Albanija ir Izraelis pristatė kūrinius, kurie keliaus į „Euroviziją“: kaip vertinate varžovus?

Anxhela Peristeri ir Eden Alene / Ran Yehezkel nuotr.
Anxhela Peristeri ir Eden Alene / Ran Yehezkel nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-27 14:47
AA

Sausio 27-ąją, kai iki „Eurovizijos“ Roterdame liko vos keletas mėnesių, Žmonės.lt kviečia išgirsti dvi pirmąsias dainas ir susipažinti sų jų atlikėjais, kurie šiais metais taps lietuvių varžovais. Oficialiai apie savo dalyvavimą su pasirinktomis dainomis jau paskelbė Albanija, Izraelis, Kipras ir Graikija. Tiesa, kol kas klausytojams prieinami tik du Lietuvos varžovų kūriniai – Albanijos ir Izraelio.

Albanija šiais metais viena iš pirmųjų šalių, kurios pristatė savo atlikėją ir jos dainą. Į Roterdamą su kūriniu „Karma“ vyks Anxhela Peristeri.

Atlikėja – senbuvė Albanijos scenoje. 2004-aisiais išleidusi savo pirmąjį solinį albumą „Anxhela për ju“, ji kasmet dalyvavo įvairiuose festivaliuose, savo gerbėjus džiugino emocingais pasirodymais ir susižėrė ne vieną muzikinį apdovanojimą. 2018-aisiais buvo išleistas pirmasis Anxhelos gyvo garso koncertas „Reflektim“, kuris susilaukė daug liaupsių.

Anxhela ne tik dainuoja, bet ir pati kuria dainų žodžius. Pirmą kartą nacionaline atranka į „Euroviziją“ Albanijoje laikomame festivalyje „Festivali i Këngës“ ji pasirodė 2001 metais - prireikė dvidešimtmečio, jog atlikėja sugrįžtų į festivalio sceną, tačiau jai pavyko – Anxhela nugalėjo ir su daina „Karma“ buvo išrinkta atstovauti Albanijai didžiausiame dainų konkurse Europoje.

Anxhela Perister – „Karma“:

Antroji šalis, kurios dainos kviečiame klausytis – Izraelis. Dar 2018-aisiais su Netta ir jos daina „Toy“ pergalę konkurse išplėšusi šalis, šiais metais į Roterdamą siunčia Eden Alene su kūriniu „Set Me Free“.

Abu Eden tėvai – iš Etiopijos, mergaitė gimė Jeruzalėje. 11 metų ji studijavo baletą, kai staiga nusprendė savo jėgas išbandyti vokalo klasėje. Atskleisti Eden talento mokytojai netruko, tad ji greit persiorientavo į muzikantės, o ne šokėjos karjerą. 

Augant labiausiai Eden žavėjo soul ir pop žanrai. Savo mūzomis ji vadino Beyoncę ir Jennifer Hudson, taip pat žavėjosi Chrisu Brownu. Dabar Eden įkvepia skirtingi muzikos stiliai, kaip pati sako – „nuo arabiško folkloro iki operos“.

Šiuo metu Eden ne tik rengia koncertus su savo grupe, bet ir tarnauja Izraelio kariuomenėje. 

Eden Alene – „Set Me Free“:

Svarbu paminėti, jog savo dainą jau paskelbusi yra ir Graikija. Tiesa, kol kas oficialios kūrinio „Last Dance“ versijos išgirsti dar negalima. Šiais metais šaliai atstovauja olandų-graikų kilmės atlikėja Stefania Liberakakis, kuri varžytis „Eurovizijoje“ turėjo ir praėjusiais metais.

Stefania ne tik dainuoja, bet ir vaidina bei turi savo „Youtube'o“ kanalą. 

Augusi Nyderlanduose Stefania anksti suprato savo pašaukimą ir atsidavė muzikai. Kai mergaitei suėjo 10 metų, Stefania dalyvavo muzikiniame šou „Vaikų balsas“. Po šio projekto Stefania tapo vaikų choro „Kinderen voor Kinderen“ nare. 2016 metais ji atstovavo Nyderlandams „Vaikų Eurovizijoje“, kuri vyko  Maltoje. Stefania pasirodė drauge su mergaičių grupe „Kisses“ ir užėmė 8-ąją vietą.  

2019 metais ji išleido 3 naujus hitus: „Wonder“, „I Am Sorry“ ir „Turn Around“. Tais pačiais metais Stefania prasiveržė į Graikijos rinką, kur per MAD VMA apdovanojimus atliko kūrinio „Con Calma“ versiją. Nuo 2018 metų atlikėja suvaidino trijuose olandų filmuose, filmavosi populiariame paaugliams skirtame seriale.

Stefania Liberakakis / Chantal Antidotes nuotr.

Kipras taip pat jau pranešė, kad šiais metais su daina „El Diablo“ į „Euroviziją“ vyks Elena Tsagrinou – viena talentingiausių graikų scenos atlikėjų. 

Elena gimė 1994-aisiais Atėnuose. Kai jai buvo 14 metų, ji dalyvavo muzikiniame projekte „Graikijos talentai“, kur nukeliavo iki pusfinalio. 2013 metais Elena prisijungė prie grupės „OtherView“, tačiau po metų nusprendė siekti solo karjeros.

Šiuo metu atlikėja – viena ryškiausių savo kartos žvaigždžių ne tik Kipre, bet ir visoje Graikijoje. Jos muzikiniai vaizdo klipai renka milijonines peržiūras.

2021-ųjų „Eurovizijoje“ Elena pasirodys su kūriniu „El Diablo“, kurį prodiusavo Jimmy Thornfeldas, Laurell Barker, Oxa, ir Thomas Stengaard. Išgirsti dainą bus galima jau netrukus.

Elena Tsagrinou / „Eurovision.TV“ nuotr.

Primename, jog Lietuva savo eurovizinę dainą išrinks vasario 6 dieną. Kas atstovaus šaliai konkurse, vyksiančiame gegužės 18-22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, yra numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai.