriumi Regimantu Adomaičiu / Pauliaus Peleckio nuotr.
Atsisveikinimas su aktoriumi Regimantu Adomaičiu / Pauliaus Peleckio nuotr.

Žinia apie R.Adomaičio mirtį pasklido birželio 20-osios rytą.

Kaip jau rašė Žmonės.lt, Regimanto Adomaičio gyvybė užgeso pirmadienio ryte Santaros klinikose – po aktorių ištikusio infarkto sustojo širdis. Jis mirė eidamas 86-uosius gyvenimo metus.

Fotogalerija:

Su žmona aktore, dainininke Eugenija Bajoryte R.Adomaitis užaugino tris sūnus: Gediminą, Mindaugą ir Vytautą.

Eugenija Bajorytė anapilin iškeliavo sulauksi 70-ies – 2011 metais.

Atsisveikinimo su Regimantu Adomaičiu išvakarėse aktoriaus šeima išplatino laišką. „Jo mirtis – didelis smūgis visai šeimai“, – rašome laiške. Artimieji taip pat dėkojo gydytojoms ir slaugytojoms už R.Adomaičiui suteiktą rūpestį ir priežiūrą.

Regimanto Adomaičio šeimos laiškas:

Su dideliu liūdesiu pranešame, kad sulaukęs aštuoniasdešimt penkerių metų mirė mūsų mylimas tėvas, senelis ir brolis Regimantas Adomaitis.

Regimantas mirė pirmadienio rytą sustojus širdžiai ligoninėje, į kurią buvo paguldytas prieš keletą savaičių, patyrus širdies infarktą. Onkologinė liga, kuria Regimantas sirgo anksčiau, jau daug metų buvo remisijoje.

Jo mirtis – didelis smūgis visai šeimai. Norime padėkoti Santaros klinikų kardiologijos skyriaus ir kardiologinės reanimacijos gydytojoms ir slaugytojoms už Regimantui suteiktą rūpestį ir priežiūrą.

Regimantas Adomaitis vaikystėje su tėvais ir broliu Vidu / Asmeninio albumo nuotr.
Regimantas Adomaitis vaikystėje su tėvais ir broliu Vidu / Asmeninio albumo nuotr.

Mus guodžia gausūs ir gražūs prisiminimai apie šį ypatingą žmogų. Jis buvo svarbus ne tik savo šeimai, bet ir teatro ir kino pasauliui, o labiausiai – Lietuvai, kurios laisvę jis laikė didžiausia vertybe. Jo, kaip aktoriaus, talentas buvo išties nepaprastas, kupinas šilumos, rimties, stiliaus ir humoro. Labai didžiuojamės žinodami, kaip jį vertino Lietuvos žmonės.

Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros – nuo literatūros ir filosofijos iki fizikos ir jogos, visuomet pripildytas įdomiausių pasakojimų ir istorijų. Fenomenali karjera jam suteikė teisėtą vietą mūsų tautos panteone, kuriame jis prisijungė prie žmonos, aktorės ir dainininkės, Eugenijos Bajorytės (1941–2011), kurios taip ilgėjosi po jos mirties.

Dėkojame Jums už visus gerus žodžius ir labai prašome gerbti mūsų šeimos privatumą šiuo sunkiu metu.

Regimanto šeima

Gaudavo daugybę gerbėjų laiškų

Teatrologė Daiva Šabasevičienė BNS teigė bendravusi su aktoriumi pastarosiomis jo gyvenimo dienomis, kai šis dėl infarkto atsidūrė reanimacijoje.

„Tai teatro istorijos dalis. Su Regimantu Adomaičiu yra siejami iškiliausi dramos teatro spektakliai, įdomiausi Lietuvos ir tam tikri užsienio filmai, visi režisieriai, kurie yra kūrę Lietuvos kiną, be Adomaičio jo neįsivaizduoja“, – sakė teatrologė.

Anot jos, svarbiausia, kad tai buvo ne tik savo srities profesionalas, bet ir aktorius, kurį labai mylėjo žiūrovai.

„Tai žmogus, kuriam vieninteliam yra parašyta tūkstančiai laiškų, mačiau kelis lagaminus“, – pasakojo teatrologė.

Anot D.Šabasevičienės, aktorius sulaukdavo daugybės meilės laiškų. Iš kai kurių matyti, jog jų autorės mylėjo „ne jį, o herojus, tapatino su herojais, o jis kentėjo, nes buvo visai kitoks“.

D.Šabasevičienės teigimu, nors R.Adomaičiui teatras buvo dosnus vaidmenimis, aktoriaus likimo esmė – ne vien brandžių vaidmenų gausa, bet ir aktoriaus sugebėjimas tuos vaidmenis kurti netampant vienos ar kitos ideologijos įkaitu.

Pasak jos, teatro scenoje aktorius sukūrė kelias dešimtis vaidmenų, tarp kurių svarbiausi – Mindaugas (1969) ir Mažvydas (1978) Henriko Vancevičiaus pastatytose istorinėse Justino Marcinkevičiaus dramose, įdomių, netikėtų vaidmenų Adomaitis sukūrė Irenos Bučienės pastatymuose – Arthuro Millerio „Kainoje“ (1970), Karelo Čapeko „Makropulo recepte“ (1973), Friedricho Dürrenmatto pjesėje „Vaidiname Strindbergą“ (1974).

Paskutiniuoju savo kūrybos laikotarpiu teatre R.Adomaitis vaidino Jono Vaitkaus, Algio Latėno, Rimo Tumino, Oskaro Koršunovo spektakliuose.

R.Adomaitis vaidino daugiau kaip 70 Lietuvos, Rusijos, Vokietijos kino ir televizijos filmų.

Jo vaidmenys – Donatas (Niekas nenorėjo mirti 1965), Orlandas (Kentaurai 1979), Ačas (Atsiprašau 1982; visų režisierius Vytautas Žalakevičius), Kasparas (Jausmai 1968, režisieriai Algirdas Dausa, Almantas Grikevičius), Edmundas (Karalius Lyras 1971, režisierius Grigorijus Kozincevas), Girdvainis (Velnio nuotaka 1974), Boilanas (Turtuolis, vargšas 1983, abiejų režisierius Arūnas Žebriūnas) ir daugelis kitų.