Aktorius Vaclovas Gumuliauskas-Vaslov Goom: „Nemaniau, kad vieną dieną dirbsiu pas Spielbergą“

Vaclovas Gumuliauskas / Gabrielės Kutkevičiūtės nuotrauka
Vaclovas Gumuliauskas / Gabrielės Kutkevičiūtės nuotrauka
Grytė Liandzbergienė
Šaltinis: Žmonės
2023-12-01 01:52
AA

„Vaikystėje mano mėgstamiausias filmas buvo „Juros periodo parkas“. Jį žiūrėdamas negalėjau nė pagalvoti, kad vieną dieną pats dirbsiu pas Spielbergą“, – šypteli aktorius Vaclovas GUMULIAUSKAS (35), kino pasaulyje žinomas kaip Vaslov GOOM. Londone gyvenantis aktorius mielai dirba ir lietuviškame kine: šią vasarą sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų Romo Zabarausko juostoje „Aktyvistas“.

Iš tavo veido bruožų galima nuspėti, kad turi ne tik lietuviško kraujo. Iš skirtingų tautų susirinkai geriausias savybes?

Ačiū už komplimentą (juokiasi)! Iš tiesų turiu armėniško, lietuviško ir rusiško kraujo, o gimiau Turkmėnistane. Ten gyveno seneliai: kai 1915-aisiais turkai pradėjo armėnų genocidą, visai giminei teko pasitraukti iš Armėnijos. Abu mano tėvai buvo profesionalūs sportininkai: mama – fechtuotoja, tėtis – dviratininkas. Jiedu susitiko stovykloje Panevėžyje, kur suvažiavo sportininkai iš visos Sovietų Sąjungos, – taip ir susituokė.

Kadangi tėtis daug keliavo, ir mane, ir seserį mama pagimdė pas savo tėvus Turkmėnistane, bet augome Lietuvoje, Klaipėdoje. Didžiuojuosi savo lietuvišku senoviniu vardu. Kai vaikystėje prisistatydavau Vaclovu ar Vaciuku, žmonės nusijuokdavo: „Na gerai, o koks tavo tikrasis vardas?“ Bet tas vardas keliavo iš kartos į kartą: mano senelis buvo Vaclovas, tėtis yra Vaclovas, ir aš esu – jau trečia karta.