Aktorius Vytautas Paukštė bus laidojamas Menininkų kalnelyje: pagerbimas – Klaipėdos dramos teatre

Vytautas Paukštė / Ramūno Danisevičiaus nuotr.
Vytautas Paukštė / Ramūno Danisevičiaus nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2022-07-22 14:05
AA

Paskelbta kur ir kada bus galima atsisveikinti su ketvirtadienį mirusiu kino ir teatro aktoriumi Vytautu Paukšte. Pagerbimas vyks Klaipėdoje, o amžinojo poilsio aktorius atguls Vilniuje.

Per savo karjerą teatre sukūręs daugiau kaip 130 vaidmenų, dar per 70 personažų įkūnijęs kino vaidmenyse, aktorius mirė būdamas 90-ies.

Kaip pranešė Klaipėdos dramos teatras, kuriame V.Paukštė dirbo nuo 1963 metų, atsisveikinti su aktoriumi bus galima nuo šio sekmadienio, liepos 24 d.

Sekmadienį 9 val. Švč.Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vyks šv. Mišios.

Nuo 10 iki 20 val. atsisveikinimas Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje.

Pirmadienį, liepos 25 d., 10 val. iš teatro bus išnešama urna.

Laidotuvės vyks 14 val. Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, Vilniuje.

Aktorius V. Paukštė / Organizatorių nuotr.

Apie aktoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato mirtį pranešta ketvirtadienį. Legendinių Mindaugo bei Mažvydo vaidmenų kūrėjas mirė eidamas 91-uosius metus.

V.Paukštė gimė 1932 m. liepos 2 d. Kaune. Jo tėvas 1952 m. mirė Sibire, tad Vytautui su seserimi ir broliu teko slapstytis, gyventi vaikų namuose.

Nors būsimasis aktorius jaunystėje norėjo studijuoti radijo techniką tuometiniame Vilniaus politechnikume, tačiau į teatrą pasuko atsitiktinai, o ilgainiui, jo paties žodžiais tariant, juo užsikrėtė kaip liga.

1957 m. V.Paukštė baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, kelerius metus vaidino Marijampolės dramos teatre. Nuo 1963 m. buvo Klaipėdos dramos teatro aktorius.

Per daugiau nei penkis dešimtmečius uostamiesčio teatro scenoje ir kine aktorius sukūrė apie du šimtus vaidmenų.

Pats V.Paukštė labiausiai vertino ir brangino Mindaugo bei Mažvydo vaidmenis Justino Marcinkevičiaus dramose.

„Aktoriaus misija – kaip sielos vedlio, kuris turi eiti minios priekyje. Kaip kunigo šlakstykle mojuoji. Į žodžius, kuriuos sakai, įdedi tai, ką išgyvenai, tautos istorinę patirtį, kurią turi prisiminti", – yra teigęs pats aktorius.

Pasak teatrologės D.Šabasevičienės, „Paukštė – tai didžiulė teatrinė epocha, lietuviško profesionalaus teatro renesansas. Nedaug Lietuvoje artistų, su kurių vardais ištirpsta miestų ribos, kuriuos atpažįsta ne pavieniai gerbėjai, bet visi lietuviai“.

Teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė mini 90 metų jubiliejų (25 nuotr.)
+19