Alainui Delonui, didžiausiam Prancūzijos kino gundytojui, suėjo 80

Alainas Delonas / „Scanpix“ nuotr.
Alainas Delonas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Kai kam jis yra seksualiausias 20-ojo amžiaus vyras, kai kam – egotistinis niekšas ir Prancūzija, aktoriui Alainui Delonui sekmadienį švenčiant 80-ąjį gimtadienį, vis dar negali apsispręsti dėl savo didžiausio kino gundytojo.

Naujiems Prancūzijos ir Italijos televizijų dokumentiniams filmams sukant galvą dėl šios paslaptingos žvaigždės, net Brigitte Bardot, viena seniausių A.Delono draugių, pripažino, kad ir pati niekada iki galo neperprato šios mįslės.

„Tu esi tas erelis su dviem galvomis, in ir jan, geriausias ir blogiausias, – gimtadienio laiške, kurį matė AFP, A.Delonui rašė 7-ojo dešimtmečio kino legenda. – Tu neprieinamas ir vis dėlto toks artimas, šaltas, bet deginantis“.

Abu aktoriai tvirtina, kad niekada nebuvo meilužiai, nors buvo Prancūzijos pokario kino „aukso amžiaus“ Venera ir Apolonas.

Alainas Delonas
Alainas Delonas / „Scanpix“ nuotr.

Jos legenda prasidėjo su filmu „Ir Dievas sukūrė moterį“ (Et Dieu crea le Femme) 1956-aisiais, o jo – ketveriais metais vėliau, su gražių berniukų-žudikų ir paslaptingų intrigantų vaidmenimis tokiuose klasika tapusiuose filmuose kaip „Saulės nudeginti“ (Plein Soleil), kurio perdirbinys yra „Talentingasis misteris Riplis“ (The Talented Mr Ripley), ir Luchino Visconti (Lukino Viskončio) „Leopardas“ (Il Gattopardo).

Tylaus žudiko vaidmeniu Jeano-Pierre'o Melville'io 1967 metų filme „Samurajus“ (Le Samurai) A.Delonas nustatė vieną mėgstamiausių Holivudo tipažų: paslaptingo, intelektualaus žudiko.

Režisieriai nuo Martino Scorsese ir Quentino Tarantino iki Jimo Jarmuscho, Steveno Soderbergho ir honkongiečio Johno Woo pripažįsta savo skolą tam vidiniam gyvenimui, kurį A.Delonas suteikė savo stilingajam žudikui.

Alainas Delonas
Alainas Delonas / „Scanpix“ nuotr.

Pragaro sieros dvelksmas drauge su tuo angelišku veidu taip pat pasirodė esąs neatremiamas derinys ilgai virtinei žavingų aktorių, kurios buvo įsimylėjusios A.Deloną.

Visi tie itin vieši romanai baigėsi sudaužytomis širdimis, o ilgų ir sudėtingų santykių su vokiečių aktore Romy Schneider, kurią jis vadino „savo gyvenimo meile“, atveju – ir tragedija. R.Schneider mirė išgėrusi alkoholio ir skausmą malšinančių vaistų, 1982 metais, po to, kai jos paauglys sūnus žuvo per keistą nelaimę, pasismeigęs ant tvoros virbų. Kitais tvirtinimais, aktorė mirė sustojus po operacijos nusilpusiai širdžiai.

„Buvau užprogramuotas sėkmei, ne laimei. Abu šie dalykai nedera“, – sakė A.Delonas, kuris gyvena vienas su savo šunimis kaime netoli Paryžiaus.

Temos: