Aktorius Simonas Storpirštis: „Gimus vaikui atrandi tokių savybių, kad net pats nustembi“

Simonas Storpirštis su šeima / Gretos Skaraitinės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Darbas teatre su užsienio režisieriais, vedėjo pozicija populiarioje televizijos laidoje, animacinių filmų įgarsinimas, vaidmenys trumpametražiuose, ilgo metro filmuose bei serialuose – dalis darbų, kuriuose save atskleidžia žinomas šalies aktorius Simonas Storpirštis. Jis dar ir svarbi kriminalinių serialų „Nemylimi“, „Svetimi“ ir „Pasmerkti“ sagos dalis – pirmuosius žingsnius šioje filmavimo aikštelėje kartu su Koganų šeima aktorius žengė 2017-aisiais. 

„Retas darbas tęsiasi taip ilgai. Nori nenori – suartėji, gimsta vaikai, miršta artimieji, gyvenimas eina ir nieko nelaukia, o mes vis vaidinam kažką“, – apie kolegas prabyla S.Storpirštis. 

Vis dėlto Simono kasdienybė ir mintys aprėpia toli gražu ne tik filmavimąsi. 2019 metų vasarą gyvenimo draugę ir šiandien jau 3 metukų sūnaus mamą Indrę vedęs aktorius sako nemažiau dėmesio rodantis ir savo mylimiausiems. 

„Mūsų profesija labai nepastovi, todėl, kad ir kaip norėčiau, negaliu išsirinkti vienos dienos, kurią kas savaitę galėčiau skirti tik šeimai. Šeimos nepamirštu niekada – net ir darbuose juos nešiojuosi mintyse. Turbūt pasąmonė diktuoja tokį jausmą, nes suprantu, kad norėčiau su jais praleisti daugiau laiko. Bet kai būnu su šeima, būnu su šeima. Jokių darbo reikalų“, – patikina aktorius ir prasitaria, kad svajoja apie šeimos pagausėjimą.

Simono Storpirščio ir Indrės Liutkevičiūtės vestuvės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Simono Storpirščio ir Indrės Liutkevičiūtės vestuvės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

S.Storpirščio svajonėse ir keturkojis augintinis, išsiilgtos kelionės ir nerimo atnešusio karantino pabaiga.

„Pirmasis karantinas įnešė daug baimės ir nežinios. Nelabai supratau, kaip čia reikia egzistuoti tokiomis sąlygomis. Na, o antrasis parodė, ką aš noriu veikti, kam noriu skirti daugiau laiko. Dar jis mane išmokė pasakyti „ne“. Pasiilgau žmonių be „antsnukių“, kaip rašė Kazys Binkis, ir apsikabinimų be baimės“, – sako aktorius. 

Seriale „Prakeikti“ didelę dalį Simono herojaus Marko gyvenimo taip pat užima šeima – nuožmusis tėvas Fredas Koganas (aktorius Albinas Keleris) ir būrys brolių bei sesuo. Paklaustas, ar ir gyvenime norėtų tokios gausios ir vieningos artimųjų aplinkos, aktorius nusijuokia: „Iki vieningų Koganams – tolokai“. 

„Mano aplinkoje viskas paprasčiau. Turiu vyresnį brolį Vitalijų, su kuriuo augau nuo mažų dienų ir jaunesnę sesę Eveliną, kuri įsikūrusi su šeima Klaipėdoje. Nesame kaip italai, kiekvieną savaitgalį nesusitinkame, bet šiuos žmones gerbiu ir myliu“, – sako S.Storpirštis. 

Didžiulę Koganų šeimą seriale turintis aktorius ekrane – globėjiškas, visus saugantis. Šis charakterio bruožas Simoną lydi ir kasdienybėje. 

„Tikrai nemaža dalis šios savybės yra ir mano repertuare, todėl suprantu, kai personažas elgiasi taip ir ne kitaip. Ypač šeimoje, šios savybės išreikštos 100 proc. Gimus vaikui atrandi tokių instinktyvių savybių, kad net kartais pats nustembi. 

Vis tiktai mano herojus turi ir bruožų, kurie man nebūdingi. Sakykime, pinigų troškimas. Nesakau, kad man pinigai nereikalingi – priešingai. Bet jie reikalingi tik tam, kad suteiktų tam tikrą laisvę tavo veiksmams ir gyvenimo kokybei. Niekada nesiryžčiau dėl pinigų apgauti ar išduoti artimųjų, draugų. Negalėčiau sau atleisti ir pamažu save pats sugraužčiau“, – atvirauja aktorius. 

Simonas Storpirštis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Filmuodamasis seriale S.Storpirštis susitinka ne tik su kolegomis profesionalais, bet ir su kino aikštelės naujokais. Vienas jų – kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas. Paklaustas, ar nesudėtinga po dvylikos metų „Pasmerktų“ kino aikštelėje į savo gretas priimti aktorinio išsilavinimo neturintį sportininką, pašnekovas šia pažintimi pasidžiaugė. 

„Sergejus labai organiškas. Dirbant su neprofesionaliais aktoriais dažnai tenka daryti dvigubai daugiau dublių. Bet čia išimtis, Sergejus greitai „pagauna“ subtilybes ir nedaro nereikalingų nesąmonių, dėl ko visiems tik lengviau. – sako aktorius, o paklaustas, ar dar nespėjo susidomėti bokso ringu ir kova su sportišku kolega, nusijuokė. – Mudu kaip ir tos pačios svorio kategorijos, tad galbūt... Nors ne, aš dar noriu pagyventi“. 

Kalbėdamas apie sporto ir kūno kultą bei nuo ekrano žmonių neatsiejamą tobulos išvaizdos siekimą, S.Storpirštis prasitaria vis tiktai labiausiai vertinantis natūralumą. 

„Aš esu tos nuomonės, kad senti yra normalu ir kištis į tai nevalia. Todėl darau tik tai, ką reikia: prausiuosi, valausi dantis, skutuosi ir kartais nusikerpu. Jei kūnas nieko nereikalauja, aš prie jo ir nelendu. Jei nesifilmuoju, dažniausiai esu panašesnis į studentą po 3 dienų vakarėlio“, – juokiasi pašnekovas.

Simonas Storpirštis seriale „Prakeikti“ (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau