Alavijas – natūralus antibiotikas. Receptai
Mokslininkų ištirta, kad alavijuose yra daugiau kaip 160 organizmui naudingų medžiagų: aminorūgščių, angliavandenių, eterinių aliejų, 15 fermentų, vitaminų ir mineralų.
Apie alavijų naudą
Alavijai – natūralus antibiotikas. Juose esančios aktyviosios medžiagos neleidžia daugintis bakterijoms ir virusams. Jų sultys ar tyrelė su medumi stiprina ir aktyvina imuninę sistemą, valo organizmą ir kraują.
Alavijuose esantys eteriniai aliejai ir saponinai malšina skausmą, juos naudojant sparčiau gyja žaizdos ir nudegimai (tepama pažeista vieta). Šis augalas gydo kai kurias odos (žvynelinę, neurodermitą, paprastuosius spuogus, šunvotes ir grybelį), taip pat sąnarių ligas.
Taip pat skaitykite: Pasidarykime pačios: alavijas pavargusiai odai
Alavijai – puikus vaistas ir nuo slogos (kelissyk per dieną lašinkite į nosį). Šviežiai spaustos jų sultys turi daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios gydo įtampos sukeltas virškinimo trakto ligas, šalina nuovargį.
Alavijai vartojami sergant akių ligomis, bronchine astma, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, lėtiniu gastritu, esant užkietėjus viduriams (laisvina vidurius).
Receptai
Blogai nuotaikai nuvyti. Ryte išgerkite energinį kokteilį. Jį ruoškite lygiomis dalimis iš greipfrutų, ananasų ir alavijų sulčių. Gerai išmaišykite plakikliu. Galite pagardinti šaukšteliu medaus.
Nuo skrandžio opaligės. Iš smulkintų alavijų lapų išspauskite sultis, pašildykite iki virimo ir nukoškite. Vartokite ką tik paruoštas po arbatinį šaukštelį trissyk per dieną pusvalandį prieš valgį.
Įsidėmėkite: alavijų nepatartina vartoti per menstruacijas, nėštumą, jaunesniems kaip dvylikos metų vaikams, sergant hemorojumi, tulžies pūslės ir kepenų ligomis. Prieš pradėdami vartoti, pasikonsultuokite su gydytoju.
Taip pat skaitykite: Nuo netinkamai paruošto supermaisto gali prireikti supervaistų